Skip to Loafer

• Japonsko スキップとローファー (viac)

Micumi je děvče z vesnice, které dorazilo do Tokia studovat na jedné zdejší střední škole a které sní o tom, že jednou bude pracovat ve státní správě, kde bude pomáhat lidem. Dívka je plná snů a ideálů, ovšem poměrně brzy se ukazuje, že život ve velkoměstě nebude až tak snadný. Naštěstí Micumi brzy pozná sympatického a klidného spolužáka Sósukeho, který se stane jejím prvním zdejším kamarádem. Tahle zvláštní dvojice sice může na první pohled působit jako voda a oheň, ovšem brzy se ukazuje, jak moc si dokáží vzájemně v mnoha životních situacích pomoct. (Jeoffrey)

q66

Většinu času je to takové nemastné neslané nezáživné nic bez jakékoliv centrální tématické linky, zajímavých postav (Mitsumi a Sousuke jsou obzvlášť nuda, Mitsumi neprojde absolutně žádným vývojem) nebo čehokoliv jiného, ke konci se dostaví hloupé drama, jehož jediným účelem je dát Sousukemu nějakou backstory, a v závěru se rozplyne zas do... ničeho. Jinak je to produkčně kompetentní, celkově neškodné, a dost generické, takže se to asi bude hodně lidem líbit, nicméně já dám nejvíc 5/10. ()

Jeoffrey

Skip and Loaferskvělý openning, osobitý styl animace, který si mě velice rychle získal a spoustu postav, které jsem si dokázal oblíbit. Začnu hlavní hrdinkou, která je chodícím optimismem, cílevědomé děvče z vesnice, které dorazilo do velkoměsta ve snaze vystudovat školu a stát se vládní zaměstnankyní. Micumi je přesně ten typ člověka, který svým postojem k životu a vůbec celou svojí energií dodává sílu všem kolem, je vždycky super mít u sebe někoho jako je Micumi, s takovými lidmi se nikdy nenudíte a jejich pozitivita je nakažlivá. Ano, občas působí hodně naivně, někdy až vysloveně hloupě, ale vše sympaticky a zábavně zvládá, každý svůj problém nám probere a vysvětlí, zkrátka já se bavil skoro pokaždé, když byla Micumi na obrazovce. Překvapil mě i hlavní hrdina, který ze začátku působil, že bude jen další klišé šablonou vyobrazující typického městského kluka, který je sice až nepřirozeně hodný, ale zároveň tak nějak odtažitý. Seriál s tím vším totiž dokázal hezky pracovat, o Sósukem jsem se hodně dozvěděl, a tak dostal pro mě dostatečně zajímavou hloubku, že jsem si ho také dokázal postupně oblíbit. A byly tu i další postavy, které mě zaujaly, každá z těch důležitých mě dokázala přesvědčit, že je něčím víc, než za co jsem jí ze začátku měl a asi nejlepším vývojem si tu prošla Mika. Ale jsou to i vedlejší postavy, které dostaly solidní prostor, vždyť já si tu neskutečně oblíbil třeba i Micuminu tetičku Nao – jak jí autoři představily, jak dokázala zábavně a jindy i zkušeně zasáhnout do děje, dokonce i to, jak naprosto přirozeně tvůrci všem odprezentovali, že je vlastně trans. Stejně tak mě bavila atmosféra celého díla, bylo to příjemné nahlédnutí do všemožných strastí a slastí studentského života, vše pro mě navíc působilo poměrně uvěřitelně a logicky. Co mě nejvíc překvapilo, bylo asi to, jak málo je tu té klasické romantiky a hlavně to, že mi vlastně ani nechybí. Skip and Loafer totiž dokázal pevně stát na nohou jen jako takový studentský slice of life, nějaká ta romantika tu byla asi jen proto, aby se neřeklo a možná by se to celé spíš dalo zatím označit jen za kamarádské sbližování. Pro mě byl tenhle seriál velkým a příjemným překvapením, něčím, co se mi trefilo do vkusu a kde budu rád za případnou druhou sezónu. 8,5/10 ()

