Brilantný pištoľník Sabata sa vracia, aby pomohol mestečku Hobsonville. Ovláda ho McIntockov klan, ktorý pod zámienkou rozvoja mestečka oberá obyvateľov o všetky peniaze na daniach a poplatkoch. (RTVS)

brasek

Slabšie ako prvý Sabata... Proste naivnejšie akčné scény, veľa sa kecá o ničom... neviem či to náhodou nespôsobila nemecká koprodukcia. Keď sa film rozbehne, tak je to na chvíľu starý dobrý Sabata... ale potom opäť "staré kolaje". Hercov zo Sabaty vidíme aj v tomto filme, ale hrajú úplne iné postavy... škoda. Ale ako voľné pokračovanie môže byť... ()

PTuranyi

Návratom Sabaty sa Sabata sa vracia k pôvodnej schéme nie len hereckým obsadením, keď sa okrem Leeho Van Cleefa vrátil skákajúci Aldo Canti, ale vlastne aj príbehom. Opäť tu máme zloducha okrádajúceho mesto, tentokrát pod zásterkou výberu poplatkov na rozvoj mesta a opäť je tu týpek ktorý hrá na obe strany a vnáša do celého príbehu zmätok. A opäť je tu cirkus. Teda doslovne. Ani po iných stránkach film nedrží pohromade. Produkcia síce je dobrá a Van Cleef drsný, no zdá sa, že predsa len trocha zmäkol. Postavám akoby chýbala ucelená predstava a ich správanie ako by bolo náhodné. Nie že by si priamo protirečili, ale ich konanie v jednotlivých scénach akoby nenadväzovalo na nič z predchádzajúceho deja. Dej sa ta rozpadá na sériu viac menej podarených scénok. 50% ()

Grimaldi

Doufal jsem v nejlepší, ale dostal jsem bohužel to nejhorší. Poslední Sabata má sice zpátky Lee Van Cleefa, ale už to není ta samá postava jako v prvním díle. Nezajímavý, nesympatický a chvílemi až trapný. Velkou měrou za to může špatný scénář, zbytek hereckého obsazení, příšerná hudba a taky zapojení cirkusu. „Krásný“ příklad toho, že spolupráce s Německem a Francií místo Španělska nemá na spaghetti western dobrý vliv. Zakončení jaké si Sabata určitě nezasloužil. ()

Nines

Bom-bo-bom-bo-bom-bom-bom ! Druhý Sabata s Lee Vam Cleefem je oproti prvnímu dílu o dost odlehčenější a vůbec to ve výsledku neuškodí. Zápletka i děj jsou skoro identické, Sabatovi pomocníci také. Hudba je o dost divočejší, ale k náladě filmu se hodí. Dost mě bavily Clidovy neustálé pokusy se nějak odplížit a Sabatu převézt. První díl je kult, druhý jeho úsměvné připomenutí. ()

pumprdlik

Return Of Sabata je treti dil. (Ne druhy jak se nekteri domnivaji). To znamena, ze Yul Brynner hral ve druhem filmu, Lee Van Cleef hral v prvnim a tretim. Podivejte se na imdb do podrobneho rozpisu vydani - Italie - 3 September 1971, zbytek sveta az 1972. Asi to vypada, ze csfd ignoruje originalni vydani filmu, a prebira vydani v UK nebo USA. Tam se to totiz muze mit spozdeni rok i vice (jako v tomto pripade). Zde je link: https://www.imdb.com/title/tt0067672/releaseinfo?ref_=tt_dt_dt ()