Reklama

Reklama

Joan z Arkádie

(seriál)
  • Česko Joan z Arkádie (viac)
všetky plagáty
Dráma / Fantasy / Krimi / Komédia
USA, (2003–2005), 33 h 33 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvorcovia:

Barbara Hall

Hrajú:

Joe Mantegna, Mary Steenburgen, Amber Tamblyn, Jason Ritter, Michael Welch, Becky Wahlstrom, Chris Marquette, Aaron Himelstein, Annie Potts (viac)
(ďalšie profesie)

Série(2) / Epizódy(45)

Obsahy(1)

Seriál zachytáva životné osudy Joan Girardiovej, jej rodiny a priateľov. Joan ale nie je až taký obyčajný teenager....Boh si Joan vybral, stretáva sa s ňou v "prestrojení" za obyčajných ľudí, akých má človek možnosť vidieť každodenne na ulici...Dáva jej rôzne rady a úlohy, avšak pomôže to Joan k lepšiemu životu, alebo vlastne niekedy ani nie ??? (lilina133)

(viac)

Recenzie (30)

Melies 

všetky recenzie používateľa

8 / 10 Štyri hviezdičky za tie príjemné popoludňajšie posedenia, plus silný nábeh na plný počet po prípadnom dôkladnejšom popozeraní a popočúvaní. Joan z Arkádie je jednoducho veľmi fajn seriál... a tu by som mohol aj skončiť, no keďže viem, že na ČSFD sú zaregistrovaní samí hnidopidi, ešte to trochu rozvediem: hm, áno, dievča, ktoré si tyká s Bohom a voľne tak parafrázuje známu historickú postavu, znie ako riadne predžuvaný námet na seriál, jeden z tých, ktoré odpočívajú vo veľkej hollywoodskej kartotéke a čakajú na svojich pätnásť minút slávy, ale ono to skutočne nie je až také zlé a vôbec to nevyzerá ako z prsta na nohe vycucaný žvást. Pán Najvyšší nestojí za svojou deus ex mašinou a neťahá hore-dole za páky, skôr komentuje a slúži ako boxovacie vrece, na ktorom si sympatická Amber Tambyn (neviď. fotku z ČSFD) vylieva svoju zlosť a zmätenie; samozrejme, ani ostatné postavičky neobišli nasucho a vedia zas pekne kresliť a citujú Shakespeara a sú jednoducho veľmi šikovné a cool, ale hej!, sledujeme seriál, nie sociálny dokument či trinástu komnatu. Navyše, vzťahy medzi nimi vyznievajú veľmi prirodzene a nenútene, možno až príliš, a keď aj nie, zachráni to nejaké to ponaučenie či pekná pesnička. Faktom však zostáva, že celý ten ansámbel kope za správny tím a tak im ich malé víťazstvá nezávidíme, ale prajeme, a ich prehry nás neraz silno dojmú (áno, áno, sem-tam sa von tlačila aj slzička, holt mám clivé obdobie). Ako som už povedal, je to jednoducho fajn seriál, pekne natočený, pekne zahraný a dobre myslený. Nestačí? Mne teda áno. ()

Marek1991 odpad!

všetky recenzie používateľa

Tak toto bola hovadina na druhú s veľkým H! Odporne naivné, trápne, nechutné, nevydržal som na to pozerať skoro ani jeden celý diel. Videl som z niektorých iba časti. Nedalo sa to dopozerať do konca. Dialógy nula bodov, život nula bodov, posolstvo nula bodov, zábava nula bodov, krimi nula bodov, táto fantastická dráma bola jednoducho hovadina. Tento seriál mi nepúšťajte, nepustil by som ho deťom ani za trest ako sa vraví. Ako pre mladistvých mi prišiel iba občas, ale celkovo už to nebudem rozmazávať, lebo pozitíva tam hľadám len ťažko - 0%! ()

