Dickovi Harperovi (Jim Carrey) sa konečne vyplácajú roky jeho tvrdej práce. Po dlhom čakaní je povýšený na viceprezidenta spoločnosti Globodyne, svetového lídra v oblasti konsolidácie médií. Potom, čo na svojej novej pozícii strávi jeden deň, je však Globodyne potopená ekonomickou katastrofou.Náhla zmena vrtkavej šťasteny urobila Dickovi, ktorý si nestihol našetriť žiadne peniaze na horšie časy, poriadny škrt cez rozpočet. Miesto horších časov prichádzajú rovno tie najhoršie. Dick a Jane (Téa Leoni) s hrôzou sledujú, ako z ich života postupne miznú luxusné autá, pompézny dom a aj priatelia z vyššej spoločnosti. Dick, ktorý hral celý život podľa pravidiel a cieľavedome smeroval k tomu, aby zaistil sebe a svojej rodine pohodlný život, nie je pripravený vzdať sa svojho amerického sna. Tvrdá lekcia od jeho amorálneho zamestnávateľa mu však vnukne skvelý nápad: pokiaľ bolo kradnutie dosť dobré pre jeho šéfa, je dosť dobré i pre neho. Spolu so svojou milujúcou ženou sa preto rozhodne naplánovať veľkolepú pomstu a dať veľkému biznisu poriadnu príučku. (TV Markíza)

Tomulka

U filmu jsem se dobře bavil až na ten výstup jako loutka se Jim držel normálnosti a tak jsme simohli vychutnat lehký humor. Popadat za břicho se rozhodně nebudete, ale zábavný film rozhodně je. ()

balkat

Vždy, když mám finanční nouzi pustím si tenhle film a hned je mi lépe :) Prostě úžasně vtipná komedie s úžasným Jimem Carreym. ()

Chlo0opek

Začínalo to velmi slibně, ale pak kvalita a humor jaksi klesli. Jim se na roli hodí. Taková oddychovka na odpoledne. Ale vede tedy určitě i k zamyšlení o dnešním životním stylu.. ()

nickymilka

Strašně mě štvala ta přehnanost...... je to komedie, ale ty vtípky jsou některý až moc strojeně vytvořený. 2 hvězdy jen za Jima, na kterym to prakticky celý stojí. ()

Rychleji

Film ukazuje, že machiavelismem někoho vedle vás (či nad vámi) můžete přijít o všechno. Dick má do té doby pěkný život s pěknou ženou a dítětem. Pěkný život do doby, než vinou majitele společnosti přijde o všechny peníze. Ve chvíli, kdy už musí prodat opravdu vše až na holý dům, rozhodne se Dick jednat... Život podle pravidel nepomohl, tak začali krást. To začalo nečekaně pomáhat a tak v tom pokračují ... Během filmu můžete zpozorovat i osudy některých Dickových bývalých kolegů. Jim Carrey je v tomto filmu zasazen do "netrhlé" role a nemusíte proto čekat žádné z jeho proslulých obličejů :). Je to prostě decentnější než obvykle. Film má vtipné okamžiky i romantické okamžiky, ale jistě vás v některých chvílích dost překvapí :). ()

mlock

Slabší Carreyho kousek, na komedii dost málo vtipu, v 1. polovině skoro žádný. A 1 pozn.: Američani asi nevědí, že trávník před barákem není nutné kupovat, ale že umí vyrůst sám. ()

Joachim36

Zábavná taškařice, která by se dala okomentovat jako silně levicově podbarvená. Naštěstí se ale nejedá přímo o dekonstruktivní kritiku amerického kapitalismu 21. století. Člověk to donutí se zase jednou zamyslet nad "krysím závodem", který chtě nechtě hrát musíme. Nejvíc se mi ale na filmu líbí jak Dick a Jane zůstávají vždy při sobě a navzájem se podrží. Svým způsobem tím film vzdává hold tradičnímu manželství - což je dnes spíš anti-levicové. A to zase člověka donutí přemýšlet... Jenomže ono to není natočeno ARTově sračkoidně, takže člověk u toho přeci zapnout mozek nemůže, to dá rozum! Kdyby tak byl film natočen v desaturovanách barvách, Dick by se každou chvíli pokoušel o sebevraždu a Jane by podala žádost o rozvod, synka by prodali mexickému gangu na orgány, hudbení doprovod by tvořila kotoučová pila a jeteční pistole, dialogy by byly holé jednoduché oznamovací věty... tak to by to mělo hvězd DESET!!! ()

mindkiller

Fakt sa tak zamýšľam nad sebou ... ako je možne že komédiam dávaju všetci tri, nanajvíš niekedy štyry hvizedičky a ja plný počet. ... Miestami slabé, a zo začiatku až príliš rýchlo sa rozvýjajúce ale všetko sa dá vynahradit. ()

Ros_tik

Znám ten film už dlouho ale hodnotím ho dnes. Mám rád Jima Carreyho a jeho komedie. Tato komedie ale nebyla jen o samotných ftipech, ale i s trochu hlubším smyslem. Vzhledem k dnešní ekonomické krizi se to téma zrovna hodí. Jejich krize tam byla vykreslena velice dobře... ()

M@xo

Hladal som niečo čo som ešte nevidel od Jim Carrey, a našiel som, a pravdu povediac nevedel som že to bude take slabe... ()

dINsA

* za Carreyho ůčes, ve kterém konečně nevypadá jako dick (ano, narážím nejenom na Number 23). Jinak je to k uzoufání nudné, uřvané a nudné! ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)