Team America: Svetový policajt

• Slovensko Tím Amerika: Svetová polícia (viac)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiálny text distribútora)

Torision

"Už jsi někdy viděl,jak si člověk sní svoji vlastní hlavu? Ne? Tak tos ještě neviděl všechno." Hodně ojedinělý kousek s nepříliš oduševnělým humorem.Nicméně jsem se u něj bavil jak jen to šlo. ()

DDT

Jsou filmy, u kterých mozek vzorně spolupracuje s bránicí (klasický případ jsou filmy Woodyho Allena), u některých se bez "vypnutí mozku" moc zasmát nedokážu (teenagerské komedie typu Prcičky a spol.) a pak jsou komedie, u kterých mi nepomáhá ani povypínání všeho kromě "první signální" (Kameňáky...). Občas ale dojde k výjimce jakou je právě "Team America". Rozum mi říklal, že jde jen o lehce "politicky nekorektní" variantu typu B až C, o hodně slabší kousek než byl například celovečerní "South Park", ale nepomohlo to a v kině jsem se celou dobu smál jako pitomec a to i na místech, kde ostatní diváci mlčeli. Někdy se prostě film trefí do momentální nálady a pak už tak nějak nezáleží na jeho "objektivní kvalitě". Musím ještě dodat, že dvojice Parker-Stone má už od doby "Cannibal: The Musical" neskutečný cit pro typicky americké popsongy, u kterých by jim stačilo jenom mírně upravit obsah :-)) a stoprocentně dobývají tamní hitparády. ()

ConanVJ

Hodně vtipná loutková parodie na týmové akční filmy a ne jen na ně. Film má spoustu vtipných scén, ale i nezapomenutelných hlášek, které mě vždy pobaví. Za mě 90% :) ()

Terminus

Část americké kritiky, "v čele" s někdejším členem poroty festivalu v Karlových Varech Rogerem Ebertem, se proti loutkovému filmu Team America postavila zády, neboť se cítila ukřivděna nihilismem filmu v tak vážné době, jakou je doba boje proti terorismu . Právě takové frázi by se od tvůrců filmu zajisté dostalo patřičného zesměšnění. Stejně jako se ho dostalo všemu jinému. Mé výhrady k tomuto filmu se netýkají absence názoru či nihilismu - nemyslím si, že zde jde o vyjádření světonázoru. Mé výhrady se týkají skomírající potence tvůrců být vtipnými. Jistě, film srší detaily, z nichž zůstane většina po prvním zhlédnutí skryta (ulice v Paříži vydlážděny croissanty, některé domy v Koreji postavené z krabiček asijského fast-foodu), avšak při komplexnějším pohledu zjistíme, že autoři neustále opakují několik humorných šablon: udání vzdáleností míst od USA, akcentuace komiky pramenící z nedokonalého pohybu "superloutek", likvidace památek při akcích týmu, debilní Matt Damon... Věřím, že někdo se pobaví, sám mám rád absurdní, hrubý, černý, sprostý humor - ale neumím se smát témuž opakovaně. Team America si zajisté najde své fanoušky, potenciál na to má - jen si nemyslím, že onen potenciál pramení ze scenáristické invence autorů. A množství odkazů a detailů ve filmu skrytých mi nemůže nahradit průměrnost celku. Kameramanem filmu byl Bill Pope, který nasnímal i pokračování Spidermana či Matrix. IMDb uvádí, že kulisy Káhiry byly inspirovány obalem LP "Powerslave" skupiny Iron Maiden - o Dereku Riggsovi, autorovi tohoto i dalších obalů desek metalových hudebníků, píše únorové číslo (2005) časopisu Spark. ()

themic

Tedy musím pochválit spracování, ale tedy musím vytknout chytlavost filmu..! První polovinu jsem se docela bavil, ale tedy ta druhá mě docela zklamala!!.. Je to tak napůl za 2-3... ()

depony

Tak tohle mne fakt hodně nebavilo. A to jsem se celkem dost těšil. Bylo to místy trapné, místy nevkusné [což u loutek na špagátcích je fakt umění]. Prostě nuda. ()

ladko

Na môj vkus až príliš veľa samoúčelných nadávok a niektoré pesničky o ničom a z toho vyplývajúce nudné pasáže, ale zase taká America, fuck yeah, či Montage boli parádne. A sex scéna rulez(aj rozhovor čo jej predchádzal: Lisa: "Promise me you'll never die." Gary Johnston: "You know I can't promise that." Lisa: "If you did that, I would make love to you right now." Gary Johnston: "I promise I'll never die.":D). A Matt Damon ma dostal zakaždým:). A TAWP je dôkazom, že aj zvracanie sa dá natočiť vtipne. ()

baribal

když nebudu brát film jako komedii ale jako akční film, tak musím dát ****... přesně takhle jsem to udělal... jinými slovy chápu když dá někdo *** a méně :o)... ()

