Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

killberrybil

Stupňované napětí, které funguje, hororové prvky, které jsou účinné, skvělý nápad, atmosféra, dobré herecké výkony, jasných pět hvězd. ()

cumimnabednu

Dokonalost. Už jen ta hudba na začátku při letící helikoptéře. Výborný děj, skvělá atmosféra díky sněhu a odlehlosti místa, výborný Kurt Russell. Kéž by bylo více takových snímků. Horory nesnáším, ale takovéto téma tipu Věc nebo vetřelec je lákavé a když se to dobře udělá, tak je to podívaná. ()

voltamper

Hlavný námet je super nápad, ale na rozdiel od niektorých spoluhodnotiacich kolegov je Allien omnoho lepši. Pozitíva: pes na začiatku, hlavná myšlienka, Kurt Russel, záver. Negatíva: chladné, nezľakol som sa ani raz, biedny český dabing, mikrospánky počas filmu. ()

Sadova302b50

Spolu s prvním Vetřelcem a Kubrickovým Osvícením pro mě ten nejlepší horor, jaký kdy byl natočen. Tak perfektně budovanou atmosféru už asi horko těžko kdy uvidím, efekty i na dobu svého vzniku velmi dobré, stejně tak hudba a herecké výkony. Špička v rámci žánru. ()

Kokotek230mm

kvůli tomuhle filmu jsem odmítl nabídku odjet na misi do studených krajin naší planety a zkoumat tam hovínko, které jsem při sledování tohohle hororu ze strachu vykakal.. ()

Rorschach_SK

Ako sa vyrovnať s nepriateľom, ktorý vyzerá ako vaši kolegovia, nie som snáď aj ja tým, ktorý tu všetkých ohrozuje, a kam by som vlastne ušiel, keď svet tam vonku je skoro rovnako nebezpečný, ako ten vo vnútri. Vynikajúci horor z pekelnej dielne Johna Carpentera, ktorý nevyniká ani tak svojimi trikmi, ktoré ale v dobe vzniku určite neurazili, ale predovšetkým atmosférou, budovanou od úvodných titulkov. Nečakajte nejaké premyslené vedecké úvahy a prešpekulované boje s mimozemských nepriateľom - benzín, plameňomet a dynamit vaše problém so "sajrajtom z vesmíru" spoľahlivo vyriešia. Veľký palec hore sa ten koniec, ktorý si môže každý divák dotvoriť sám. ()

StarFsh

Vo svojej dobe pecka. Keď som to videl prvý krát, niekedy v 90-tých rokoch bol som z toho úplne hotový. Bohužiaľ, dnes z odstupom času mám na to iný názor. Je to vlastne lacnejšia kópia votrelca odohrávajúca sa na Zemi a z menej prepracovanými postavami. V podstate sa počas celého filmu o žiadnej z postav nič nedozviete (maximálne to ako umrú), rovnako, ako o pôvode emzáckeho svinstva. Je ťažké vytvoriť si nejaký vzťah k niekomu, o kom nič neviete. A nepomôže vám k tomu ani výborná mrazivá atmosféra, dotvárana výbornou Morriconeho hudbou, či dej zasadený do zaujímavého prostredia. ()

fajntomas

Poprvé jsem to viděl v kině. Stereo a titulky. Zůstali jsme s klukama sedět na závěrečný titulky asi deset vteřin beze slov s otevřenou pusou. Viděl jsem to znova až nedávno, když to natočili nulku? Reálně natočený a myslím že ani teď ty efekty nevypadaj špatně. Vynikající John Carpenter. 95%. Nesledovat se psem ;-). ()

Tauloo

Od doby, co jsem film viděl prvně, neexistuje lepší metr na horory. Na prstech jedné ruky, no možná dvou, by se však bohužel dalo spočítat, kolik se s nim může ostatních rovnat. ()

Pituka

Super klasika jeden z najlepších hororov aj z odstupom času. Výborná atmosféra ktorá je pre každý dobrý horor tak dôležitá. Ale tridsať rokou je dosť veľa aj pre tak vynikajúci horor akým Vec jednoznačne je najme sa to odzrkadľuje na efektovej stránke filmu. No zvukova stránka a to napetie zmazáva tento jediný nedostatok v ponímaní dnešného diváka. ()

