Miluj ma! Prosím...

• Česko Miluj mě, prosím (viac)

Kamca_

Výborný drama. Herci super, všem to moc slušelo :). Líbilo se mě na tom, že konec nebyl jasný od začátku. Já se u toho dobře bavila, ale pořád mě tam něco chybělo. Dávám 85%. ()

jhrasko

Dianine modré +Joshove hnedé OČI vs. Beverly Hills 90210 (Rose Byrne je krajšou a zaujímavejšou Shannen Doherty). Záver, aký chcete úplne najviac, zabalený do Scientist od Coldplay, kt. mimochodom neparticipovali na geniálnom soundrtacku patriacom do mojej TOP5. NIkdy som tak nepauzoval dívidíčko a nepreberal možné varianty s kamarátmi pri poháriku červeného. Mimochodom, pozor, víno otupuje. ()

ScarPoul

Nič nie je také ako sa na prvý pohľad zdá. Tým by sa dala zhrnúť celá zápletka tohto filmu, ktorý je inak normálnym príbehom o skutočnej láske a o čase ktorý musí ubehnúť aby tí dvaja boli nakoniec spolu. To čo ale vyzdvihuje tento film na nadpriemer sú detaily a práca s nimi. McGuigan necháva diváka v určitom napätí čo sa všetkých prepojení týka a je jedno na akú postavu sa zameriava, pretože každá z tých postáv je niečím zaujímavá a aj keď sa nejedná o žiadne veľké herecké hviezdy, tak každý jeden podáva v tomto príbehu neskutočne pôsobivé výkony. Hlavne Rose Byrne ktorá svojím výkonom prekonala v niektorých scénach samotnú Kruger a Hartnetta. Do toho všetkého finále s Coldplay a jedná sa o naozaj malý veľký film, ku ktorému sa je radosť vrátiť, pretože rozpráva o túžbe inak, ako sme zvyknutý a pritom zostáva stále pekný a plný nádeje. ()

Silence

Totální vykonstruovanost čiší z každého filmového políčka. Snůška klišé a náhod pomáhá našim dvěma zamilovaným hrdinům překonat všechny překážky a dovádí nás až ke krásnému (a velmi neuvěřitelnému) happy endu. Mohl bych teď Miluj mě, prosím odpálit, označit dvěma hvězdami a jít spát, ale přecejen tenhle snímek hezky utíkal a několik scén - zejména flasbacků z restaurace - bylo opravdu povedených. Myslím, že pokud udělím tři hvězdy a dám od tohoto filmu ruce pryč, bude převládat spokojenost na obou stranách. ()

moviesfan

Dobře vystavěné romantické drama. Film působí nenápadně, ovšem postupem času se toho víc zamotává a nakonec z toho vyjde zajímavé překvapení. K tomu ještě hezká hudba a máme nadprůměrný snímek. ()

Nick Tow

Opäť jeden film, ktorý rozdelil užívateľov na nadšených ospevovateľov a neľútostných katov. Ja sám som začal brúsiť popravčiu sekeru od prvých minút: každý záber je vyrátaný na efekt, ale je to efekt, aký môže zabrať iba v klipoch či reklamách. Zvlášť, ak je vierohodnosť príbehu od prvého momentu nulová, čomu výdatne "napomáhajú" aj herci, chvíľami prehrávajúci, inokedy bezradní. Logika ani len nekríva na jednu nohu, od začiatku sedí na invalidnom vozíku a tak sa postavy strmhlav vrhajú do "schválností", ktoré vám chcú vsugerovať pocit, "ako to ten scenárista rafinovane vymyslel". /Lenže nevymyslel, medzi myslením a odrbávaním je trochu rozdiel/ Dobre, už som ticho: toto je teenagerský film a teda určený celkom inému adresátovi. P. S. Niežeby ozajstný život nebol odrbávač, ale na rozdiel od tvorcov tohto filmu odrbáva naozaj rafinovane... ()

Marek1991

Absolútne šialené, absolútne šialené. Po nepresvedčivom začiatku, keď ma napadlo, prečo som tomu Hartnettovi vôbec kedysi fandil? Veľmi ma znervózňovali tie jeho prehnané reakcie so smrkaním, mľaskaním a pohybmi, ale zobral som to, veď je to Josh, tak to snáď prekusnem a zlepší sa to, aj keď sa to často nestáva. Lenže ono sa to naozaj stalo na môj úžas. Takýto príbeh vymyslieť, ktorý by sa vám len tak hocikedy, teda skôr vôbec nestal potreboval niečo špeciálne a to aj priniesol. Skladal sa ako puzzle a aj keď sa koniec dal tušiť, on sa akoby vyžíval v tej najšialenejšej a najeuforickejšej časti. Keď sa vám zdalo, že už by tomu mohol byť koniec, on ešte niečo prihodil, aby vyzdvihol ten pocit ešte vyššie. Až ma hádzalo keď som to videl, robil som pri tom pohyby, ktoré keby niekto videl zavolá určite pohotovosť. Cez telefonické tornádo a popoluškovskú scénu, ktorá chlapcovi konečne doklepla a potvrdila jeho obavy to vyvrcholilo až v letiskovú scénu, ktorá ešte na záver dala Joshovej postave ukázať, že pre lásku robí šialené veci a je v podstate ako to bláznivé dievča, ktoré mu to spôsobilo. Aj keď sa často odsudzujeme za rôzne veci, v podstate máme často tie isté chyby, ktoré si uvedomíme až v inej situácii. Konečne po mnohých, naoko sa tváriacich romantických filmoch som videl niečo tak skvelé a tou mysteriozitou a ukážkou, ako treba o lásku bojovať a že často si musíme prejsť až neuveriteľnú cestu k nej ma to dostalo. Všetko doplnené perfektnou hudbou, stupňovalo sa to a dosiahlo vrchol a chytilo ma to za srdce. Vždy som to chcel vidieť, keď som to videl u mnohých práve tu na ČSFD v obľúbených filmoch a konečne som sa k tomu dostal, tak ako konečne Matthew našiel svoju Lisu, na toto mi odteraz nesiahajte! :) ()