Reklama

Morien 

všetky recenzie používateľa

Dobrá, takovýhle love/hate vztah už jsem s nějakým seriálem dlouho neměla. Bůh chodí mezi námi. Ale nemá své tělo. Půjčuje si naše těla. Může si půjčit i moje tělo? Budu si to potom pamatovat? Můžu nějak ovlivnit, co dělá bůh v rámci mého těla? Kde je rozdíl ve svobodné volbě Joan a nádob, jejichž hlasem k ní promlouvá? Z tohohle úhlu mi seriál přijde jako těžce děsivý horor. Další možný pohled, ze kterého je to ale pořád těžce děsivý horor, je ten, že Joan sice plní úkoly, které dostala, ale až na pár výjimek jim nikdy neporozumí ani zpětně a dělá všechno s největším sebezapřením. A bůh ji na to nikdy neupozorní, což znamená, že v očích autorů morální lekce doopravdy proběhla?! Zahraniční fanouškovská základna scenáristy nejvíc nenávidí za to, jak se zachovali k Adamově postavě v druhé polovině druhé série, ale já osobně scenáristy nejvíc nenávidím za to, jak se k Adamovi celou dobu chovala Joan, a z této pozice mi jeho dějová linka přijde logická a vlastně si nepřeji, aby byli spolu. A ještě musím říct, že vědomě ignoruju celou policejní a velkou část rodinné linky, protože jejich zapracování do výsledného "poselství" začalo selhávat už docela dost brzo. Shrnula bych to pod prohlášením, že seriál nepochopil sám sebe a tak není divu, že ho tak brzo zrušili, ale i přesto jsem si některé části užila a jako inspirační materiál je asi dobře, že chvíli existoval. Za nejfunkčnější, nejzdravější a nejroztomilejší zobrazený vztah považuji Grace a Luka (kam se na ně hrabou ti dlouholetí manželé, z tolika toxické hysterie by měl ten jejich dům explodovat) a za nejplastičtěji zobrazenou postavu považuji Adama. Nebýt Chrise Marquetta, tak bych horko těžko hledala motivaci vydržet až do konce, protože bůh mě v tomto podání zklamal. ()

Blackberry 

všetky recenzie používateľa

Momentálne neviem prísť na chuť a ani na myšlienku tohoto seriálu. Myslím, že tých pár častí, čo som videl, mi stačí odhadnúť na to, že to je seriál na poludnie, teda na čas, keď je pri obrazovkách cez deň najmenej ľudí. Proste nič ma nezaujalo. DOPLNENÉ 18.8.2008. Vidiac niekoľko častí navrch, lepšie pochopený zmysel seriálu a ja musím opraviť hodnotenie na terajšiu trojku. ()

JohnnyD 

všetky recenzie používateľa

Príjemný seriál na letné poobedie. Napriek jemnému náboženskému kontextu v žiadnom prípade nezamieňať so zrůdnosťou V siedmom nebi. Joan z Arkádie síce nie je ničím výnimočná, ale postavy sú napísané (i zahrané - hlavne Amber Tamblyn) veľmi dobre, dialógy znesiteľné až jemne nadpriemerné a dej je zväčša zaujímavý. Nič výnimočné, ale ako oddych postačujúce. PS: Koncom prvej a začiatkom druhej série sa to trochu utápa v prehnanom sentimente. Našťastie je to len dočasné a zvyšok druhej série je fajn, napriek niektorým zbytočným dejovým líniám (súdny proces). Večná škoda, že to skončilo po druhej sérii, posledný diel sľuboval riadnu šupu... ()

Galéria (14)

Zaujímavosti (9)

  • Arkádia je fiktívne mesto zasadené niekde v štáte Maryland. (rador)
  • Luke Girardi (Michael Welch) oslavuje narodeniny 19. novembra. (rador)
  • Will Girardi (Joe Mantegna) získal 40. miesto v rebríčku "50 Greatest TV Dads of All Time". (rador)

Reklama

Reklama