Boudica: Královna válečnice

• Veľká Británia Boudica (viac)

Boudica, keltská královna a válečnice, která vládla po boku svého manžela krále Prasutaga národu Icenů. Když král umírá rukou římských vojáků, je Boudičino království bez mužského dědice. Římané se zmocňují její půdy a majetku. Ale Boudica má své plány. (TV Spektrum)

Morholt

Nízkorozpočtový historák, který se snaží chybějící peníze a scénář nahradit sledem ozbojených střetů. Copak o to, někdy se na ty rvačky plné krvavých cákanců a useklých částí těla dalo dívat, ale ani v jednom záběru to ani zdaleka nepřipomínalo střet kletských válečníků s římskými legionáři. Aby taky jo, když armáda rebelů připomínala ze všeho nejvíc bandu strejců vracející se domů z hasičckého plesu v Tučapech. Nicméně pár efektních záběrů filmu přiznat musím. Také proto to neházím šmahem do koše. Herecky je to podle očekávání nic moc. Několik známých ksichtů se tu mihne, ale vlastně tu ani není co hrát a vesměs mi připadalo, že to nikoho ani moc nebaví. Historická přesnost je nulová, ale na to už si člověk zvykl, takže se dá nad lecčím mávnout rukou. Nicméně momenty, kdy Boudicca vyřvává, že je královnou, kromě jiného, i Sasů, mě dostaly do kolen. Stejně tak -SPOILER- Neronova sebevražda sedm let před jeho smrtí. Hele ale já to nechápu. Boudicca je asi prokletá nebo co, protože všechno, co o ní kdy bylo natočeno, je podprůměr. V dnešní době, kdy je po ženských hrdinkách velká poptávka, si Boudičin příběh o pozornost větších produkcí vyloženě říká, ale místo toho se buď přepisuje historie, nebo se točí bezduché recykláty o silných agentkách či okostýmovaných superženách. Tak třeba za pár let. 15% ()

Sympy

Nepochopím, že když už někdo točí film o keltech, nepřečte si alespoň středně náročnou knihu na tuhle tématiku -taktika, zbraně, hadry(detaily tu nebudu všechny vypisovat, málo jich nebylo). Dvě cikánky co jen čuměj, zda se jim už za stodolou neroztočil kolotoč byly otřesný a jen potvrzují nastolující demenci kinematografie co se jistě ještě vyvine, aby se vyhynulý běloch k filmu už podíval jen jako kameraman. Ukrajinská Boudica s létající anténou od žigulika to jen korunovala. Tak zas zpátky k Asterixovi.!! ()

Lacike

Vyzerá to ako taká lacná Hallmarkovská produkcia, v ktorej sa Olga hrá na Xenu, ktorá kántri zlých rimanov. Plusom je, že to je v riadne šťavnatom R-kovom móde. Mínusom, že je to fakt lacné a 90% času sa to odohráva v nejakom lesíku. Ešte prvá polovica filmu, ktorá mala aj dej, za mňa fungovala celkom v pohode. Ale v druhej polovici filmu sledujeme jednu bitku za druhou a keďže je to stále v tom istom lese, tak je to na jedno kopito a rýchlo to začne nudiť. Takže žiadna tragédia alebo amatérsky pôsobiaci film ako mnohé iné Gibsonovky a Willisovky, to nie je (technickú stránku má Johnson už v ruke), ale bohužiaľ sa nestal ani zázrak. 5/10. ()

BOURQUE

Nízkoúrovňoví dobrodružný TV film, remake snímku z roku 2003. Vedenie príbehu a celkový výsledok kvalitatívne odpovedá filmom, ktoré režisér J. V. Johnson produkuje. P.S.: Škoda, že Olga Kurylenko si v poslednom čase vezme každú rolu. Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

bourec

Režisérská už skoro ikona na poli céčkovejch a béčkovejch filmů Jesse někde vyštrachal film Centurion s Olgou K., a natočil film o královně Boudice. Tolik amatérskejch scén, pitomejch triků, a digitálem zmršenejch rvaček v jednom filmu už dlouho nebylo. Ano rvaček, protože tam žádná taktika války nebyla. Jen řež se spoustou barvy. Hodně pitomej film. 20%. ()

• Po filme Centurion (2010) je to už druhýkrát, čo si Olga Kurylenko (Boudica) zahrala britskú keltskú bojovníčku, ktorá bojuje proti rímskej okupácii. (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo na rôznych miestach po celom Spojenom kráľovstve. Filmový štáb bol videný pri natáčaní v kostole svätého Vavrinca (St Lawrence Church) v Ipswichi. Okrúhly stôl bol natočený v Hadleigh v Suffolku. (Arsenal83)