Cirque du Soleil: Varekai

• Kanada Cirque du Soleil : Varekai
všetky plagáty
Dokumentárny / Hudobný / Rodinný / Fantasy
Kanada, 2003, 120 (90) min

Fenomén CIRQUE DU SOLEIL začal jako obyčejný sen skupiny mladých bavičů, kteří se dali dohromady, aby pobavili a rozesmáli diváky a cestovali po světě. Každý rok jejich příznivců přibývá a čím dál víc očí žasne nad neuvěřitelnými kousky velkolepých zábavných show. K nejznámějším představením patří: 1989 Le GIRQUE Réinventé, 1991 Nouvelle Expérience, 1994 Saltimbanco, 1994 A Baroque Odyssey, 1997 La Magie Continue, 1998 Alegria, The Film, 1999 Quidam, 2000 Alegria, 2000 Dralion, 2000 Inside La Nouba, 2003 Varekai. (oficiálny text distribútora)

IZFNP

Jedno z najlepších predstavení, aké som u Cirque mala možnosť zakúsiť. Akrobaticky nádherné, vizuál (scéna i styling postáv) ďaleko za hranicami priemeru, príbeh mal hlavu a pätu (čo CdS nie vždy zvládne) a emocionálnu dohru som v sebe držala ešte mnoho dní po predstavení. Hudobne nádherné číslo plné napätia vďaka skvelej choreografii, akrobacii, rovnováhe a talentu. Kto nezažil naživo, nemôže pochopiť. ()

LencaN

Opět nádhera. Většina čísel nebyla tak pompézních, spíš komorní, ale zato provedených s fantazií, lehkostí a grácií a hlubším podtextem. Prim tady hrají barvami hýřící kostýmy, takže postavičky jako by opravdu vylézaly z nějakého kouzelného pralesa. Jediné co mi trochu vadilo, byl kouzelník se svojí pomocnicí. Byli perfektní, zábavní, šlo jim to hezky, ale nepostřehla jsem, co dělají na úpatí sopky...prostě se mi tam nehodili. A vyřadila bych toho maníka, co tam lítal o berlích, nějak mi jeho číslo nepřišlo až tak dechberoucí, pardon, ale takhe by se dokázali párkrát zatočit na berlích i normální mladí kluci, přišlo mi to nadbytečné a čekala jsem od toho akrobata víc. Ale jinak všechno super. ()

Pirkaf

Tady jsou všechna slova zbytečná, protože Varekai je výlet do světa, kde se slova rozplývají a zbývá jen úžas, dojetí a přesvědčení, že skutečně existuje něco, po čem všichni v skrytu duše toužíme, ale stále to nenacházíme... Update: Včera jsem viděl naživo ve Vídni. Některé věci horší než na DVD, ovšem většinu věcí vidět na vlastní oči je dechberoucí... ()

Yardie

No, ve své podstatě mě toto představení chytlo ze všech nejméně, které jsem viděl. To ale neznamená, že by nebylo stále výborné. Jen v tomto je méně artisticky velkých čísel, jsou to spíše menší, řekněme skromněji působící čísla. Celé představení je spíše pojato jako divadlo než jako cirkus. Přijde mi, že je zde divadlo tentokráte v popředí před zbytkem a v jiných představeních slouží spíše jako spojnice. Na druhou stranu poprvé je pro mě příběh srozumitelný. Všechna vystoupení působí, že jsou neskutečně jednoduchá a že je zvládne pomalu každý. Artisté jsou opravdu neskuteční - dělají to s takovou lehkostí, že to působí snadně. Opak je ovšem pravdou... Vrcholná čísla jsou pro mě první a poslední. Potom sem tam někdo překvapí - třeba ty děti, popř. některé kousky źongléra a také 4 tanečníci byli skvělí. Některá čísla mě ale moc nebrala. Také vtipné vložky s kouzelníkem (zpěvákem) byly dobré, dost jsem se nasmál. A nutno říci, že hudba se mi zatím líbila nejvíce ze všech představení. Celkově tedy opět povedené, na můj vkus ale málo velkých čísel, i přesto vynikající a propracované! 70% Howgh! ()

Frajer42

Dovedu si představit, že vidět tuhle show živě, tak se skutečně může jednat o zážitek na celý život. Dále asi platí, že čím větší televize a čím lepší zvuk, tím lepší zážitek. Z některých kousků mi padala čelist, protože bych jistě nic podobného nedovedl ani po letech tvrdého tréninku. Nejvíce mě okouzlilo žonglérské číslo. To bylo něco neskutečného. Sem tam se dokonce objeví náznak humoru. Kdyby si tvůrci ještě více vyhráli s mezi čísly s ananasem a lampičkou, tak bych dost možný sáhnul po plném počtu. Přesto to bylo maximálně kouzelné s výborným zvukovým doprovodem. 4* jsou povinností už jen jako uznání tvrdé dřiny všech zúčastněných. ()