Prežil život bohéma, miloval ženy, hudbu, veľká gestá i veľké zápasy. Vo vnútri jeho srdca a duše bojovala nespútanosť extravagantného umelca s morálkou a povinnosťou úradníka a diplomata. Smrť Jana Masaryka je dodnes zahalená tajomstvom. Mnohé tajomstvá sa však skrývali i v jeho živote! (Garfield Film)

sarianna

Musím uznat, že nakonec je tento film docela příjemným překvapením. Po mediální masáži ze všech stran, nejdřív, že je to bomba, pak zase, že ne, jsem čekala další českou pozéřinu. Naštěstí to tak není a film, aspoň podle mě, svou výpravou a celkovou atmosférou daleko převyšuje domácí tvorbu. Na druhé straně do té světové mu toho ale docela dost schází. Problém vidím hlavně v tom (pominu-li historické nepřesnosti, kterých je tu dost, ale po šoku prožitém při sledování Bohémy, to zase tak strašné není), že hlavní hrdina není v podání Karla Rodena úplně přesvědčivý. Nevím, možná je to mnou, ale přišlo mi, že jakkoli je ta postava snaživě napsaná, je divákovi přeci jen poněkud vzdálená.Docela laciná mi přišla vsuvka s doktorem Steinem, jehož životní peripetie mě naprosto nezajímali a celkově mi přišlo, že se jedná o scénáristickou berličku. Emocionálně silné okamžiky tam ale byly, to né že né, ale obávám se, že je divák neznalý našich dějin a poměrů neocení.Celkově bych to asi shrnula tak, že je to dobrý film, který ale bude působit silněji v kině než později v televizi. ()

Slida79

V první třetině filmu velmi slušné a našlápnuté z dobrým spádem děje, bohužel v druhé polovině se z filmu stálým pravidelným opakováním změn času a místa stává trochu rutina, takový zajímavější dokument. Přesto si zaslouží shlédnutí. Dávám slabší 4**** 75% ()

Sashmen13

Nu takhle, je pravda, že po pár začátečních minutách jsem začal mírně pochybovat jak moc je to pravdivé. A well, podle komentářů co si čtu (no ono by stačilo 5 minut na netu), tak jsem měl pravdu. Nicméně, zpracování se mi líbilo a to dost. Chtěl bych více filmů s touto tématikou. Rok 1938 a mobilizace a poté ty následky, těžko říct, po bitvě každý generál. Já bych rád aby se o tomto diskutovalo. Ale jen diskutovalo, na soudy, obvinění, kdo za to může atd. Na to už je pozdě. Historie je tu od toho aby jsme se poučili, jinak se bude opakovat, to je daný. Všichni jsme zaplatili za rozhodnutí našich předků( a to myslím všechny státy Evropy), tak se snažme, ať naše děti neplatí taky... ()

TynaK19

Na film jsem se těšila kolik měsíců. První, co ale bylo znamení, že tento film nebude tak úžasný, bylo předávání cen Český lev. Film, který ještě skoro nikdo neviděl, dostal tolik ocenění, nechápu a nechápu za co. Obvykle film, který je všude vychvalován a dostává mnoho cen, nestojí za nic. A přesně k tomuto filmu to sedí. Nekonečné a nudné scény u moře. Záběry moře pro jistotu z několika úhlů, aby divák nezapomněl, jak moře vypadá. Většina scén točena ve tmě (pro větší akčnost?!). Masaryk je divákovi představován spíše jako závislák na kokainu, varietní tanečník, který tráví čas v blázinci. Skutečného Jana Masaryka připomínají pouze 2 repliky. Vrchol byl pro mě závěr filmu. Film končí krátkým textem: "zemřel za dosud neznámých okolností"... aha??! Jestli jdete na film s tím, že se třeba něco o panu Masarykovi dozvíte a seznámíte se s jeho myšlenkami, budete asi zklamaní. Film bez děje, tváře vystupující ze tmy a fasády několika pražských budov jsou asi jediné, na co se můžete těšit. ()