Adman

Když se někdo zeptá na nějakou šílenou komedii u které se prostě dotyčný chce zasmát, tak mu beze všeho poradím právě tento film. Je to vskutku šílenost nad šílenost!! Duševně vyspělým lidem, a také již bez urážky trochu starším lidem, může tato slátanina připadat jako absoltní kýč a nechtný odvar ze zbytku ničeho, a mohou si říkat, co ti filmaři ještě neudělají. Avšak oprotitomu teenageři a mladší zástupci lidstva, splňující přístupnostní podmínky filmu, mohou být filmem zajisté zcela nadšeni. Chvíli co chvíli se tu objevují náznaky paridií, ftipů atd. Jistě nikomu nemohl ujít kus z Matrixu, kus z Killa Billa, kus ze Star Wars atd atd :) ...Sem tam jsem dostal záchvat smíchu, sem tam jsem se průběžně smál, ale vesměs jsem se smál rozhodně více než u jiných komedií! ()

Rosana

Dobrá parodie na všechno maerické, vyjádřené loutkami pro jestě větší potupu USA. Děkuji, že takový film vznikl, je tak blbý, že je vlastně dobrý. ()

Paxxx.cz

Zábavný kousek od tvůrců South Parku. Film si nebral servítky s ničím a taky s nikým. Nejvíce jsem umíral smíchy, když se na scéně objevil Kim Čong-Il a samotný konec se mi taky líbil. Za tenhle srandy kopec 75%. ()

JJ.Gibson

Je to dobrá komedie! V první třetině jsem se opravdu hodně bavil. V ostatních 2 třetinách už humor trochu ubýval. Příběh byl typicky americký a díky loutkám opravdu legrační. Kdyby to bylo natočeno s pravými herci, tak by to nejspíš moc dobrý film nebyl. Parker a Stone vytvořili vskutku originální maximálně drsný filmeček. Jak jsem se shodl s mým kamarádem: Shledali jsme ve filmu i hlubší smysl, než jen povrchní srandu a to se mi obzvlášť líbilo. ()

Jillen

America, fuck yeah! Akčně dobrodružná loutková komedie od tvůrců South Parku, která si nebere servítky a ukazuje nám lehce zparodované americké myšlení :). 4* za těch 5 absolutních záchvatů smíchu... Dávám 70% ()

Laxik odpad!

Ale no tak... kam jste všichni dali vkus? Když jsem slyšel, že je to horší než South Park, zmocnila se mě hned naděje, že to nebude tak pitomý a nekoukatelný. Ale to sem se šeredně mejlil. Ono to je vážně horší než SP... nechutný a nevkusný je to stejně, ale TA ani nemá nápad. Má to být komedie? Že se nesměju. Nebo to je varování před americkým zvykem srát se všude kam nepatřej a zároveň zesměšnění American dreamu ve všech pitomejch filmech? Pak to zvolilo poněkud debilní formu i obsah. A jestli je to karikatura, pak jde o pěkně pokřivenou karikaturu sebe sama. Dal jsem tomu hodinu. A musím říct, že šlo o bolestnejch 60 minut, kdy sem se nezasmál, neviděl sem jedinou pořádnou myšlenku a při scénkách s Kim Čongem mi vystřelovalo střídavě pravý a levý obočí do takový vejšky, že se bálo sejít zpět dolů. Blijící loutka byla vrchol. A to říká někdo, komu se líbí Grindhouse a TROMA. ()

jondzavid

Čakal som, že to bude horšie - pár dobrých fórov (damon, moore, ph, star wars, typizácia ľudí, fuckačka), pár hluchých miest (väčšina paródií Bayových filmov, fórky s šéfom, nahánačka s bin ládinom, Kim čong-il ) - taký ľahší nadpriemer tomu ale dám, pretože som sa nenudil a je to originálny počin (ale south park to žial nie je). ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (viac)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (viac)