Hees

Skip to Loafer je dobré rodinné (áno myslím si, že to môže pozerať každý), bezproblémové anime, kde sa vlastne nič dohromady zaujímavé nestane, ale má proste taký dobrý "wibe", alebo inak povedané ide z tohto anime taký vynikajúci pocit a dobrá atmosféra a viete čo z neho ešte ide? Ide z neho pre mňa aj pocit straty času, lebo za prvých deväť dielov sa absolútne nič nestane a to má toto anime také super dva hlavné charaktery, ktoré majú niečo do seba, že nechápem prečo sa vlastne vôbec nič nestane. Teda no nič skôr Mitsumi a Sousuke sa tak nejak ticho podporujú, aj keď to vyzerá, že sú z dvoch rozdielnych svetov. Ja som si vlastne myslel, že Sousuke bude nejaký "šéf" a zlý chlapec podľa toho ako sa toto anime začalo. Nakoniec som dostal anime, ktoré vôbec nie je romantické neviem prečo to tu je v kategóriách a naozaj jemne sú tu prítomné nejaké prvky drámy a ku koncu to začína byť zaujímavé. Ku koncu to začína byť zaujímavé dostaneme nejakú backstory (príbeh z minulosti) pre Sousukeho, ale ono musím povedať, že to nie je dostatočne vysvetlené, že čo sa vlastne v minulosti stalo a na rýchlo tam pridať charaktery, ktoré v celkom anime boli možno v dvoch ukážkach a tu si myslím, že bol priestor na oveľa lepšiu prácu v minulých dieloch, kde sme sa venovali tomu ako Mitsumi bezstarostne zapadá do kolektívu. Príbeh Sousukeho mal byť vyvrcholením, ale ja som dostal len nejakú kostru a slabé vysvetlenie kým on vlastne je a čo sa stalo v minulosti. Samozrejme z toho čo tam bolo vysvetlené sa to dá zhruba pochopiť, ale ja neviem prečo to nebolo viac rozvinuté. Treba brať do úvahy aj to, že Skip to Loafer je Slice of life anime, ale mňa napáda veľa iných Slice of life anime, ktoré sú lepšie a napriek ich pomalému deju (priebehu) dokážu poskytnúť vyššiu kvalitu (subjektívne). Objektívne (subjektívne) si myslím, že s Sousukeho a Mitsumi romantická dvojica môže byť, ale takýmto tempom by to trvalo asi desať rokov, lebo to oťukávanie bolo veľmi jemné a vlastne sa mi páčilo to, čo sa odohrávalo v hlave Sousukeho, keď bola blízko Mitsumi a vlastne to sa mi na anime najviac páčilo, že na čo on myslel, ale myslím si, že to je nejak málo, aby som si toto dostatočne užil. ()

Zíza

Začala jsem koukat, zalíbilo se mi to klidné a přátelské prostředí a doufala jsem, že se to nezmění v drama. K mému velkému potěšení se tak opravdu nestalo a já si to poklidnou, ale přesto plnou jízdu užívala až do konce. Padlo tu, že nuda, že se nikdo v podstatě nikam neposunul. Seriál ukazuje půl roku života 15letých. Kam se asi tak mohou posunout? Všichni mají kroužky, zájmy, touhy, potkávají se ve škole a nějak spolu koexistují a to prosím bez vztahových dramat a šikany. Navíc všichni mají za sebou nějakou zkušenost z nižší střední, případně si nesou něco mimo školského, a upřímně seriál tohle ošetřuje, ukazuje, že sice mají nějakou zkušenost, ale setkali se s novými lidmi a překonávají minulost. Snaží se. Postavy nestagnují. No a co že nedělají mílové kroky, to tyhle malé krůčky jsou důležité a skvělé. Nemluvě o tom, že vztah Šimy a Micumi se proměnil – minimálně v rámci jeho chápání ze strany jich samotných. U Micumi k tomu došlo dřív, u Šimy v posledním díle. V takovém krásné seriálu není kam spěchat, po 12 dílech nejsou nutná velká vyznání, protože je to jasné. Prostě za mě je to moc pěkný seriál ze školního prostředí o vztazích a to především přátelských. Láska tam je sice také, ale není divoká, je krásná a nevinná. ()

RoyBatty444

Rozprávanie je pozvoľné a hlavne z pohľadu hlavnej predstaviteľky. O tajomno sa stará hlavne veľmi priateľská postava Sousuke Shima. Nakoľko tvorcom neide o ľahkú zábavu animácia nieje taká prečačkaná a príbeh plynie pomaly. PRÍBEH: sleduje nástup ambicióznej a priateľskej žiačky na tokijskú vyššiu strednú školu ,z vidieka Ikadžima, aby mohla vstúpiť do politiky, lebo je presvedčená že je rodený vodca. Je majsterka v oprašovaní a vstávaní. UPOZORŇUJE NA: - zamerať sa na sledovanie pozitív a nie negatív v živote - ako ľudia manipulujú s priateľskými osobami, aby dosiahli svoj ciel. ()