Dickovi Harperovi (Jim Carrey) sa konečne vyplácajú roky jeho tvrdej práce. Po dlhom čakaní je povýšený na viceprezidenta spoločnosti Globodyne, svetového lídra v oblasti konsolidácie médií. Potom, čo na svojej novej pozícii strávi jeden deň, je však Globodyne potopená ekonomickou katastrofou.Náhla zmena vrtkavej šťasteny urobila Dickovi, ktorý si nestihol našetriť žiadne peniaze na horšie časy, poriadny škrt cez rozpočet. Miesto horších časov prichádzajú rovno tie najhoršie. Dick a Jane (Téa Leoni) s hrôzou sledujú, ako z ich života postupne miznú luxusné autá, pompézny dom a aj priatelia z vyššej spoločnosti. Dick, ktorý hral celý život podľa pravidiel a cieľavedome smeroval k tomu, aby zaistil sebe a svojej rodine pohodlný život, nie je pripravený vzdať sa svojho amerického sna. Tvrdá lekcia od jeho amorálneho zamestnávateľa mu však vnukne skvelý nápad: pokiaľ bolo kradnutie dosť dobré pre jeho šéfa, je dosť dobré i pre neho. Spolu so svojou milujúcou ženou sa preto rozhodne naplánovať veľkolepú pomstu a dať veľkému biznisu poriadnu príučku. (TV Markíza)

havLord

Pobavili jsme se, zasmáli jsme se... a to je hlavní. Pravda, že příběh to není nějak úžasný, Carrey už mě taky nedokáže rozesmát tak spolehlivě jako dřív, protože je to pořád to samé - stále stejné gagy, gesta a vtípky. Nicméně místy jsem se bavil docela slušně. A je to akorát mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Tentokrát bez hodnocení. ()

JJ.Gibson

Nepochybně zábavné dílo, ale i přes veškerou snahu herců vytřískat z toho co jde, se to nepodařilo. A průměrnost filmem cloumá... ()

blackrain

Finanční krize jde vyřešit i krádežemi. Jen musíte mít hodně převleků a musíte si dávat pozor při vylupování banky, aby tam nenapochodovali vaší bývalí kolegové, kteří jí chtějí také vykrást. Jim Carrey předvádí neuvěřitelné kreace a Téa Leoni mu zdatně sekunduje. ()

K.I.N.G.

Něco neuvěřitelně nereálného. Kdyby to bylo natočeno tak zábavně, jak je to rychlé, bavil bych se přímo královsky. Chybu v žádném případě nevidím v hercích, spíš v tom, že film čerpá skoro z ničeho. 50% ()

Damiel

Finty Dicka a Jane – remake komedie ze 70. let – je příjemnou zábavou. Carrey s Leoni vytvořili doopravdy skvělou „gangsterskou“ dvojku. Jim je decentnější než ve svých dřívějších crazy rolích (Lhář, lhář), což je jen ku prospěchu věci. Základní dějová kostra sice není nikterak originální, ale režisér Dean Parisot (Galaxy Quest) ji uchopil za ten správný konec (skvělé pointování situací). I když konečné rozuzlení vytušíte předem – v komedii tohoto ranku to nemůže dopadnout jinak –, nuda vás nečeká, naopak se budete skoro pořád pochechtávat. Tak má komedie vypadat. Zkrátka, dobrá práce. ()

dr.Orlok

Opravdu zábavná komedie pracující s často jednoduchými gagy, které však herci dokáží přesně vystihnout a vyšperkovat k dokonalosti. Chemie mezi hlavní dvojící se s přehledem vyrovná Panu a Paní Smithovi (Angelina Jolie a Brad Pitt). Některé vtipy jsou opravdu hodné zapamatování. ()

YURAyura odpad!

Toto bylo OPRAVDU hodne slabe - original jsem nevidel, vtipku malo, napadu taky, zapletka kulhajici na obe nohy, herecke vykony srovnatelne s epileptickym zachvatem, no spatenka ()

swed

Další z řady Carreyho komedií, tentokrát se ale moc smát nebudete. Na vině je scénář, kterému chybí více promyšlených gagů a originálnější zápletka (film je vlastně lacinou vykrádačkou). Jedinou jistotu tak opět zůstává Jim Carrey, který by si pro příště zasloužil mnohem lepší předlohu (což platí pro většinu z jeho komedií). 5/10 ()

MATADOR

Nečekal jsem žádný zázrak, ale dostala se mi nadmíru fajnová komedie o současné pracovní krizi, která trápí spoustu lidí. Jen ať se nikdo nesnaží napodobovat tento film i ve skutečnosti :) ()

salalala

Snímek nejvíce funguje v komediální rovině, která je docela zajímavá, po většinu času vtipná (ne tedy nějak třeskutě, ale zasmát se jí dá) a potřebně odlehčená. Dean Parisot po celou dobu udržuje určitý nadhled, nebere se moc vážně a všemu dodává svižné tempo. Jakmile ale v závěru příběh padne do kriminální roviny, rozpadne se, protože zápletka je překombinovaná, ne úplně snadno pochopitelná a hlavně natočená zoufale nevýrazně a způsobem, který nestrhne. Moc tu nefunguje ani záporák, protože Alec Baldwin nemá moc prostoru a není potřebně odpudivý. Celý snímek nicméně táhnou Jim Carrey, který je tu přece jen trochu utlumený, pořád ale dost explicitní a je znát, že se na vzniku podílel i jako producent, protože ho snesou i jeho odpůrci, a Téa Leoni, která s ním drží krok a je mu rovnocennou partnerkou a její postava je velmi dobře napsaná a rozhodně není jen doplňkem hlavního hrdiny. Fun with Dick and Jane je plný mnoha vtipných scének, zároveň ale i těch trapných, nedrží u sebe tolik, jak by asi měl a v závěrečné třetině selhává, to ale nic moc nemění na tom, že jde o oddechovou a nenáročnou podívanou, která málokoho vysloveně urazí. 60 % ()

sssssycak

Po druhém shlédnutí zvyšuji na plný počet. Naprosto skvělá komedie, která si drží tempo po celou dobu a sází jednu perlu za druhou. ()

Tygrys

Povedenější než Božský Bruce. Loutka v podání Careye byla skvělá, stejně tak scéna vykrádání baráku v kuklách se zkresleným hlasem a nebo Carey hledající zaměstnání spolu s přistěhovalci. 3,5* ()

Linda.csfd

Pro mne velmi milé překvapení na to, že jsem čekala průměrnou bláznivou komedii. Tato měla dokonce hlavu a patu a bylo v ní plno odkazů na reálné skutečnosti. Přiznám se, že "business world" mi opravdu není cizí, takže u sledování tohoto filmu jsem jednání všech postav naprosto chápala, dokonce jsem si představovala sebe v podobné situaci. O humorné okamžiky zde není nouze, Jim a Téa hrají výborně sehranou dvojici a celá zápletka jde mimo jejich vztah, což je příjemná změna oproti většině ostatních komedií. ()

O´Neill

Příjemná komedie s jak jinak než úžasným Jimem Carreyem, který s Téou vytvářejí hodně dobrou dvojku. Finanční problémy jím naprosto věříte, a i když zde mohlo být vtipu mnohem více, dávám čtyři hvězdy neboť Jimova scéna I believe I can fly je zkrátka nezapomenutelná! ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)