Návrat pana Ripleyho

• USA Ripley Under Ground (viac)

Barry Pepper hraje psychopata Toma Ripleye, který padělá umělecká díla přisuzovaná mrtvému malíři, kterého se snaží udržet ještě "naživu". Když jeden milovník umění (Dafoe) objeví jeden z padělků, Ripley přijde na tiskovou konferenci převlečený za mrtvého malíře, aby prokázal, že jeho díla jsou pravá. Nepodaří se mu ho však přesvědčit, tak ho pozve domů a zavraždí. Vše nabere nepříjemně rychlý spád, když policie vedená detektivem Websterem (Wilkinson) přijde hledat zmizelého muže. (oficiálny text distribútora)

hirnlego

(3,5* nesmyslně nahoru kvůli zdejším nesmyslně nízkým hodnocením) ... Zpočátku spíš směšný, s postupem času však očividně vážně nevážný film, který nenudí. "Ripleyovin" už tam sice moc není, ale i to málo rozhodně potěší. Rozkošný Barry Pepper spoooustu času na plátně. A navíc má se svou hodnou přítelkyní velmi zdravý vztah. / jednala bych stejně, žádný strachy, Jendo ¦ * ()

*CARNIFEX*

Naozaj som sa všemožne zubami nechtami bránil tomu, že "Návrat pána Ripleyho" sa nepokúša, nechce byť pokračovaním tak výborného snímku, akým bol skutočný "Talentovaný pán Ripley" v hlavnej úlohe s "M.D.". V mojich očiach totiž išlo o filmový skvost, kedy diváka doslova pohltil herecký výkon hlavného predstaviteľa, ktorý za maskou zdanlivo nevinnej osobnosti, skrýval skutočnú tvár stelesneného zla. Toto je však presný opak, jedna trápnosť, pričom absolútne, ale absolútne neviem rozlíšiť, či je tvorca tohto snímku len úplný blázon, ktorý natočením tohto filmu s týmto titulom len riskoval svoje meno na filmovom "trhu" - alebo je úplný dement, ktorý sa naivne domnieval, že mu to niekto zhltne aj s navijakom. Toto snáď ani nemohol myslieť vážne, lebo ak áno, potom musí byť ešte hlúpejší ako sa domnievam. Otras ... ()

paascha

Distributor asi ten film neviděl, protože je to dost jinak, ale to je fuk. Tom Ripley je hajzlík, ale sympaťák. Po prvdě řečeno, nejvíc mi seděl v podání Malkoviche, ale i tady ušel. Příjemně utíkající film, který nedrhne a běží jako voda od začátku do konce, a to se dneska už tak běžně nevidí. ()

Hennes

Spíš bych to nazval krimikomedií, než romantickým thrillerem. Každopádně má snímek slušné tempo a přestože se nejedná o převratný trhák svého žánru, je to celkem povedený kousek, který určitě nenudí. Dobře vystavěný příběh, zvládli i herci velmi obstojně. Je vidět, že nám tyto filmy chybí, neboť v červenci 2010, jak tu píše Spike86, bylo hodnocení 41%, dnes už má 53%. ()

Martin741

Slabucke, mizerne a biedne pokracovanie kultoveho /pre mna urcite/ Talentovaneho Pana Rippleyho z roku 1999. Chyba Matt damon, Minghella ako reziser, chyba atmosfera ..... herci nevyrazni a matni ..... 30 % ()

peiton

Po bravúrnej snímke Talent pána Ripleyho a ešte bravúrnejšom výkone M.Damona toto len s ťažkosťou predýchať.Tento počin nebol správnym ani v nápade,obsahu nieto ešte v jeho zrealizovaní.Malo to byť solo jedného človeka z dvoma tvárami a fakt,že do úmrtia maliara boli zainteresovaní viacerí,stráca tým snímok na celkovej atmosfére a originalite námetu.Barry Pepper mi ako psychopat rozhodne neprišiel,min.skôr ako milý psychopat.Ak by si z Willem Dafoe (len tak mimochodom-mihol sa tam len krátko) vymenili úlohy,snímok by razom dostal inú príchuť či farbu.Akoby literárny agent povedal ,,Bol to brak". ()

