Kukučka

• Česko Kukačky (viac)

Marc a Anna sa rozhodnú vymeniť si na týždeň dom s Hansom a Olgou, nemeckým párom na dôchodku, s ktorým sa zoznámili online. Výmena bývania sa postupne stáva nočnou morou pre Marca a Annu, ktorí zistia, že nemecký pár nie je až taký nevinný, ako sa na prvý pohľad zdá. (Continental film)

pornogrind

Moc jsem si od "kukaček" nesliboval takže nakonec jsem s výsledkem velmi spokojenej. Popravdě moc jsem ani nevěděl do čeho jdu. A myslím si, že tím líp pro mě a to platí i všeobecně. Čím míň bude divák o filmu vědět tím líp pro něho. Protože bude(nebo může být) překvapenej jako já. Je pravdou, že k mé větší spokojenosti bych ve filmu bral víc explicitního násilí ale každej den není posvícení. Celková pointa se mi líbila ačkoliv možná není nikterak originální. Film je poutavej, napínavej a atmosferickej. Některý scény jsou hodně vymazlený. Za všechny jmenuji třeba tu na karnevalu nebo tu v muzeu kukaček ta se mi hodně líbila. Suma sumárum tak ode mě El Cuco dostane slabší 4hvězdy. ()

Arsenal83

Samozrejme, že vidieť vychádzať z bazéna nahú Azilatku, alebo sledovať tehotenský sex môže byť silne hororový prvok, ktorý môže poznačiť na celý život, ale inak okrem hudby a zaujímavého námetu, sa tu už viac nevyskytne a postupom času nápady odišli. Nahota bola výsostne účelová a fakt sa divím, že niektorí herci predávajú svoju dôstojnosť za niečo, čo nie je ani atraktívne, ani pôsobivé, vyslovene bezcielne. Celková myšlienka toho, že vták nemá uvelebiť vajcia v cudzom hniezde je samozrejme poučné. ()

Morholt

Tak do půlky filmu je to čekání, v co se příběh vyvine. Není to sice úplně špatné, ale podobné dlouhé rozjezdy obecně moc nemusím. Pak začnou první podivné signály a člověk by čekal, že s nimi začne houstnout i atmosféra. Ale i když znepokojujících momentů přibývalo, měl jsem při nich stejný pocit, jako při tom prvním. A ani vysvětlení mě z ponožek nevystřelilo. Sice se nejedná o nějak nadužívaný motiv, ale to podání působilo i tak okoukaně. U sávěru jsem se bavil, ale asi ne tak, jak tvůrci zamýšleli. Příš mi to přišlo k smíchu a navíc to moc nedávalo smysl. herecky je to ok, technicky to také není špatně odvedená práce a nemůžu říct, že bych se úplně nudil, ale víc než prměr nevypotím. 50% ()

TheEvilTwin

Fůha. Tohle byl teda (la)hodně zajímavý kousek od španělů. Netradiční pojetí zajímavého nápadu, od kterého divák absolutně netuší, co čekat, jenž v sobě kombinuje mysteriozní stránku s mystickou i duchařskou a šikovně pracuje s napětím a drží diváka určitou dobu v nevědomí. Od začátku je “něco špatně”, německý pár je podivný a dům stejně tak, takže divák vlastně jen čeká, co se posere jako první. Úvodní půlka velmi dobrá, druhá, jakmile odhalí karty, už pak malinko méně úderná, ale stále zajímavá a svižná, a samotný závěr je za mě trochu krkolomný, urychlený a bez emocí, což trochu kazí výsledný dojem z poctivé práce s divákem v předchozím dějství, ale suma sumárum jde vlastně o dost zábavný kousek, který zkrátka nejvíc těží právě z toho, že jsem netušil, o co půjde. Zamrzí už zmíněný konec a absence barvitějšího vysvětlení, ale jinak vlastně převládá (alespoň momentální) spokojenost. Kino návštěvu bych ale zvážil, já šel spíše jen ze zvědavosti a z pocitu, že španělé asi nebudou jen tak brzo na stažení. ()

dubinak

Další příklad důvodu mého komplikovaného vztahu se španělskými horory. Tady je ten děj totiž tak debilně zrealizovaný, že mě to většinu času úplně iritovalo a když k tomu připočtu i fakt, že se tam po většinu času neděje nic, co by nějak atmosfericky dokázalo věstit přítomné zlo a pořád se tam jen objevují náhodné postavy a výjevy, které rozbíjí koherentnost děje a je to prostě jen divné, zmatené a nic neříkající, fakt jsem se přemáhala, aby mě to aspoň náznakem nějak víc bavilo. Sice mi trvalo nějakou chvíli odhadnout pointu, ale to hlavně proto, že je celý ten scénář tak strašný bordel a působí nekompaktně a nešikovně. Kukačky mě zkrátka opravdu dost nepotěšily a o nějaké hororové stránce je taky až škoda mluvit. ()

• Film začína citátom preloženým do španielčiny, ktorý pochádza od HP Lovecrafta. Stojí v ňom: „Žiadna smrť, žiadna skaza, žiadna úzkosť nemôže vzbudiť obrovské zúfalstvo, ktoré pramení zo straty identity.“ Výrok pochádza z jedného z Lovecraftových vzácnych dlhých diel „Through the Gates of the Silver Key“, ktoré vyšlo prvýkrát v júli 1934. (Arsenal83)
  • V španielskom filmovom magazíne Cinemanía napísali, že ide o "jedno z najnerovnejších obsadení, aké si možno predstaviť, pričom Cuesta je od ostatných herecky na míle vzdialená". (Arsenal83)