Dickovi Harperovi (Jim Carrey) sa konečne vyplácajú roky jeho tvrdej práce. Po dlhom čakaní je povýšený na viceprezidenta spoločnosti Globodyne, svetového lídra v oblasti konsolidácie médií. Potom, čo na svojej novej pozícii strávi jeden deň, je však Globodyne potopená ekonomickou katastrofou.Náhla zmena vrtkavej šťasteny urobila Dickovi, ktorý si nestihol našetriť žiadne peniaze na horšie časy, poriadny škrt cez rozpočet. Miesto horších časov prichádzajú rovno tie najhoršie. Dick a Jane (Téa Leoni) s hrôzou sledujú, ako z ich života postupne miznú luxusné autá, pompézny dom a aj priatelia z vyššej spoločnosti. Dick, ktorý hral celý život podľa pravidiel a cieľavedome smeroval k tomu, aby zaistil sebe a svojej rodine pohodlný život, nie je pripravený vzdať sa svojho amerického sna. Tvrdá lekcia od jeho amorálneho zamestnávateľa mu však vnukne skvelý nápad: pokiaľ bolo kradnutie dosť dobré pre jeho šéfa, je dosť dobré i pre neho. Spolu so svojou milujúcou ženou sa preto rozhodne naplánovať veľkolepú pomstu a dať veľkému biznisu poriadnu príučku. (TV Markíza)

Sekel

Velmi koukatelne, Jim Carrey jako za stara a Tea Leoniova stale krasna. Obcas by se daly situace asi vyuzit lepe, ale nektere sceny jsou kouzelne, viz. pokus rozesmat prepadnuteho v ninja obleku, to jsem skoro brecel. ()

Vlado_B

Šialenosť, v ktorej sa všetci dospelí správajú akoby práve ušli z ústavu pre mentálne retardovaných. Priemerná crazy komédia. ()

Wacky14

Nic senzačního se zde nekoná. Jen klasická HW komedie, která má určitou úroveň podle mě jen díky Jimovi a nevyčnívá nad ostatní. Dobrých vtipů je tam pár a pro ně se stačí kouknout na trailer. Jinak film působí docela příjemně a konec je hezky vymyšlenej, i když krapet předvídatelnej ... 65% ()

da-a

Chudoby již bylo dosti, teď ať zase jiní postí! Jim Carrey a Téa Leoni jako zhrzenci blýskavého amerického snu objevují známou pravdu, že co si neukradneš sám, to prostě nemáš. Kdybych za každý úsměv vylouděný na mých surových rtech extrémním exotem Jimem dostal pětku, plavu dneska v cinkavých. Tak to bylo, je a nějakou dobu určitě ještě bude, jen doufám, že se příště shledáme v lepším filmu, než jsou Finty Dicka a Jane. Tato nenáročná, jistě ne špatná, ale přesto větší část stopáže poněkud unavená komedie totiž neposkytuje mnou očekávaný ráj nápadů, převleků a zlomyslných podvůdků, k jaké měla námětem nakročeno a jsem si jist, že ústřední dvojice by to v klidu utáhla. Takhle se jejich vzájemná chemie spíše přihřívá, ale jen málokdy se skutečně vybouří (jako např. při Dickovu prvním přepadení či výborné scéně v bance). Jednotlivým scénám právě ony nápady chybí, a samostatná hlavní idea, jakkoli nosná, na to sama vystačit nemůže. Nejlepší tak na snímku je, že pohádku o tom, kterak se usměvavá předměstská rodinka až ke štěstí dopracovala, obrací naruby a díky drobnostem, jako je sprchování před ostřikovačem trávníku nebo krádež zahradního "koberce", lehce vyniká nad průměrnou produkci rodinné zábavy. Možná proto jsem očekával závěrečný, morálku podvracející šťouch, ale ten jsem hledal víceméně marně. V dřívějších Carreyho filmech by to nebývalo problém, a to je také důvod, proč nakonec Finty Dicka a Jane v jeho filmografii vycházejí trochu "nad par", ale žádný vážným handicapem samozřejmě nejsou. ()