Fallen_One

Nechápu tak nízké hodnocení. Po celou dobu se film jevil jako jasný průměr s klasickými občasnými dějovými kiksy, které provází každý první a půltý film. Závěrečná pointa, kterou jsem tak nějak čekal, mně navíc mile překvapila, takže nevidím důvod proč nedat 4 hvězdy. ()

Sfinkter

Komediální zpracování mi nevadilo, snímek je však překombinovaný a už v základním kamenu chybí špetka logiky - zbytek se už jen navaluje. ()

civalII

Ne, ne. Tento film zde tak nízko hodnocen oprávněně. Je to zmatené, nezáživné drama. No ikdyž drama. Pepper se snaží co může a celkem mu to i jde, ale tohle nezachrání nic. Je to tak na nedělní večer, když člověk nemá nic jiného nastahováno a na dalších kanálech dávají Farmu nebo tomu podobné pořady. A pokud se vám bude chtít spát, nebojte se, u tohoto celkem bez problému zaberete. ()

YumiOkami

film byla typická televizní sračka, ale já si jí užila. ten dabing byl fakt dokonalej - v originálním znění by to nebyla taková prdel. — v pokračování talentovaného pana ripleyho si tom našel více kamarádů než v předchozím snímku z roku 1999. majitele galerie jeffa (který nenávidí mobily a internet), zlatokopku cynthii, dementa bernarda, zmraženýho derwatta,… a dokonce se nám i zamiloval do psycho zbohatlice heloise (tom and heloise walked so joe and love could run). aaa pak se stalo pár vraždiček, ze kterých se chytrý tomík vykecal, ale to už všichni znáte… ()

Antek

Staromódně střižený thriller bez samoúčelných fines, který sice působí na první pohled až moc chladně, ale možná že to je právě účel. Postavu Toma Ripleyho mám rád (ne že by to byl takový sympaťák, přeci jen je to sociopat), protože ztělesňuje typ (nutno říct, že extremní) současného člověka. Člověka ženoucího se jenom za splněním svých potřeb, bez ohledu na cenu a důsledky svého konání. V podání Matta Damona šlo o jakési zrození, Barry Pepper vstupuje do fáze dospělosti. Ripley je už zkušený šarlatán, který si na svůj život zcela navykl a nedokáže jej změnit. Jenomže pak ... pak přijde láska. A Tom si uvědomuje, že je tu něco, co chce víc než kdykoli předtím ... Ono chladné vyznění filmu (bezkrevnost) bych nevyčítal bezradnosti režiséra, ale vyzdvihl ji jako účel. Na celý děj (geniálně jednoduchá struktura příběhu, jak ji umí jenom Patricia Highsmith) pohlížíme právě Ripleyho očima. Tedy nezúčastněně a ryze pragmaticky. Jediné výjev, v kterém je cit, je vyobrazení Tomova objektu lásky. Je vykreslena jako anděl (jako jediná naděje), přesně tak, jak ji vidí Ripley. Ostatní jsou jenom póvl, karikatury a překážky k cíli. Minghella podal svůj Talent na talíři pro fajnšmejkry, Cavani pojala svou Hru čistě precizně a Spottiswoode nám poskytl pohled bez emocí. Každý jinak, každý skvěle. ()

jujec

Jednoduchý příběh, ale je velmi zajímavé sledovat, jak se hlavní hrdina vypořádá se všemi nástrahami, které ho potkají. Místy vtipné i napínavé. Není to jen Romantický / Thriller / Drama, jak je uvedeno u tohoto filmu, mě tam chybí slovo "Komedie". ()

Kejdlo

Možná je to tím sexem každých pět minut a nebo černým humorem, každopádně jsem byl z filmu příjemně překvapen. 52% je sakra málo. Na to je Návrat pana Ripleyho až moc dobře bavící oddechovkou. 7/10 ()

aLPaC

Kolikrát, hlavně zpočátku, jsem nevěřícně koukal, co se děje a jak divně postavy reagují na vzniklé situace. Ale je fakt, že mě to bavilo a prvních cca 30 minut je doslova výborná černá komedie. Postupem času, kdy už zůstává vlastně jen Barry Pepper a ostatní postavy ustoupí do pozadí, to však přestává být vtipné, začíná to nudit a i ten závěr mě docela naštval. ()