Na první pohled působí tato vesnice jako krásné a klidné místo. Její obyvatelé žijí harmonickým životem v téměř idylickém prostředí. Úzce spjatou komunitu však neustále pronásleduje strach ze záhadných příšer, které přebývají v okolních lesích. Strach natolik silný a skličující, že se hranice vesnice nikdo neodváží překročit. Když ale svéhlavý a odhodlaný Lucius Hunt (Joaquin Phoenix) neodolá svodům neznámého prostředí a navzdory varování ze strany vůdce vesnice Edwarda Walkera (William Hurt) i své matky Alice (Sigourney Weaver) se do tajemného lesa vydá, začíná hrozit nebezpečí, že jeho odvážný čin navždy změní budoucnost celé vesnice. (oficiálny text distribútora)

dawydx

V bezmezné snaze šokovat to Shyamalan poněkud přehání a ačkoliv je závěrečná pointa skutečně překvapující, její absurdnost je nasnadě. Příběh celkově nudí a podobně jako ve ZNAMENÍ fungují i zde pouze jednotlivé lekací a atmosférické scény, o kvalitativně vyrovnaném snímku nemůže být řeč. Bohužel selhávají i herci - v paměti mi neutkvěl jediný výkon. Další hřebíček do Shyovy rakve. ()

Dzun

První půlka filmu celkem naplňovala to, co jsem od toho očekával - Shyamalanovské napětí a mysterióznost. Pak se to ovšem přehouplo někam, kam to z mého pohledu směřovat nemělo. Tajemství "vesnice" mělo tentokrát zůstat neodhaleno... ()

Cortesz

Nemohl jsem uvěřit, že tuhle slátaninu natočil režisér filmů jako jsou šestý smysl, vyvolený a znamení. Čekal jsem tedy něco mnohem temnějšího, záhadnějšího s překvapivě překvapivým závěrem čehož jsem se v tomhle filmu sice dočkal, ale tak nějak poskrmnu až skoro vůbec. Nemůžu říct, že je to úplná blbost, má to dobrý námět, režii, obsazení i ta hudba ujde. Ale je to pro mě velké zklamání. ()

petisek

Ďalší skvelý tvorivý počin M.N.Shyamalana, tentokrát obohatený o motív lásky. Negatívne hodnotenia filmu na csfd sú podľa mňa zaujaté a netreba si nimi pokaziť chuť na túto lahôdku! ()

R.O.man

Jeden z mnohých Shyamalanových záhadných a tajomných príbehov.... Život v izolovanej osade uprostred lesov je jednoduchý a krásny a na druhej strane ťažký a krutý. Obyvatelia si musia vystačiť s tým čo majú, k tomu sú vedení aj ich potomkovia. Lenže okolné lesy skrývajú veľké tajomstvá a hrozbu zároveň. Perfektný námet, stačí už len sledovať. Len musím sa priznať, čakal som od toho o trošku viac. Ale i tak je to slušný mysteriózny horor, akurát že v ňom neni toľko "akcie". Na to si treba zvyknúť ako aj v iných Shyamalanovkách (Šiesty zmysel, Znamenia). A pán režisér? Opäť sa obsadil do jednej z vedľajších úloh. Táto bola ale ozaj vedľajšia - bol tým strážcom zákona, čo čítal v kancelárii noviny. A vidieť ho bolo iba v odraze skla na dvierkach skrinky s liekmi. ()

Jahudka15

Od tohoto filmu jsem ocekavala spis horor nez dramaticky pribeh (kterym film ve skutecnosti podle me je) a celou dobu s napetim ocekavala, jaka hororova chvilka prijde, ale nedockala jsem se. Diky tomu bylo na konci lehke zklamani. Nazor „hrani si na horor“ je podle me docela vystizny. Libila se mi priroda a i pointa v zaveru filmu byla pro me prekvapiva. ()

Cortyx

trochu kontroverznejsi film,ne kazdemu sedne. me sedl az na potreti kdy jsem v klidu pri sobotni bource jej sledoval bez jakehokoliv ruseni. ()

