Team America: Svetový policajt

• Slovensko Tím Amerika: Svetová polícia (viac)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiálny text distribútora)

Hadati

Dobrý nápad udělat loutkový parodistický film. Autoři však nevyužili veškerý potenciál takového filmu a je zde příliš mnoho nudných a zdlouhavých scén o ničem. A to bohužel nevyváží ani těch pár dobrých vtipů, které jsem zaznamenal. Otázkou také je, zda bylo nutné nacpat to vulgaritami jako u South Parku. Myslím, že v tomhle případě to spíš filmu ubližuje. ()

Rocket

Pri sledovaní tohto filmu som začal nadobúdať nefalšovaný pocit, akoby si páni režiséri po prvej polovici filmu uvedomili, že ich začína tlačiť čas (pravdepodobne kvôli blížiacim sa americkým voľbám) a ďalej film ušili už len horúcou niťou (miestami pokrivkávajúci scenár). Možno bolo moje prvotné sklamanie zavinené absenciou takých osobností ako Bush, či iných amerických svetoznámych politikov patriacich do filmu s takýmto námetom, avšak i napriek tomuto záporu má tú správnu dávku parodovania a kontroverzity, akú som od filmu tohto typu očakával. I keď snímka nedosahuje kvalít Southparku, tvorcovia sa nezapreli a naservírovali nám kvalitný film, pri ktorom sa dá celkom slušne pobaviť. Tak a nám už len zostáva čakať s čím novým zase v budúcnosti prídu podľa mňa geniálni, mnohými však zatracovaní Matt Stone a Trey Parker. ()

Berry

,,Chybíš mi, jako Michaelu Bayiovi rozum, když točil Pearl Harbor... Potřebuju Tě, jako Ben Affleck kurz herectví, protože v Pearl Harboru byl děsný... Pearl Harbor mě sral..." - A to je jenom kousek z trhlé písničky, kterou zařadili T. Parker a M. Stone do svého filmu, ve kterém vyjebávají s naprosto celým Hollywoodem (především s A. Baldwinem). Dozvíme se například, že Matt Damon je dement, Liv Tylerová mluví jako transvestita, Michael More je špinavý prase, Kim Čong-il má moc práce a je ,,so ronery" a všichni jsme buď piče, čuráci nebo hovnaři. No, co si přát víc? Ale teď vážně, pravý důvod, proč Team America vznikl, byl ten, že T. Parker a M. Stone měli už zřejmě pokrk těch, dojemných a pro většinu amerických filmů bohužel typických scén, ve kterých vždy zvítězí pravda, láska a přátelství. TA:wp prostě ukazuje loutkovým způbem, jak to všechno vypadá, jak debilně to vypadá..! A proto můžu Teamu America říct kurva, jo! ()

Šmoula

Na začátku filmu jsem se velice bavil, ale s postupem času mi Team America připadal velmi nudný. Ve filmu byly povedené scénky s parodiemi na nejrůznější filmy, což zpestřovalo jinak nudný příběh. Obdivuji všechny kdo na tomto snímku pracovali, protože si nedovedu představit jakou námahu to muselo dát. Bohužel ale musím konstatovat, že bych druhé shlédnutí asi nevydržel a nedodíval do konce. ()

Honza dAve

Pro mě je tvorba Parkera a Stonea kultovní záležitost a i když je Team America slabší než South Park seriál i South Park film, je pro mě slabší jen o 1 *. Přiznávám, možná jen kvůli jménům autorů, ale přísahám, že mě opět dostal jejich humor, sarkasmus a politická satira bez servítků. Na Garyho blicí scénu a loutkový sex se nezapomene. "Chybíš mi, jako Michaelu Bayovi chyběl rozum, když točil Pearl Harbor ... ". :-) ()

TaanStari

A Kim Čong Il je zase prdel! Ne, opravdu, tohle je už trochu moc. Strašný hype, se south-parkovským humorem to má málo co společného. ()

