Dokonalý muž, dokonalá žena

(TV film)

Libuše Šafránková a Josef Abrhám v malé televizní komedii o vztazích mezi mužem a ženou. Muž a žena – odvěké, věčné, nevyčerpatelné a znovu překvapující téma. Kolik autorů je už zpracovalo a na kolikero způsobů. Stejně rozmanitě, jako toto velké životní téma prožívá každý z nás. Zatímco osudy jednoho by stěží vystačily na krátkou větu, druhého v tomto směru vydají na pěkně košatý román či mnohadílný seriál s nespočetnými reprízami. Ať s vyzněním psychologickým či spíše zabíhajícím do grotesky... Libuše Šafránková a Josef Abrhám vám představí několik úsměvných pohledů do tajů věčně napínavého spolužití muže a ženy v malé televizní komedii z roku 1986 podle scénáře a v režii Zdeňka Podskalského, jenž se i na tu sebesrdceryvnější životní situaci dokáže podívat v nadsázce a s úsměvem. (Česká televize)

Kimon

Vyšlo na DVD spolu se Svatební cestou do Jiljí. "Dokonalý muž, dokonalá žena", toť souznění muže a ženy v láskyplném svazku či v objetí manželského pouta v několika kratičkých povídkách provázaných vkusným komentářem J. Abrháma či L. Šafránkové. No, ... vztahy jako u nás doma za mlada nebo i po třiceti letech manželství. :-) Tandem Šafránková - Abrhám v nejlepších hereckých letech. Tohle snad můžou odmítat jen škarohlídové a bručouni. :-) ..... Kleopatro, ten líh je vypitej a ještěrku máš v talíři. To jen pro pořádek ..... ()

kleopatra

,,Kde je ten líh?". ,,Jakej líh?". ,,No ten, co v něm byla ta ještěrka". ,,Jaká ještěrka?". ,,No ta v tom lihu, ježiš, dyť vona tam už neni ani ta ještěrka". ,,Jaká ještěrka?". ,,No, ta v tom lihu, kterej tam neni"......... to neni blázinec, to je DOKONALÉ manželství. ()

Oskar

Existují dvě televizní komedie stejného názvu, obě napsal a natočil Zdeněk Podskalský a shodují se dokonce i jednou scénou, kterou Libuše Šafránková natočila nejprve s Josefem Abrhámem a o dva roky později s Milošem Kopeckým. Rozdíl vtipnosti je značný, takže se nenechte plést chybným uvedením fotky v galerii - patří k té mladší věci. Tato starší komedie, přesněji sled skečů, má větší šmrnc a díky obsazení Šafránkové a Abrháma do všech rolí je komornější a osobnější. Mladší mlátí prázdnou slámu a budí dojem, že všechna ta nezřídka velmi levná "moudra" o soužití mužů a žen bere poměrně vážně. Tohle je čistá sranda. Abrhám a Šafránková postupně projdou od ostýchavého namlouvání přes vztah na dálku, krizi z nudy manželského života a fotrovitou kuchyňskou rezignaci po stařeckou dětinskost. Každá další sekvence je o něco vtipnější než předchozí. Ta poslední, kterou cituje kleopatra, je tak dobrá, že bych jí nejradši dal samostatných pět hvězdiček, ale celkově to vidím tak na 70% ()

sportovec

O Angličanech se v Česku traduje, že slynou smyslem pro jedinečný černý humor; v ostrovním státě se údajně mezi tou částí obyvatelstva, která se dostala do soustavnějšího kontaktu se střední Evropou, má přetřásat jedinečný český smysl pro černočerný humor, v jehož černotě bledne i anglická humorná variantní čerň (suchost). Nedoceňovaný Zdeněk Podskalský, který tu naznačil i svůj scénáristický talent-kvalitu, se mohl opřít o skvělý manželskoherecký tandem vyvážených špičkových osobností, herců opravdu velkých výkony a schopnostmi, ne mediálním ruchem kolem současných českých televizních tuctových mýdlových seriálových vat typu ULICE, a tak se zázrak, jiskření dialogů i nehraná chuť a elán, které do svých kreací Abrhám a Šafránková mohli a chtěli vložit, opravdu měl kde vyřádit. To půvabůplné řádění leze pod kůži i dnes. Má ještě jednu přednost: při jeho zhlížení nás oprávněně mrazí. V zádech. ()