OndrejKas99

Musím říct, že na film jsem chtěl jít ještě před předáváním Českých lvů a poté, co tento film, který až na výjimky nikdo neviděl, vyhrál 12 nebo kolik že to bylo lvů jsem si řekl, že na ten film nepůjdu. Naštěstí jsem se nakonec rozhodl jít a skutečně to stálo za to. Překvapily mě velké scény, které skutečně byly dotažené do konce a obstály by i v Áčkovém hollywodském filmu, narozdíl od Lídy Baarové od Filipa Renče, které působily velmi uměle a neprofesionálně. Herecký výkon pana Kaisera mne naprosto uchvátil a opravdu jsem netušil, jakým skvělým hercem je. Oproti němu ale výkony Rodena občas nevypadaly přesvědčivě a to právě ve scénách, kde vystupovali oba dva. Ovšem jejich dialogy byly mistrně napsané a neměl jsem s nimi jediný problém. Menší problém jsem viděl ještě v nepřehlednosti filmu ve smyslu přeblikávání scén v New Yorku, sanatoriu, Anglii a Praze... Film mě celkově velmi nadchnul a rád dám 5 hvězd, ovšem těch 12 lvů bych tomu asi nedal. ()

mocart

Další důležité (po např. Zločinu v Polné, 2015) vyrovnávání se s důležitým obdobím českých (ok, československých) dějin. Opět vynikající po všech stránkách. Netřeba detailně rozebírat, výtečná filmařina po všech stránkách, k tomu poctivá historická práce. (Jen se těším, jak na to budou reagovat Angličani, kteří z toho vylezli jak sra.ky májové.). ()

Mates Hradecky

Masaryk není ani tak český film, jako spíše československo-evropský. Masaryk je zde prezentován pro současného moderního diváka jako historická pop-artová hvězda diplomacie. Pobývá v zámořské psychiatrické léčebně, šňupe kokain, cizoloží a řádí s Herzigovou. Co na tom, že nic z toho není pravda, hlavně že se film bude dobře prodávat. Už seriál Bohéma nastolil trend překrucování skutečných historických událostí za účelem atraktivnosti scénáře. Doufejme, že se tato móda v české tvorbě neujme. Je třeba ovšem pochválit především vynikající herecké výkony.Tradičně skvělý Roden (kdo by to do frajera s patkou z let devadesátých řekl, že jednou tak vystřihne Masaryka?), překvapivě ještě lepší z opileckého období zdařile reinkarnovaný Kaiser, to vše nasnímané úchvatnou kamerou Martina Štrby. Vtipné hlášky a dialogy ředí jinak nudná diplomatická jednání (scénář Petr Kolečko). Nu což, Julius Ševčík je nesporně talentovaný režisér a ví, kterak zaujmout současného diváka, v což svědčí téměř zaplněný sál převážně mladšími ročníky při projekci v Biu Centrál. ()

redsock

Film na celosvětové úrovni, pohled do duše postav a úžasné vyjádření jejich emocí. Od Masaryka jsem toho příliš nečekala, ale překvapil mě. Měl své slabší i silnější momenty ale v celkovém dojmu to je dobrý historický film. Ano, jsou tam možná historcké nepřesnosti, ovšem to mi ma dojmu vážně neubralo. Pro lidi, kteří alespoň trochu znají českou historii, rozhodně doporučuji. ()

durkes

Pre mňa dosť veľké sklamanie.......na tú reklamu dosť nudný film........ Myslím , že zďaleka sa nechytá na filmy z posledného obdobia československej produkcie ako Lída Bárová, FairPlay, Učiteľka, Hoříci keř alebo Únos........ Ak takéto priemerné filmy ako Cesta ven, Kobry a užovky, Masaryk sú oceňované v posledných rokoch samými českými levami, začína to byť s českou kinematografiou fakt dosť zlé....... :-( ()

zipS

Velmi prijemne spracovany film z dielne CZ/SK, az sa mi nechcelo verit, ze nieco taketo, tak kvalitne spracovane dokazu nase dva mini staatiky vyprodukovat. Vrha to potom zle svetlo na inych producentov a reziserov made in czechoslovakia ()

