Príťažlivého Matta Sullivana (Josh Hartnett), ktorý má niečo cez dvadsať, opustila už pred pol rokom priateľka Nicoel (Vinessa Shaw), na ktorú sa márne snaží zabudnúť - najčastejšie v náručí nejakej inej ženy. Jedného dňa sa dozvie, že Nicole definitívne stratil - zasnúbila sa totiž s iným! Cíti, že to chce radikálny rez, a keďže práve prežíva pôstne obdobie, rozhodne sa svoj srdce bôľ liečiť odriekaním. Žiadne dotyky, bozky a maznanie... Žiadne pôžitky. Úplná sexuálna zdržanlivosť po dlhých 40 dní a 40 nocí. Matt, povolaný dizajnér webových stránok, sa už po týždni cíti omnoho lepšie a vôbec netuší, že svojím rozhodnutím vyprovokoval hotovú stávkovú búrku u svojich kolegov a priateľov, pretože jeho spolubývajúci Ryan (Paulo Constanzo), sa s Mattovým tajomstvom „zveril“ Internetu. Stávky sa začnú násobiť od chvíle, keď sa náš odhodlaný hrdina náhodne stretne s krásnou a inteligentnou Erikou Suttonovou (Shannyn Sossamon), ktorá mu hneď na začiatku prejaví svoje sympatie. Čo teraz? Chcel by s ňou byť stále, držať ju za ruku, bozkávať... Lenže o stávke už vedia azda všetci - a predsa nie je žiadny slaboch... Nezostáva mu nič iné, ako dúfať, že Erika pochopí v akej zložitej situácii sa ocitol. Lenže aj tie najskvelejšie ženy berú niektoré veci celkom inak, ako si muži, ktorí ich milujú, predstavujú... (TV Markíza)

Marsik

Jo jo, dobrá nostalgie. Před 12 lety jsem to viděl v krátké době víckrát po sobě a u Hartnetta jsem se hodně chlámal. Dnes musím férově říct, že humor je opravdu spíše pro teenager-generaci. Avšak já měl dnes po skončení silné nutkání dát 4 hvězdičky, jednoduše mě to bavilo a příjemně to uteklo. Nakonec pouze za 3, ale do budoucna to rozhodně nezatracuji. 69% ()

anderson odpad!

Rovnaká sprostosť ako 40 rokov panic. Odhliadnuc od toho, že zdravý človek bez sexu neprežije ani 2 dni (nieto 40 dní, alebo 40 rokov), oba filmy sa podobajú v tuposti a neschopnosti scenáristov vydolovať z debilného námetu aspoň akú takú pointu, nakoľko nejde o drámu ale o komédie. Skrátka zbytočná nudná volovina. (8.10.2007) ()

Kingjiri

Přesvědčení hlavního hrdiny, že se zbaví 40 dennim sexuálnim půstem myšlenek na svou bejvalku, působilo při nejmenšim jako výplod člověka v inteligenčnim útlumu. Naštěstí ale bylo na takhle chatrnej a nelogickej příběh našroubovanejch pár zábavnejch scének a navíc se podařilo sympaticky obsadit hlavní role. Takže nakonec vznikla jen lehce podprůměrná komedie, u který se nesmí vůbec přemejšlet. Za přehlídku koziček, co se objevila v mysli hlavního hrdiny během závěrečný fáze půstu, přidávám jako správnej zastydlej puberťák třetí slabší hvězdu. A znova tohle vidět nemusim ani za 4 000 dnů a 4 000 nocí. ()

MickeyStuma

Jednoduchý děj s určitou myšlenkou naprosto nevyužitý. Námětově to vypadá na další ´prcičovský´ snímek, ale není tomu tak. Lehká komedie s romantickou šablonou se snaží pobavit, ale moc to nějak nejde. Humor je suchý a děj jako takový postrádá živost. Josh Hartnett se sice snaží, ale své postavě nedodal určité charisma a přesvědčivost. A tak se jedná o nenáročný film, který moc nenadchne, ale pro ty, co moc nechtějí u děje přemýšlet by postačit mohl. ()

k212

Prvních pár minut --- fajn, bavila jsem se, pak začalo značně vtípků ubývat s tendencí variovat neustále to samé, ke konci jsem se ještě lehce zasmála. Celkově však nelze říci, že bych se bavila přímo úměrně touze hlavního hrdiny zmizet na záchodcích s porno časákem. Jinak samozřejmě tohle dílko směle vykračuje v šlápějích teen-sexy-crazy comedy, což jednoznačně podtrhuje obsazený Josh "krásný mužný hlas" Hartnett. 40% ()

• Všimli jste si kameramana v odrazu ve skle autobusu, když hlavní představitelé seděli na zadních sedadlech? (don corleone)