Vikinec

Další film na jedno použití tohoto režiséra. Bohužel tentokrát s nepoměrně slabší pointou než předchozí snímky. Asi předzvěst horšího období tohoto umělce z dálného východu. ()

LukKon

Je to film, v ktorom sa nachádza niečo z drámy, niečo z thrilleru, niečo z hororu a niečo aj z mysterióznosti. A možno práve tam je pes zakopaný. Neviem ako ostatní, ale ja som tam vnímal príliš veľa žánrov, medzi ktorými Shyamalan skákal ako splašená gazela a ja som nevedel, či mám mať strach z obludy (horor), alebo či sa mám báť o vzťah medzi Ivy a Luciusom (dráma), alebo mi má naháňať strach Noah so svojím pomäteným správaním (thriller). Kamera a Joaquin ma presvedčili dať 3*. ()

Kouzelnik7

Po prvním shlédnutí ** , po druhém (po 3 letech) **** Ten film ve mně uzrál. Už jsem od něho nic neočekával a už jsem nečekal na překvapivou pointu. Taky jsem byl asi správně naladěn na pomalejší film. Prostě mi to sedlo až napodruhý při sledování v klidu domova. Po skončení mi to na pár hodin zaměstnalo hlavu. Hudba je bezchybná. ()

Pitryx

Tajemno, záhadno, podivno to je směs kterou mám rád. Zde mi však připadá, že má film strašně dlouhý začátek. A je tu příliš mnoho zbytečného filosofování. Přesto mne snímek zaujal svou podivnou atmosférou. Za vidění stojí. ()

Borecz

Zařazení horor mi k tomuto filmu příliš nesedí a to z jednoho prostého důvodu: Vesnice, ať už je preznetována jakkoli, nemá být dalším filmem tohoto režiséra, který by diváka nemilosrdně napínal a ničil svazující atmosférou, ale smyslupným a oduševnělým filmem, který má vyprávět příběh o tom, co všechno je člověk udělat, aby ochránil to, na čem mu záleží. To je ale určitě nejvetším "problémem" tohoto snímku, protože i já, stejně jako mnoho jiných, jsem do něj šel s očekáváním tísnivé a strašidelné atmosféry a převratného konce, avšak ani jedno se v tomto směru nedostavilo. Ovšem dostavil se jiný, zamyšleníhodný příběh s vlastní atmosférou a vlastní pointou. Pokud jste jako já a dokážete se v takovém případě oprostit od očekávání a objektivně zhodnotit skutečnou podobu tohoto snímku, pak nebudete zklamáni, ovšem pokud ne, pak s nejvyšší pravděpodobností nebudete spokojeni. P.S.: Připomínka k hereckým výkonům: J. Phoenixe mám moc rád a on mě opět nezklamal, zahrál výborně a neméně spokojený jsem s výkonem B.D. Howardové. ()

pride

Vcelku zaujímavá myšlienka, ktorú tento snímok podáva. K samotnému filmu, dostatočné napätie, tajomnosť, prekvapivosť, čiže moja spokojnosť. ()

Romeroo

Začnu Bryce Dallas Howard, protože mě jednoduše nadchla a pokud by nebylo jejího skvělého hereckého výkonu šel bych s hodnocením ještě o kus dolu….Vesnice byla cca do 55min výtečnou atmosférickou peckou, obyvatelé vs. tajemno číhající za hranicí někde v lese, opravdu to na mě působilo výborně…radši ani nechci psát o dalších minutách a konci…Shyamalan by se fakt měl jít nechat léčit…50% ()

Nakhla

Jeden z (prvních) filmů, na kterém jsem byla v kině.... možná je to z části kvůli té atmosféře, kterou doma nezažijete, možná jsem v té době ještě neviděla hodně filmů, které by na mě udělaly dojem,... ale mě se prostě Vesnice líbila!! ()

Elegnor

Podmanivá uvěřitelná atmosféra, nádherný prostředí, vážně pěkný.. Shyamalanovi filmy se mi poslední dobou líbí čím dál víc. ()

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (viac)

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (viac)