Snipsley

Třeba říct, že tvůrci se s tím opravdu vyhráli. Jsem na pomezí 3-4*, takže si vybírám 3,5* - ve škole nás ale učili, že když je pětka, zaokrouhluje se nahoru. Mezi trochou trapných vtípků vždycky vynikne pár dobrých (možná budete považovat blití za barem jako nechutnost, já jsem se ale smíchy div nepotrhal :)) a film je prošpikován tolika detaily, že není šance, abyste všechny hned na poprvé postřehly. Třeba keře jsou čisté listy marihuany, lampičky jsou pozlacená kuchyňská strouhadla... Btw: Matt - Damon! :D ()

ViktorEl

Po vizuálnej stránke je to výborne urobené, ale tento film určite nie je pre každého, ale kto sa dokáže odviazať a páčil sa mu South Park tak sa mu určite bude páčiť aj Team America. 75% ()

Benny99

Původně 4*, jenže když ten film uvidíte na poprvý, tak vám to přijde hodně vtipný, a potom čím víc se na to díváte a čím víc ty hlášky někdo pořád říká (proslov atd.) tak to prostě začnete nenávidět. Nevim jesli jsem divnej (možná jo), ale před dejme tomu 4rokama jsem se tomu zasmál, ale teď prostě nemůžu. No pořád mi to ale zůstalo v paměti a proto si to ty 3* zaslouží...a todle srovnávat s geniálním a moc vtipnějším South Parkem ? Neeeeeee :D ()

piranha

Jako parodie to bylo výborné, a to včetně hrůzně vyhlížejícího hlavního hrdiny, který, doufejme, takhle vypadal záměrně. Na druhou stranu spousta scén vyšla úplně naprázdno. Že by to bylo tím, že mi fakt nepřijde vtipný, když lidi zvrací nebo si kouří ptáky? ()

Wawer

Po mnoha letech jsem si tenhle skvost pustil znova, abych se přesvědčil o tom, jestli v době kdy jsem dával 2* šlo z mé strany jen o nepochopenou satiru nebo je ten film fakt pitomý. Bohužel dnes mám pocit, že B je správně. Pár vtipů pobaví, pár myšlenek je hodně nadčasových (herci jako patá kolona), Matt Damon je perfektní, myšlenka s čurákama, kundama a řitěma je nebo osamělosti Kima je překvapivě inteligentní, ale dohromady je to prostě pořad sračka. Sorry jako. ()

kostej_

Kdyz pomineme politicke vyznamy tohoto dila (at uz pozitivni nebo negativni), zustane nam pomerne vtipna a zabavna hricka, ktera se od Southparku typove trochu lisi. Necekejte tedy Southparsky humor, tohle je o necem jinem, ikdyz davka zachodovych vyrazu je zhruba stejna. ()

paolito

Humor Stona a Parkera zrovna nemusím, ale tady se mi trefili do protiamerické, protiteroristické, protivšechno noty. Skvělé a chytlavé písničky (America,f*ck you!, I´m so lonely...). Ostatně celebrity a politici jsou tu parodované naprosto úžasně, namátkou Michael Moore, George Clooney, Hans Blix a hlavně Matt Damon :) Ten je skutečně kouzelný... ()

Crowen

Jachacha, kluci od Southparku se nezapřou. Vály jako "Everyone has AIDS", "Pearl Harbor sucks and I miss you" a finální teorie o rozdělení lidí do oněch populárních třech kategorií nemají obdoby! Už teď mi ten film chybí jako Benu Affleckovi herecký kurzy. :D ()

vojo

Už len pre jasný signál,že nás furt niekto-niečo ovláda je tento film tým pravým orechovým(alebo asi skôr dubovým drevom?) a až miestami nevkusný humor doplnený hudobnými perlami ho činia lahôdkou pre menšiu časť publika. ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (viac)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (viac)