V exekuci

Alarmující a doposud skrytý pohled na fungování obchodu s dluhy. Šestidílná dokumentární detektivka rozkrývá systém „dluhového labyrintu“ a na příbězích čtyř hrdinů Aleny, Jany, Zory a Karla odhaluje absurdity systému, které jim komplikují hledání řešení k jejich oddlužení. I přes všechny překážky ukazuje, že z dluhové pasti, ve které se nachází téměř desetina dospělých občanů České republiky, lze najít cestu ven. (Česká televize)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (6)

Jak vznikají dluhy (2023) (E01)

Důležitý vzdělávací a hořce zábavný pořad zvyšující ekonomickou gramotnost jako obrana před predátorskými lichvářskými společnostmi. Pamatuji si, jak příšerný politik Kalousek , zakladatel strany TOP09 řekl něco v tom smyslu, že je to každého blbce věc, že se nechá podvést. Když se člověk ve svém životě chová nezodpovědně jako malé děcko jako aktréři v tomto seriálu, mělo by se jim pomoc. Měli by ale hledat chybu sami v sobě. I paní Alena naříkající na nespravedlnost, protože se dostala do dluhů kvůli dluhům jejího manžela, protože měla špatný vstupní filtr na muže. Jak říká na přednáškách vynikající psycholog Jeroným Klimeš dnes vás může manžel/manželka zadlužit za minutu, když v hospodě podepíše směnku, a vy nemáte právní nástroj zjistit kolik dlužíte. scéna v prvním díle , kdy dcera navštíví po osmi letech odcizení svou matku, je dojemná. "Ani děti jsem mít nemohla, protože jsem zadlužená" říká. On má asi každý mezi příbuznými nějakou "černou ovci", tedy outsidera, který neprospívá a je ostuda. Dlužník by měl větší část svých dluhů splatit, protože když to udělá někdo za něj , jako zde dcera, která prodala svůj byt, dlužník řekne "no vidíte , zase mi to vyšlo" a jeho vnitřní proměna neproběhne. ()

Jak se vymáhají dluhy (2023) (E02)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/13804070011-v-exekuci/420235100301002/ ()

Jak se (ne)oddlužuje (2023) (E04)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/13804070011-v-exekuci/420235100301004/ ()

Jak by neměli fungovat exekutoři (2023) (E05)

Zdá se mi, že tento pořad lidem pomáhá na rozdíl třeba od Výměny manželek se sledovaností milionu diváků do nějž účastníci vstupuji za vidinou vydělání peněz a udělají si národní ostudu, či to zničí jejich manželství. Každopádně je asi příjemné se podívat , že někdo je na tom ještě hůř než vy. A skrytá kamera je zábavná. "Dneska si vás může nahrát každý" říká prozíravě exekutorka a prozrazuje , jak obejít zákony.  Ke shlédnutí https://www.ceskatelevize.cz/porady/13804070011-v-exekuci/420235100301005/ ()

Jak změnit systém (2023) (E06)

Mluvi se o trhu s exekucemi a tak je mi trochu lito, ze v celem serialu nebyla zverejnena vyse platu exekutora. Bylo receno, ze si exekutor vzal odmenu 300 tisic. Je to jako maji ajtaci pres tisic za hodinu,nebo delnici 120korun na hodinu? Nebo reditele korporaci s 50 miliony rocne? Pani s ditetem v cukrarne zde rika diteti, ze je dneska vse drahy. Ale cena je stejna pro toho, kdo si spicku koupi z nove vyplaty, ktera byla zvysena o inflaci. Kdo si ji koupi ze starych penez,teprve nyni procita, ze byl inflaci okraden. ()