Dokument vypráví příběh Seana Penna, který cestuje na Ukrajinu, aby se dozvěděl více o Volodymyrovi Zelenském. Tento někdejší herec, který se stal prezidentem, vede svou zemi v konfliktu s jadernou velmocí a stává se důležitým lídrem dějin. Ukrajinská supervelmoc spočívá v síle jejího vůdce, lidu a nakonec i jejího srdce. (HBO Max)

Rex Mundi

Ja som sa nenudila ani v jednej časti dokumentu, vlastne som ani nevnímala žiadne prechody (okrem pred a po). Remeselne je to spravené dobre, Sean Penn sa snažil o vyváženie profesionality a osobného vkladu, a myslím, že sa celkom podarilo. Srdce mi drásala rekapitulácia strašných vecí, ktoré sa stali, ale aj pomyslenie, že už sú to dva roky od začiatku vojny, a namiesto optimistického scenára naopak pomaly ale isto skĺzame k tomu katastrofickému, kvôli ľahostajnosti, neochote a hre na politickú korektnosť, ktorú raz demokratické krajiny veľmi oľutujú. ()

JohnCZ

Není to dokument, jenž by člověka, který ruskou full-scale invazi na Ukrajinu sleduje od samotného počátku, v něčem vyloženě překvapil. Ale je to dokument, který je svižně a atraktivně sestříhaný a zároveň shrnuje vše potřebné. První část hodně rekapituluje věci více či méně známé, ale pro pochopení ukrajinského ducha skrze historické souvislosti to naprosto stačí. Vypíchnul bych tu akorát onen paradox, kdy na jednu stranu Rusové zarytě lžou o tom, jak Ukrajina neměla o diplomatické rozhovory zájem a jakákoli jednání odmítala, zatímco doma byl naopak Zelenskyj často terčem kritiky za to, jak leze Kremlu servilně do zadku tím, jak se neustále snaží o nějakou dohodu a vyzývá k setkáním. Prostřední část věnující se prvním dnům invaze se mi zdála jako zdaleka nejlepší, neb je plná výživných a dosud neviděných materiálů z Kyjeva a okolí prezidenta, včetně unikátního a dost bezprostředního rozhovoru pořízeného jen pár hodin po vypuknutí. Úvodní hodiny války působí svým plíživým pocitem blížící se noční můry, která nemůže dopadnout dobře, skutečně hororovým dojmem. Poslední třetina ale na můj vkus až moc často ukazuje, že se jedná o dokument primárně směřovaný americkému publiku. Ač je plný všemožných pravd a postřehů na téma demokracie a boje za svobodu, ke konci už patos až moc dominuje nad informační složkou a působí to rušivě. A to i proto, že tu není ani explicitně potřeba, neb za Ukrajince beztak hovoří samotné činy. ()

M.i.k.e

dobrý dokument. Rusofilové a ukrofobové sice budou zklamaní že se tady nedočkají údajného vraždění hodných Rusů zlými ukrajinskými nacisty, ale komukoliv jinému to asi úplně vadit nebude. Nejzajímavější je první polovina, která je ještě z období před konfliktem a ukazuje jak pomalu rostlo napětí než Vláďa začal speciálně operovat. Nic nového se tu sice divák který to alespoň trochu sleduje nedozví a je třeba brát v potaz, že jde primárně o Pennův pohled na věc, ale jako shrnutí je to úplně ok...70% ()

Cappuccino

Prvá polovica dokumentu je veľmi fajn. Ukazuje posledné dni pred začiatkom vojny, rastúce napätie a nečakane silný odpor Ukrajiny. Druhá časť je však zaplnená balastom a málo výživnými rozhovormi, pri ktorých sa od pohľadu nudil aj samotný Sean Penn. Superpower navyše divákovi, ktorý vojnu na Ukrajine pravidelne sleduje zo správ, príliš veľa hodnotných informácií neprinesie. Ak by dokument orezali o všeobecné vyhlásenia a vydali ho o rok skôr, určite by boli výsledné dojmy oveľa silnejšie. ()

Kopi1

Pro toho, kdo dění sleduje detailněji, tak se nic moc nového nedozví. Čekal jsem od toho něco víc. Není to špatný, ale ani nijak výjimečný, prostě ok. ()

• Sean Penn sa netajil tým, že počas natáčania dokumentu popíjal alkohol. V jednom zo záberov z vlaku vidíme, že si kúpil známu poľskú vodku značky Zubrówka. (Cappuccino)