Nádherný strážny pes Buck žije rozprávkovým životom v Kalifornii v dome sudcu Millera. To však len do chvíle, kým Bucka neukradnú a nepredajú obchodníkovi so psami, ktorý mieri na Aljašku. V časoch Zlatej horúčky totiž zlatokopovia platili za dobré psy stovky dolárov. Buck nie je len rozumný, ale aj silný a húževnatý, takže dokáže prežiť aj v tuhých mrazoch a dokonca víťaziť, hoci ho to niekoľkokrát takmer stálo život. Aj bohatý John Thorton sa rozhodne zmeniť svoj život a odíde za svojím šťastím na Aljašku. Tam spozná nielen Bucka, ale aj Indiána Charlesa. Všetci traja spoločne prežijú mnohé dobrodružstvá... (oficiálny text distribútora)

rigby

Klasický film o Buckovi, který dovede stále zaujmout. Jeho příběh jsem sledoval už jako malý kluk a rád jsem se podíval i na toto novější zpracování. 3+ ()

chosan

Více se mě líbí film s Hestonem, ale i tento je srdceryvný snímek pro milovníky zvířat a obzvláště psů! Za mě dávám 75%. ()

Udet

....tak tohle je pro mne absolutně NEJ film z Dalekého Severu.. ..je to tak autentické, tak londonovské, že se tomu nedá absolutně nic vytknout.. ..pěkná kamera a nádherná hudba Alana Reevese.. ()

andy60

Romány Jacka Londona mám rád a popravdě musím přiznat, že jsem od filmu očekával trochu víc. R. Hauerovi jsem toho zlatokopa nevěřil ani náhodou a děj jen tak plyne, bez větších dramatických zvratů. Co musím pochválit je kamera - záběry drsné kanadské přírody jsou pěkné. ()