NinadeL

Druhý hraný film Monster High pokračuje v příběhu tam, kde jsme monstrózní partičku loni opustili. Herci a celý tým měl dostatek času si s novým konceptem sednout, zvykli si i fanoušci, a tak není nutné nic vysvětlovat a tempo je díky tomu příjemně rychlé. Novou postavou je skvělá Toralei Stripe (Salena Qureshi), v animácích vždy oblíbená za své kočičí pikle. Hlavní téma je klasicky tolerance, konkrétně k čarodějnicím, což uvrhá do problému Draculauru, magii praktikující veganskou upírku s rumunsko-tchajwanskými kořeny. Písniček je opravdu hodně, ale některé choreografie jsou velmi dobré, takže to není problém. Od minule se rozhodně zlepšily i kostýmy. Pokud bude každou halloweenskou sezónu nový MH film v tomto duchu, tak se zlobit určitě nebudu. A třeba dostane víc prostoru i mírně zanedbávaná klasická trojka Lagoona, Abbey a Ghoulia, protože tu a tam zařadit nějakou úplně novou postavu jako Demi Boovais (napůl člověk, napůl duch) je v pohodě, ale lepší by bylo vytěžit už tak dost dobře promyšlený svět MH. ()