Monster High: Střet kultur aneb Tesáky proti Kožichům

(TV film)
  • USA Monster High: Fright On!

V prvním příběhu se příšerky chystají na monstrózní zábavu během jarních prázdnin. Když ale ztroskotají na úplně neznámém ostrově, Frankie Stein™ je unesena tajemnou bestií… která sama možná bude potřebovat zachránit! (Bontonfilm)

BLEEDER

Monster High: Stret kultúr. Druhý film Monster High zväčšil svoju stopáž z 22 na 44 minút. Za mňa je na dej, ktorý sa odohráva v tomto filme, aj tých 44 minút málo. Monster High privítala na svoju školu nových študentov z iných škôl: Upírov a vlkolakov. Stretnutie týchto kultúr však viedlo k agresií. Keď sa však naučia spoločne vychádzať, cestu im skríži záhadný Van Hellscream. Rozoštve ich a na Monster High vyvolá vojnu. Príbeh ma veľmi zaujal, pretože som si ho dokázal spojiť s problémami, ktoré sa naozaj na svete dejú. Ja som vo filme videl rasizmus, xenofóbiu či homofóbiu. Veľká škoda je, že bolo veľmi cítiť, ako bolo finále prirýchle. Tvorcovia urobili skvelý príbeh no na konci zistili, že majú už len poslednú stránku na finále. Je to škoda, lebo z napínavej situácie zrazu uvidíte seknutie a ani neviete ako, pozeráte titulky. Nie je to najlepšie ale určite to nie je najhoršie. 7/10 ()

pekas

Á super, tak tady máme obsah k Monster High: Útěk z Pobřeží lebek, nad kterým jsem se tak rozohnil. Hmm, bravo. Ještě 2D kresba, noví spolužáci a nutnost zachránit školu před zavřením. Dá se to. 65% ()

Carol Pifková

Kniha bola celkom fajn tak som skúsila film. No úprimne mohlo to byť aj horšie ale zas nebolo to ani najlepšie. Je mi úplne jasné, že film má osloviť skôr mladšie publikum ale keď ja mám tak rada rozprávky. Navyše hlavné postavy Frankie, Lagoona Blue a Draculaura vyzerajú naozaj svetovo. Škoda, že o tých vlkodlakoch sa to povedať nedá, sú nechutní a odpudivo nakreslení. No myslím si, že takmer všetky obludy mužského pohlavia. ()

NinadeL

#2. Monster High film Druhý MH film je ještě v klasické 2D podobě, stejně jako první film a prvních šest sérií seriálu. Co je zajímavé, je prodloužená stopáž. Postupně se přidává množina zábavných vedlejších postav a hlavní téma také není vůbec špatné. Zatímco jednotlivým scénám kralují drobnosti jako náhledy do jednotlivých pokojíčků hlavních hrdinek (později známé jako herní sety Dead Tired), setkáváme se poprvé s Abbey Bominable a jejím výborným ruským přízvukem a s geniální Operettou (která skutečně žije v katakombách pod školou a v mnohém připomíná svého otce Fantoma opery). Van Helsing se proměnil do Van Hellscreama a společně s ním přišel konflikt mezi upíry a vlkodlaky... Nefalšovaně napínavé do poslední chvíle. ()