pikto

Niečo medzi 3-4 hviezdičkami.Ale skôr 3 pretože som videl už aj lepšie komédie i keď táto bavila fakt dosť dlho.Tá finálna lupež sa mi zdala až moc prehnaná.Ale najviac ma bavili sekcie z TV-správami.Za tie prvá hviezda.Druhá za tie nevydarené lúpeže v podaní Dicka a tretia za celkový dojem.Celkovo komédia,ktorá určite poteší. ()

Carnosaurus

Vynikající komedie, která nesundává nohu z plynu. Jim Carey opět ve formě a Téa Leoni za ním ani o kousek nezaostává. Spolu vytvářejí nezapomenutelné komediální duo, které dokáže pobavit i dojmout zároveň. Příjemné překvapení. ()

lentilka69

Podle mého názoru podprůměrná komedie, plná scén, kdy se hlavní představitelé ztrapňují, ale vtipné to není. Čekala jsem tedy s komediálním potenciálem Carreyho mnohem více... ()

oSiSko

Nie som veľkým fanúšikom Jima Carreyho a ani som sa ním nestal. Typický humor aký poznáme zo všetkých jeho filmov, nič zvláštne. 60% ()

Karbos

Kdysi už viděno, ale dnes shlédnuto za čerstva a musím říct, že je to příjemně ulítlá komedie ze zlatého věku Jima C.. Ústřední dvojce je sympatická a i když se nejedná vyloženě o vychechtanou komedii, úsměvných momentů se najde dost :) *** *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

Sobík

Dobrá komedie, která stojí především a jedině na výkonu neuvěřitelného Jima Carreyho - jeho mimika, gesta, pohyby, šíleně skvělé grimasy (avšak umírněnější, nežli v snímcích Ace Ventura apod), u toho všeho se člověk hodně nasměje. Také Téa Leoni byla výborná (alespoň v originále, český dabing jí trošku na vtipnosti ubral), dobře jim to s Carreym fungovalo, také celkem dobrý (i když neřekl bych, že TAK moc dobrý, jak na to někteří lidé zde upozorňují) Alec Baldwin si své odehrál. Za "pouhé" slabší čtyři hvězdičky může především horší scénář a ne zcela úplné využití všech nápadů, které byly použity. Slušná hudba a rychlý spád to však vyvažují. První 2/3 filmu byly výborné, originální a vtipné, kazí to až poslední třetina, kdy se z docela nápadité komedie stává hollywoodská několikrát omletá klasika (snaha odrbat pracháče nějakou fintou o peníze), škoda toho, film ztratí spád a následuje snadno předvídatelný happyend. Ale přesto tento filmík na skouknutí vřele doporučuji (pro Jimmovi fandy minimálně dě skouknutí! :)). Některé hlášky a gagy se vám vryjí pod kůži (ne sice v takové míře jako u Božského Bruce) a budete je nějakou dobu jistě často používat :)) ()

huriccan

Nevím přesně co by ostatní očekávali, aby se podle nich film vymykal z průměru, ale podle mě je to nejlepší komedie s Carreym od dob Blbý a blbější, kdy se fakt řezaly celý kina. Dávam plnej počet, dobrých komedií není nikdy dost ()

Švédy

Pustil jsem si tento film asi v 11 večer a usnul jsem u toho. co k tomu dodat? je to prostě nuda. Carrey ze sebe zas děla blbce i když k tomu nemá důvod pak k tomu přidejte dost trapné scénky při "zločinech" a máte celej nudnej film. 2* za to že sem se ze začátku párkrát zasmál. ()

diogenés

Párkrát jsem se zasmál, nicméně komediální tento příběh tedy není. Scénář na mne vyzařoval určitou formou zvrácenosti a ubohosti. Slabota. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)