Vládca temnôt

• Česko Vládce temnot (viac)

Kněz Loomis objeví ve sklepě opuštěného kostela v Los Angeles nádobu obsahující podivnou zelenou kapalinu. Profesor Birack, přizvaný k objasnění této záhady, zjistí, že tekutina je esencí samotného Satana, který se připravuje na ovládnutí celého světa. (oficiálny text distribútora)

deLaFere

Tohle je prostě mírně nadhodnocená záležitost, vezmeme-li holý příběh, je to vlastně Věc 2. Snímek potápí postavy, naprosto nevýrazný kněz, vědci, kteří prostě vědci nejsou a spousta nicneříkajících keců, které ubírají na atmosféře. Právě základ příběhu je nevysvětlen a nebudí děs, tři hvězdy dávám za ten konec, protože právě v něm se režisér naplno rozpoměl na své nejvýznamější dílo a vytvořil perfektní atmosféru. ()

Likan7

Brilantní, dokonce bych se nebál použít "dokonalá" hudba dělá filmu tak trochu medvědí službu. Prvních 30 minut je fantastická atmosférická podívaná, která napne diváka v očekávání příchodu toho nejčistšího zla. Pomalé chorály jsou epické, a i když se při nich díváme "jen" na západ slunce, pocit neskutečné a tajemné síly je téměř hmatatelný. Je škoda, že se to nikdy z tohoto pocitu film nepřelije do silnějších momentů. Všechno zůstane vlastně jen v přípravách, protože ani samotné finále mě neoslovilo a místy mi to bylo vlastně šumafuk. Otázka je, nakolik se pod to nepodepsala právě i ta hudba, která se vlastně nikam neposune, a jak jí na začátku vnímáme jako skvělou záležitost, tak se vám ke konci dost ohraje. Velmi pomalé tempo a žádná pořádná prostřední část filmu ubližuje. ()

xladojx

Ze začátku dost nuda, kterou podtrhávaly "dírky" ve scénáři (hlavně nad postavami jsem se občas dosti pousmál), ale postupem času se Vládce temnot šplhal výš a výš, a 4 * mu unikly jen tak tak. Skvělý hudební motiv... ()

stiewe

Oproti Věci Johna Carpentera jsem byl lehce zklamán. Děj dostával jisté obrátky až po půlce filmu což mě už samo o sobě dostávalo do lehké letargie, poté přehnaně dějových zvratů vmáčknutých do krátkého časového úseku. Co bych vyzdvyhnul je gradující finále, kde jsem párkrát opravdu dostál silný úder hrůzy a vynikající Victor Wong. ()

.killer.

Pro mě poměrně zklamání. Předvídatelné, natahované, nepřesvědčivé. Herecké výkony velice slabé. I tak se na to ale dá v dnešní době dívat, aniž by se divák usmíval nad zpracováním a toho si u Carpentera vážím. ()

BrianStorker

Carpenter je vždy zárukou kvality a ani v tomto snímku nezklamal. Bez nadsázky bych tento snímek zařadil do škatulky "klasiky" filmového horroru se Satanskou tematikou. Starý, opuštěný záhadný kostel, temná zákoutí, záhadné poselství... hudba jen perfektně dokresluje dusnou atmosféru, která by se dala krájet... ()

Knor

Carpenter zasáhl snad do všech hororových žánrů a většinou se mu celkem daří stejně jako tady. Se satanskou tematikou to zvládl po svém, vsadilo se tu hlavně na pomalu a jistě odbíhající děj se skličující atmosférou což se dostatečně povedlo. A samotný závěr je pěkné vyústění toho nepříjemna po celou dobu filmu. Jediné co bych vytknul je někdy až loudající se děj - ale jen párkrát - a postavy, které mi nebyly moc sympatické. ()

masekjc

Pomalu gradující sci-fi s trochou toho hororu ale opravdu jen trochou. Povedenější než Jsou mezi námi ale zas a jen o trochu. Škoda. 5/10 ()

Miagy

Carpenterova hudba je nezamenitelná, jeho dlhé kamerové scény takisto. Avšak v tomto filme kecali viac ako by bolo nutné. Vyslovene nuda to nebola, pár desivých momentov v závere filmu sa objavilo, ale čakal som niečo iné ( možno viac "démonov") ()

Rattlehead

Jeden z mých oblíbených Carpenterů. Mám k němu docela nostalgický vztah, vždyť to byl jeden z mých prvních filmů, který jsem si nahrál na videokazetu (někdy kolem roku 1999). Jo, to bejvaly časy, kdy ještě na Nově občas pustili nějaký zajímavý film. Člověk celý nedočkavý vsunul do přehrávače kazetu a těšil se jak malej Jarda, jak se bude bát. Bože, jak já bych to chtěl zažít ještě jednou... ()

Brooks

S pomocou hudby, kamery a kulís starého kostola robí Carpenter divi a filmu dodáva nezameniteľnú, temnú auru "príchodu niečoho zlého". Pesimistický koniec tiež poteší a potvrdzuje, že k satanskej tématike sedí ako uliaty, ale ako celok Prince of Darkness úplne nefunguje, pôsobí podivne strnulo, béčkovo. Ale to je problém veľkej časti Carpenterovej nevyrovnanej filmografie. Bohužial sa mu tentokrát príliš nedarilo ani pri písaní scenára, niektoré dejové peripetie a dialógy sú kŕčovité a postavy nesympatické. A tie herecké výkony... 3* ()

Sir Ludvig

V 87-om bol John v očividnej forme. Báť sa pri pozeraní nie je žiadna fuška, atmosféra temnejšia než niečo iné takmer rovnako temné a to neustále pomrkávanie spolu s hyperkvalitnými béčkovými trikmi tvoria lahodný guláš. Vládca temnôt žije v premyslenom vesmíre a obrátená kamera je šľahačkou, ktorá pokrm nekazí. Sorry Psíček a Mačička, ako Johnov rádový ctiteľ nemôžem inak, než hodnotiť maximom. ()

pepino

Jednoznačně nejlepší carpenterův film. Atmosféra že by se dala krájet. Tu ještě dokresluje hudba. Tajemná, prazvláštní ale bezchybně vybraná. Je zbytečné tu něco psát. Tohle je povinnost vidět. Na tak skvělý horor už v dnešní době nejspíš nenarazíte... Jak napsal jeden recenzent na Studna.cz- tenhle film je temnota sama. ()