Čtyřlístek

Animovaný / Komédia / Rodinný
Československo, (1990–1991), 22 min (Minutáž: 7–8 min)

Recenzie používateľa NinadeL k tomuto seriálu (4)

Čtyřlístek (1990)

V porevoluční dobré náladě, kdy se Čtyřlístek osamostatnil a začal si osvojovat západní způsoby propagace, přišel samozřejmě nápad i na animovaný seriál. Tehdy z velkých plánů vzešly sice jen tři epizody, které se nikdy nestaly součástí Večerníčků, ale jako vzpomínka na ta báječná léta plná rozkvětu, je to pořád nádhera. Na první celovečerní film se muselo čekat další dvě dekády. ()

Signály z neznáma (1990) (E01)

První z trojice adaptací příběhů ze Čtyřlístku, který jsem viděla díky VHS kolekci Ahoj kamarádi 1 a 2. Původní příběh z Knihovničky č. 50 z roku 1976 je klasika napsaná Ljubou Štíplovou o dvojnících z vesmíru. Ovšem, ten konec je trochu jiný. ()

Myš, která prochází zdí (1990) (E02)

Druhý z trojice adaptací příběhů ze Čtyřlístku, který jsem viděla díky VHS kolekci Ahoj kamarádi 1 a 2. Původní příběh z Knihovničky č. 58 z roku 1977 je skvělá komedie napsaná Ljubou Štíplovou. Kdo se ve Čtyřlístku vyzná lépe, chápe fatální význam té myši ;) ()

Pes na stopě (1991) (E03)

Třetí z trojice adaptací příběhů ze Čtyřlístku, který jsem viděla díky VHS kolekci Ahoj kamarádi 1 a 2. Původní příběh z Knihovničky č. 119 z roku 1984 je opět výborná záležitost napsaná Ljubou Štíplovou. Ten PES jako by byl příbuzný s Vrtichvostem. ()