D.Moore

Nejvíce se mil íbila povídka, v niž znuděná manželka odcházela nadobro, jinak se musím přiznat, že nic moc. Ale možná jsem jen neměl správnou náladu. ()

Big Bear

,,To byl vždycky ten tvůj největší problém Ludvo, to přemejšlení! '' --- Hned úvodní školící monolog Abrháma vám naznačí, že tu necelou půlhodinku nestrávíte u této komedie zbytečně. A také že ne. Skvělý scénář Zdeňka Podskalského a herecké duo Šafránková - Abrhám vám vykouzlí nejeden úsměv na rtech. Chemie mezi oběma tehdy už manželi byla stoprocentně ku prospěchu natáčení, protože to mezi oběma správně jiskří a to jak po té milostné, tak pak po té manželské stránce! :-). A myslím si, že si v tom leckdo i najde to své od sebe doma! :-). Dávám za 4 polínka do kamen, otvírám okno a pouštím první skladbu Čajkovského B- Moll... * * * * ()

Aky

Škoda omezení televizními prostředky. Nápad, scénář, herci, všechno je výtečné, jen z toho na hony trčí šetrnost při realizaci. ()

Marthos

Manželské etudy v poněkud pitoreskní herecké interpretaci Josefa Abrháma a Libuše Šafránkové s odstupem let vyprchávají zvolna jako dým, který ještě nějakou dobu setrvává nad místem, odkud vycházel, než se rozplyne. ()

evapetra

Vtipné scénky ze soužití manželských i nemanželských párů, jak z pera pana doktora Plzáka, skvěle zahrané a dobře odkoukané ze života. Akorát ta poslední, znázorňující dvojici staroušků, mi přišla poněkud trapná. ()

Padme_Anakin

Několik krátkých příběhů o soužití muže a ženy mě pobavilo a rozesmálo.. Je to pěkně napsané, nechybí tomu vtip, ani nadhled.. Libuška Šafránková a Josef Abrhám tvoří krásný pár, moc příjemně se mi na ně koukalo.. ()

Falcor

Věříš v lásku hory přenášející? Potom povinná půlhodinka nadčasových úsměvných obrázků soužití mileneckého, manželského, většinou zamilovaného, Abrháma a Šafránkové. ()

Tryskomyš

Perfektně namaskovaní Abrhám a Šafránková. A ten děj si myslím, taky celkem odpovídá. Aneb - až budeme v tomto věku, taky nás bude už zajímat jen pocintaný ubrus a kde máme zuby. ()

slunicko2

Trapná komedie. 1) Když jsem byl mladý, sledoval jsem se směsicí nevěřícího údivu a smutku kinosály narvané diváky smějícími se podobným filmům (a že takových za reálného socialismu bylo hodně). Nyní se těmto trapárnám už jen vyhýbám. 2) Film byl vyroben v roce 1986. ()

topi

Pět krátkých vyobrazení o vztazích mezi mužem a ženou. Zahráno skutečnými manželi Josefem Abrhámem a Libuškou Šafránkovou. Smršť vtipných dialogů přímo ze života napsané a zrežírované Zdeňkem Podskalským. A dokonalá komedie je na světě! ()

BoredSeal

Zábavná záležitost, výborné vtipné dialogy. Jeden z nejlepších českých herců a jedna z nejpopulárnějších hereček si dělají legraci ze vztahů mužů a žen. Co si víc přát. ()

dr.fish

Muž a žena...a léta běží....několik scének vtipně popisujících vztah mezi mužem a ženou v různých obdobích života. Mládí, manželství, pokročilé manželství a stáří. Máme se na co těšit, jelikož stáří, když muž už neslyší a žena už dobře nevidí, je konečně tou pravou oázou klidu. 75% ()