Capri2016

Vyborny scenar, rezia a predovsetkym vyborne herecke vykony. Jeho excelencia Jan Masaryk bol vynikajuco zahraty hercom par excellence Karolom Rodenom. Roden je urcite svetovy herec holywoodskeho formatu. Zaujal ma aj vyborny Oldrich Kaiser v ulohe Benesa, ktory znova dokazal, ze je nielen komik ale aj vyborny dramaticky herec. Tento film ukazuje cast zivota Jana Masaryka, ale je hlavne o predvojnovej dobe v Ceskoslovensku v rokoch 1938 a 1939 a o Mnichovskej dohode. Pocas zhliadnutia tohoto filmu som si znova uvedomila aka krehka je dnesna demokracia a aka neista je nasa buducnost. A kvoli tomu, ze tento film je vybornym mementom doby minulej, davam filmu 90%. ()

petra8619

Dnes viděno v kině po 22 dnech od premiéry. Kino plné do posledního místa. Čekala jsem kvalitní český film s Rodenem. Víc jsem si o filmu nezjišťovala. Krásná hudba, krásné herecké výkony. Roden nesklamal a Kaiser velmi překvapil a potěšil. Určitě to ale není film o Masarykovi, ale film o historii českého národa před Mnichovem, kde se sem tam objeví Masaryk. I když jsem z historie věděla, jak to dopadne, byla jsem napjatá a nechtěla jsem věřit, že se to mohlo stát. Pojetí, že vlastně to s Mnichovem nebylo, tak jak jsem se učila ve škole, mě překvapilo a donutilo si po filmu přečíst historické podklady na netu. Musím říct, že ne vše, co bylo ve filmu, se skutečně událo. Ať už to bylo jakkoliv, film vě mě zanechal to, že to bylo moudré rozhodnutí a že jsme z toho nakonec vyšli vítězně. ()

kodwin

Masaryk dopadl stejně jako všechny české filmy pokoušející se o světovost - velmi průměrně. Film je zbytečně upovídaný a trochu nudný. A to říkám jako Čech, který se zajímá o historii. Pro cizince to musí být velká nuda. Trochu zklamáním je, že film mapuje jen události okolo Mnichova, zkrácením této části o polovinu a přidáním dalších historických mezníků včetně jeho smrti, by jistě nabyl na zajímavosti. Dál k tomu vlastně nemám co říci, protože mě nic extra nezaujalo. Ani herecké výkony, ani režie, zkrátka šedý průměr. ()

Martinko991

Nemôžem si pomôcť čakal som a tešil som sa na úúplne iný záver vďaka čomu dávam "len" 3 hviezdičky. Inak na film sa pozeralo velmi dobre a hlavne nenudil, samozrejme zahrané Rodenom skvele, kamera, prostredie, hudba takisto dobré plus sa dalo na niektorých poznámkach aj celkom pobaviť. ()

fila_B

Ano vnímám to jako velmi kvalitně udělaný film. Nmyslím si že by to bylo geniální rozhodně né na tolik českých lvů. Ale rozhodně je to český nadprůměr. Takhle by měla vypadat většina z těch 30 každoročních českých filmů. ()

louisalotta

Tak jsem byla zvědavá na toho lvového rekordmana a dostavilo se bohužel jen zklamání. Můžeme diskutovat o tom, že Masaryk byl zařazen na Lvy 2017, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se proti tomu dá dělat… Pokud to bylo z důvodu toho, že loňský ročník byl slabý, vyhodnotila bych Masarykovo vítězství stylem "i mezi slepými jednooký králem". Ve filmu byly pro mě zajímavé asi jen politické rozhovory a diplomatická vyjednávání, ale přišlo mi to místy takové nějaké zmatené. Hudba se mi nelíbila, vysloveně mi i rušila. A přistihla jsem se, že jsem v kině dokonce u jedné ze scén protáčela panenky, což se mi už dlouho nestalo... No - jestliže Lída Baarová je za slabší dvě hvězdy, Masaryk za silnější tři. ()

27. Český lev

27. Český lev

30.11.2019

V sobotu 7. března 2020 bude Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) po sedmadvacáté rozdávat výroční ceny symbolizované soškou Českého lva. Stane se tak na galavečeru ve Dvořákově síni pražského… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

24. Český lev - výsledky

24. Český lev - výsledky

04.03.2017

Filmovým králem Českých lvů za rok 2016 se stal film Masaryk, který si odnesl rekordních 12 lvů. Tento film ovládl naprosto dominantně předávání Českých lvů za rok 2016. Ambiciozní film Anthropoid… (viac)

Nominace pro 24. ročník cen Český lev

Nominace pro 24. ročník cen Český lev

18.01.2017

České lvy letos budou velkým česko-britským duelem. Masaryka se 14 nominacemi totiž vyzve na souboj Anthropoid s 12 nominacemi, jimž v hlavní kategorii sekunduje Rodinný film, Hřebejkova Učitelka a… (viac)