Indominus

Po neskutečném úspěchu Vetřelce a za podpory zájmu o vesmír (nejen z filmové branže), se začalo hrabat v archivech, jak tento úspěch zúročit (zřejmě nedostatek kvalitních námětů). A tady to máte... Průměrný horůrek, zajímavý jen svou lokací. A na rozdíl od Vetřelců, jeho efekty už 30 let nikoho neohromí a jsou 20 let k smíchu. 2015 a.d. ()

pavel.stan

Nedávno jsem se na Carpenterovu Věc po dlouhé době znovu podíval a i po těch letech jsem si film parádně užil. Film má skvělou atmosféru, která je dokreslena výbornou mysteriozní, depresivní hudbou....a ano herecký výkon Kurta Russella, který v tomto filmu stvárnil hlavní postavu naprosto skvěle (hned první scéna ve které se objevý, kdy vylije svůj drink do šachového automatu je skvělá). To vše dává dohromady naprosto skvělý filmový počin, který i po všech těch letech dokáže nahnat mráz po zádech. Pokud už Vás nebaví současné, mnohdy dosti ubohé hororové snímky, tak Věc vřele doporučuji. ()

Von Kempelen

Výborná atmosférická v(V)ěc, tempo se rozjíždí hned od prvních zvuků vrtulníku, aby pak ani na chvíli nepolevilo. Gore efekty působí dneska spíš úsměvně, ale o ty jde až v poslední řadě. Zvláštní je, že ve filmu nehraje ani jedna herečka, takže tam strachy neskučí nebo odvážně nepokřikuje žádná polonahá vědkyně, což může bejt pro spoustu diváků zklamání. Ne tak pro mě. Kurt Russel v nejlepší formě. ()

andydufrsn

Když vynechám to, že se vědci na polární vědecké stanici chovají spíš jako parta teenagerů na víkendovej chlastačce a když se nebudu ptát, proč mají vědci na polární vědecké stanici velkej zbrojní arzenál, včetně plamenometů, tak mi z toho vyjde celkem zajímavej film jehož houstnoucí atmosféra nedůvěry a podezřívavosti se skutečně dá krájet ()

kecal

Dal sem v poslední době asi tři rádoby horory rok 2014 a 2015, takže sem prostě musel dopsat komentář k téhle hororové lahůdce. U tohodle filmu sem se posranej strachy klepal pod peřinou a ještě týdny po zhlédnutí jsem měl při cestě na hajzlík rožnuto co se dalo a v třepotající se ruce svíral paličku na maso. Protože to mělo ATMOSFÉRU a to sakra pořádnou. né jak ty dnešní sračký co dokáží jen párkrát za film rychle zvýšit hlasitost a nebo na diváka vyklopit kýbl sraček a doufají, že mu to pohne s žaludkem. Tady prostě scénárista přemýšlel, režisér věděl co děla, herci hráli a podpořila to dobře použitá hudba. A to tenkrát kluci od triků dělali všechno hezky ručně. Dnes už může fanoušek hororů jen smutně vzpomínat :( ()

jumptheshark

Spolu s Vetřelcem jeden z nejlepších sci-fi hororů, absolutní vrchol tvorby Johna Carpentera. Za vyzdvihnutí stojí zejména pečlivě vybudovaná atmosféra nedůvěry mezi členy výzkumné expedice, kdy Věcí může být prakticky kdokoli... ()

Makaan69

Konečně to co jsem hledal. Kam se hrabe Vetřelec. Tohle má něco do sebe, je to i pěkně příšerné a strašidelné, něco to v člověku zanechá... Tento film doporučuji málem každému na potkaní, jsem opravdu nadšen. Ta atmosféra je fakt něco, nejistota, kterou člověk cítí v průběhu... To je slast :) Jediná chyba je snad to, že se dá pozorovat velmi patrný vliv Vetřelce, ale to nevadí no... :) 95 % ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)