Na samém konci druhé světové války nechce německý dezertér už nic jiného než být doma. Místo toho se ale musí postavit esesákům, kteří pasou po ukrytém zlatém pokladu. (Netflix)

Facerr

Super vystižený s dobře odsýpajícím tempem. Možná větší očekávání podporoval Tarantino style už v traileru, ale i tak super příběh a parádní fašounská řežba. ()

pafka

Moderne natocene - tzn. tak, jak se toci dnesni akcni filmy (jsou vlastne vubec jeste nejake?). Poutave vypraveny vlastne maly pribeh. Smlsnul jsem jako malinu, bezvadna podivana. ()

DonBraso

Dvakrát do stejné řeky...však to znáte. Po hrozným filmu Sisu jsem si řekl, že dám vlastně podobně laděnému filmu šanci a vlastně jsem se i ...no bavil jsem se rozhodně líp, než u zmiňovaného filmu. Není to sice žádný turbuletní hit do poličky, ale na jedný vesnici se toho odehraje dost. Jasně, že film avizoval ty české lokace a vlastně plno českých ručiček pod tímto filmem. Ono téma Nazi nevyprchá nikdy a zde to jako o jedné báchorce se zlatem bohatě stačí. Máme tu pár postaviček, žádné zvučná jména na castingové listině. Každý herec a herečka si ukrojí svůj potenciál a ten feel inu taky dobrý. Bohužel je to zde jen dobré, bez nějakých wau efektů. Digitální triky ještě vezmeš, bitky jsou nasnímané vcelku dynamicky jen trochu nebaví a ve vesnici je bohužel čím dál častěji spíše ke konci nuda, než se zapadne do kostela. Příběh tam je a pořád si říkáš, že musí něco přijít co tě zvedne ze židle, ale to prostě nepřijde.Nelze než souhlasit zde s místním hodnocením. Těch 65% tam vidím taky jako celek. ()

jack_scott

Velké překvapení, takřka překvapení roku. Snímek je povedený, mnohem lepší než konkurenční ptákovina Sisu, realistický, dobře zahraný, dobře vedený....a tak by se dalo pokračovat. natáčení v obci Výsluní, kde to dobře znám, pak je třešnička na dortu. Hluché místo u filmu jsem nenalezl, a dávám mu ***** a 90%. ()

kacir

Keďže mi je úplne jedno, či sa nemci medzi sebou hasia, mi aj tento film prišiel zbytočný..ale miestami to bola sranda. ()

Zlty_Dodo

začiatok ako z Tarantina.. ovšem netrvalo to dlho.. to by museli byť iné herecké výkony, kamera i strih... ono je to skoro komédia.. akože brutálna partička SS, z ktorej vďaka trapným dialógom nešiel ani strach a s ťažkosťami odoláva jednému zranenému zbehovi, mladej farmárke a jej dementnému bratovi.. hudba fajn, občasný čierny humor fajn... ()

hony23

Německá válečná groteska, esesácký western, pocta Tarantinovi. Nesmíte brát tento film moc vážně, jde primárně o zábavu a já se bavil. Od chvíle, kdy hlavní hrdina prokleje vidlema od hnoje prvního nácka až po okamžik, kdy poslednímu zarazí zlatou cihlu hluboko do chřtánu. Sehr gut! ()

quido_zidle

Javohl, Das ist gut!...aneb Svěží vítr z Německa. Nebylo to dokonalé(hlavní záporák se úplně nepovedl, tempo chvílemi upadalo, děj a provedení si půjčili od Tarantina, hudbu od Leoneho) , ale jako celek dost dobrý, bavil jsem se! ...A Američani na konci byli boží...:-) ()

Sharlis

Divim sa pocetnym porovnaniam so Sisu, to bola poriadna chlapska rezba takmer bez prestavky. Toto bolo zbytocne pribehove, pomale a nijak zvlast ma to nebavilo, zatial co pri Sisu som slintal jak pejsek. ()

Predator77

60 procent, Musím říct že jsem se i celkem dobře bavil a pokud bych měl něco ze začátku vychválit tak je to fajn akce která je i přehledná a člověk se v ní neztratí a líbilo se my že působí i celkem realisticky a náš hlavní hrdina od nácků nedostane nic zadarmo a je vidět že je jen člověk z masa a kostí a tím pádem se tak nejedná o nezastavitelnou postavu kterou nic nezraní ani neohrozí na životě na což v dnešní době už hodně filmů zapomíná, dále co taky stojí za zmínku je fajn kamera, kostýmy, prostředí a kupodivu i herecké výkony které jsou snesitelné a nenašel se vyloženě někdo kdo by hrál špatně ale ani vyloženě dokonale, ale s čím už jsem měl docela problém tak bylo tempo které je ze začátku celkem dost pomalé a v některých chvílích i sledujeme postavy které jsou víceméně nezajímavé a tím pádem se tak může i někdo nudit a co se týče ještě té akce tak mě celkem zamrzelo že i když byla fajn tak jí ve filmu zas až tak moc nebylo a místo toho se tu jenom vedly né moc zajímavé dialogy a co se týče konce tak u toho jsem byl dost zklamaný a myslím si že to šlo vyřešit celé líp ale i tak na to jedno skouknutí se tenhle film určitě vyplatí ;) ()

rigby

Trochu to připomínalo Tarantina, černý humor střídaný brutálními scénami, spousty mrtvých, až do absurdna napjaté situace, westernová hudba. Ale nemělo to takový jasný tah na branku, stále jsem měl takový divný pocit. Je to myšleno vážně, nebo si ze mě autoři utahují? Jistý jsem si nebyl ani na konci. Ta zábava tedy musela jít stranou. ()

david141474

Nejnovější válečný film z dílny Netflixu není vůbec špatně natočen. Hned od začátku jsem tušil do čeho jdu. Jak letošní Sisu, tak tohle se inspirovalo od Quentina Tarantina. Sice to nebylo rozdělený na kapitoly, ale ten styl natáčení se hodně podobal právě Tarantinu. Krve tady moc nebylo, ale ty souboje 1v1 jsou natočený perfektně. Mají perfektní choreografii a perfektní kameru. Takovýhle souboje jsou zde jen 2 a za mě je to celkem škoda. Přestřelky jsou skvělý. Nacisti jsou samozřejmě zrůdy, jak jinak, některý i fyzicky a některý psychicky, nic co by jsme už nevěděli nebo neviděli. Postavy jsou solidní. Herci taky nejsou špatní. No a finální potyčka v kostele je božská. 9/10 Od první scény, kde byla oběšena hlavní postava, mi bylo jasný do čeho jdu. ()

Saxos

Pobavilo. Správně stupidní námět. Pár skopčáků si vzalo dovolenou a vydají se do okolí Drážďan ukořistit cihly zlata, aby si po válce váleli šunky. Zpracování super - taranťínorodrigowesterno. Soundtrack dokonce na 5☆. Těch czech spolupracovníků na filmu, a ta krajina. Závěr: doporučuji. ()