Marsik

Tenhle film se mě nijak extra nedotkl a asi si ho jen tak znovu nepusím. Tempo strašně utahané, nudné a x-krát jsem sledoval čas. Závěrečných 20 minut a hlavně závěr to docela napravily (super song na závěr), ale jinak musím tento film hodnotit jako méně zdařilý. 60% (with J.) ()

PauloZ

Kdyby nebylo té velmi nevýrazné, řekl bych až přímo nudné, úvodní půlhodinky, tak bych byl ochotný dát plný počet. Opravdu jsem měl nutkání film během první půlhodiny vypnout a jsem rád, že jsem tak neučinil. Po příchodu Rose Byrne na scénu to dostává velice parádní drajv, všechno ze začne velmi divoce motat a od té doby jsem se vezl až do úplného konce, který je výborně emotivní. Bavilo mě to, je to ve své podstatě velice osobité a s neokoukanými herci. ()

Defaultovna

Ako milovník netradičného spracovania spojeného s prelínaním minulosti so súčasnosťou som uchvátená aj po druhom zhliadnutí - vlastne po ňom ešte viac. Postava Lisy mi pripadá trochu nevýrazná, bohato to však vynahrádza Alex ktorej som verila každú jednu slzu a stala sa pre mňa skutočnou hlavnou hrdinkou príbehu. A nesmiem opomenúť skvelý soundtrack. ()

Turiec

Ak sa divák nenechá zmiasť početnými flashbackmi a začne sa v deji orientovať dostane veľmi príjemnú romantickú drámu. Trilerom by som to však asi nenazýval. ()

Džejkop

Film o síle lásky a co především ne jen o ní. Takovýhle romantických filmů by podle mě mělo být mnohem víc. Zkrátka takhle namíchat romantický žánr s thrilerem chce odvahu, ale jak vidět vyplatilo se. Rosa Byrne si vysloužila (opět) moji pozornost. ()

Orlau32

Romanticky film pro mladší generaci, dobře zpracovaný, ale chtělo by to snad více komediální scény. Vždyť mládí ikdyž je zamilované, tak neztrácí smysl pro humor ( a podle mne je ho tam satsakra málo). ()

sonnak

Hvězdička za herce, za hudbu a druhá za jedno z mála témat, které fungovalo na jedničku - tedy ta "láska na první pohled x 2", což byla sice taky ohromná náhoda, jenže to fungovalo dobře, na rozdíl od zbytku. Je to bohužel zbytečně překombinované a neuvěřitelné. Nemám problém s nějakou tou náhodou, ale tady to dostalo vážně na frak a navíc to chvílemi zavání totální demencí hlavních postav, které radějii prožijí 2 roky v absolutním utrpení, než aby zvedly telefon a použily ho. Příšerné. A ono by mi to ani v jiném filmu pravděpodobně tolik nevadilo, jenže na tom v podstatě celá zápletka stojí a tak se člověk jen chytá za hlavu, co pořád blbnou. Dabing nepomohl, ale víc jak 3* bych z toho stejně nevyždímal. ()

Tony.cs

Tak tenhle film mě hodně oslovil a chytil za srdce. Hartnett je skvělý herec a tento příběh mu sedl. Pak se mi zdá, že je to jeden z mála remakeů, které se vyrovnají originálu (Byt z roku 1996). Lásku si nemůžeme vynutit, ale milovat můžeme. ()

Makky

Úvod s Maybe Tomorrow a záver s The Scientist, to je proste pecka. Diane je tá, pre ktorú sa to všetko oplatí a na celý príbeh je radosť pozerať. Jeden z najlepších romantických filmov! "Tell me your secrets and ask me your questions!" ()

Alementina

Nemohl by nekdo odstranit ten zavadejici obsah filmu?! Podle toho obsahu bych nepoznala, ze jde o ten film, co jsem prave shledla. Videno nekolikrat a je to kouzelne, krasne promyslene. Takova mala fantazie pro pohlazeni duse. ()

Pragrik

Velice působivé romantické drama. Byl jsem napjatý až do konce.Výborný scénář a neméně dobré herecké výkony a před koncem nádherná romantická hudba. ()

jajinka

Skvělej film, který mě po dlouhé době svou beznadějí v zamilovanosti dokázal "připoutat"... S Alex jsem soucítila, ale tohle se opravdu nedělá... skvěle zahrané a výborná kamera :-) ()

Remedy

Je fakt, že takovýchto romantických filmů je jako šafránu - takže za tu nevšednost a dost osobité (a mně osobně moc sympatické) pojetí určitě velké plus. U "vážnějších" romantických filmů mívám většinou problém s postavami - emoce, peripetie a "útrapy" na mě většinou působí nevěrohodně (třeba Avaryho Pravidla vášně). U Wicker Parku tomu je přesně naopak. Skvělé ústřední trio vtisklo svým postavám tolik citu a emocí, že mi tu a tam i ta slza ukápla.)) Zajímavá režie a citlivě zvolená hudba nakonec směřují mé výsledné hodnocení k nějakým 90-95% a uvidím, co přinese druhá projekce.)) ()