Je první století našeho letopočtu a Římané se chystají ovládnout celou Anglii. Jeden bojovný keltský kmen se však podrobit nechce, a tak jejich král Prasutagas uzavře s dobyvateli dohodu. Za mír a bezpečí ale lidé platí vysokou cenu. Když na trůn po smrti krále nastoupí jeho žena, královna Boudica (Alex Kingston), je zanedlouho zajata a musí se dívat na násilí páchané na svých dcerách. Jenže její odvaha je větší než si Římané myslí. Je odhodlaná vést svůj lid ke krvavému vítězství! (oficiálny text distribútora)

farmnf

Nesmírně mě fascinuje příběh Boudicy, velké královny barbarů. Hlavní role velmi sedla, dáma ji ztvárňující byla dostatečně a zajímavě hezká, velmi nasraná (Římané ji zbičovali a její dcery znásilnili), i když je to herečka britských seriálů. Celkově ale zpracování příběhu působí akčně, zmateně, hloupě, naivně a vůbec o Boudice nic se nedozvíme. Jen prostě to, že byla na Římany pěkně nasraná a civilizace jižní evropy jí byla u prdele. Velmi ji chápu, filmaře nikoliv. ()

majo25

Mám rád filmy z tohoto obdobia. Škoda ale, že sa atraktívne historické zasadenie nepodarilo spracovať na požadovanej úrovni. Občas totiž pôsobí televízne a už úvodný pohľad na jednu z krajín pôvodu (Rumunsko) nesvedčí o niečom kvalitatívnom. Poslabšie kulisy, béčkoví herci a tiež kostýmy totiž hovoria za seba, tam si to pýtalo zainsvestovať. Nie je možné, aby Kelti pôsobili dojmom barbarov po nejakom divokom love so špinou po celej tvári a tele; hlavne, že ženy sú v podpazuší dokonale depilované(!). Nezmyslom zasa bolo vopchávať do príbehu mágiu a kúzla druida - stráca to punc historičnosti. Ďalším nezmyslom je, že žena či malé deti katujú cvičených rímskych vojakov, ktorí pôsobia ako nemotorné bábky. Škoda, že silnejších scén ako tá so znásilnením dcér pred očami vlastnej matky nebolo viac. Film síce nenudí, občas sa vydarila akcia, ale aj s prihliadnutím na to, že tvorcovia silou-mocou chceli, aby nevyznel negatívne, to nie je podarený film. ()

Fiftis

Katastrofa. To si ani nezaslúži byť v modrom. Je to priam tragédia. Je to síce TV film, ale aj tak. Alex Kingston je priam hrozná a nechutná. Bojové scény sú horšie než v Star Treku pri súboji Kirka a Gorna. To najhoršie je však scenár, respektíve príbeh celej vymyslenej snímky. Pomalé, ťahavé tempo o ničom, dialógy príšerné, herecké výkony amatérske. Žiadna výrazná ani herecká ani charakterová postava. Nikto, kto by snímku ťahal. Prostredie, respektíve kulisy nevýrazné. Zbrane jasne tupé a umelé. Krvi sa nedočkáte. Ja somár som obetoval čas na túto snímku, pretože v nej hrá krásna Emily Blunt. Aspoň tá ma donútila dopozerať až do konca, ale je pravda že si tam až toľko nezahrala. Predsa len to ešte bola len vychádzajúca hviezdička. Takže za ňu 1 hviezda. ()

Arccos

Jestli chcete videt, jak NEvypadal zivot v Rimem okupovanych britskych ostovech, tak tohle je film pro vas. Tvurci uspesne ignorovali veskere historicke poznatky o zivote britskych keltu. Misto nich nam naservirovali rvouci divochy, co se neumi ani ucesat. Zarazejici pritom je, ze film je anglicky a mel domaci tym spis adorovat. Coz mimochodem nakonec vyusti v naprosto TRAPNY konec. Ze je zpracovani na urovni TV filmu nemusim psat, ale neni to az zas takova hruza. V kontextu dost prekvapily nektere hodne naturalisticke sceny (napr. znasilneni) - ale to nebylo na skodu (ne, nejsem sadista :). Na Slovensku uvadeno jako 'Legenda o meci', cimz se distributor opet vyznamenal. ()

mira.l

Jednu * dávám za první filmovou roli Emily Blunt, druhou za to, že mám historické filmy rád, ale to je tak všechno. Zpracování bylo jak z ochotnického divadla, přitom je to látka, z níž by se dal udělat parádní historický film. Jo a tu úplně poslední scénu filmu, E. Blunt vycházející z metra(??) s hordou dětí v moderním městě, tak tu jsem fakt nepobral. ()

• Natáčelo se převážně v Rumunsku. Některé scény pak v Londýně. (Terva)
  • Film je založen na skutečném životním příběhu královny Boudici z britského kmene Icemi. (Terva)