Plány šerifa Beckera do budúcnosti sa zmenia, keď sa jeho žena stretne s hackerom, ktorý má informácie o Sile. (Apple TV+)

Solverino

První díl mě až tak úplně nezaujal, lepší průměr. Knihy ze série jsem četl všechny. Kulisy docela dobrý, herci v prvním díle celkem průměrný, uvidíme jak dál... ale špatný to rozhodně není... ()

Gig

Tento pilot mě navnadil. Vím, je už tu plno postapokalyptických seriálů, které se v poslední době vyrojilo - See, The Last of Us, Sweet Tooth atd... Tento navíc "kopíruje" trochu Sexmisi - myšleno bydlení v podzemí a lidi jsou oklamávání co je na povrchu. Nicméně mě tento formát navážno hodně baví. Navíc tu je plno indicií s dneškem. Co vše jsme schopni poslouchat z médií a kde je pravda. Viz narážka na vládnoucí vrstvy, co mají rádi poslušné lidi, ostatní budou vymírat - budou bez potomků, zavíráni, budou považováni za blázny.... Nooo... Jsem hodně zvědavý. ()

Bossi123

První díl na mě udělal skutečně dobrý dojem. Četl jsem knižní předlohu, která je podle mého názoru vynikající, a tak jsem bedlivě sledoval, nakolik se bude děj seriálu lišit od knih. To se do velké míry povedlo. Moc mě potěšilo, že silo je uděláno vizuálně přesně tak, jak jsem si ho představoval. Postavy jsou podle mě ztvárněny herci, kteří se k nim pěkně hodí. Prostředí je dost temné, což je dobře, protože to pěkně dotváří dojem, že se jedná o podzemní silo. I hudba se ke snímku perfektně hodí, za mě sto procent. P. S. Doufám, že ostatní díly budou stejně dobré. ()

Ronkar

Upřímně... naprosto perfektní start! Knížku jsem jsem četl a tak trochu jsem se obával, že se to tvůrcům rozsype pod rukama (nebo se budou moct odklánět od předlohy), ale tohle se fakt povedlo. Změny, co tam jsou, vítám. Mystery příběh umístěný do postapo světa, který svým retro-stylem připomene hráčům Fallout. Výborná lehce znepokojivá atmosféra, kvalitní herci a především zápletka. Vlastně tu funguje všechno. Od začátku až do konce je to napínavé, atmosférické, příjemně mrazivé a v závěru i funkčně emotivní, za což tvůrce chválím. Vystavět takhle děj a zájem o postavy na poli jediné epizody... palec nahoře. Pokud si Silo udrží tuhle laťku, možná máme před sebou nejlepší TV sci-fi letošního roku. Doufejme... ()

Dusty56

Z pilotu mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu bych se totiž rád koukal dál, protože ve dokázal vzbudit zvědavost, co je tam "venku". Na druhou stranu musím říct, že tohle skutečně není žánr pro mě, docela jsem se nudil, chyběla mi akce nebo něco živějšího v ději. Takže pro mě sledování pilotem končí, ale nepochybuji, že si to najde diváky, kteří mají rádi tenhle druh žánru. ()

Baru.Class

První epizoda a zatím nadšení! Knížku sem četla a totálně mě dostala, proto sem byla ultra natěšená, když oznámili vznikající TV show. Herci zvolení dobře, děj držící se předlohy a kulisy uvěřitelný. Těšim se na další díly! ()

Monyfik odpad!

Ano, je to podle předlohy, ale měnit postavy žena vs muž, mladý vs starý, přidávat věci, které v knize vůbec nejsou, tak to ne. Navíc hlavní "herečka" je jak labilní troska, která neumí do 5 napočítat. Četl to vůbec někdo? ()

Metuje

Jakožto současný čtenář knižní předlohy se mi zatím knížka zamlouvá víc, tady je to strašně roztahané a v důsledku toho nepatrně zmatečné. Doufám, že seriál zrychlí tempo a vynechá některé nepodstatné postavy viz George. ()

lorddrizzt

Naprostá dokonalost, přesně jak jsem si to představoval při čtení knih. Zatím jsem viděl první díl a bezchybné. Moc se těším, jak se vypořádají s pozdějším dějem, snad zvládnou všechny tři knihy a seriál v polovině nezruší (jako se to stalo u jiných seriálů). 100% ()

Folio

Atmosférické porno, ve kterém vizualizace románové předlohy překonala veškeré moje očekávání a představy. Po prvním dílu jsem jen malý kousek od nezřízeného nadšení; naposledy jsem v případě produkce Apple TV takhle hýkal blahem u For All Mankind. Uvidíme, jak se časem rozklíží předloha s adaptací a kolik sezón se z toho budou tvůrci snažit vytucat. Samozřejmě ti, co nečetli, mají teď menší handicap v chápání souvislostí a narážek, na druhé straně nebudou připraveni o některá odhalení. Krása nesmírná, plný počet bodů. ()

hypnos11

Běžně epizody seriálů nehodnotím, ale tady udělám výjimku (zdravím všechny, kterí sledují Ulici, Ordinaci apod). Původně jsem chtěl dát 4*, ale nakonec jdu s hodnocením nejvýše. Protože to, co co první epizoda dělat má, tahle dokázala na výbornou - vykreslila svět, ve kterém se děj odehrává, a navíc navnadila na sledování dalších dílů. Ačkoliv tu vidím několik jasných inspirací či podobností s dalšími díly popkultury (román Nonstop od Briana Aldisse, hra Fallout 3), vypadá to docela originálně. Asi docela škdoa, že jsem napřed nečetl knihu.. ()