Mattelem vytvořené postavičky inspirované hororovými filmy a sci-fi vystupují jako středoškolští studenti ve škole pro příšerky. V hlavních rolí se představí Frankie Stein a její kamarádky Clawdeen Wolf, Cleo de Nile, Draculaura, Ghoulia Yelps a Lagoona Blue, které musí řešit všechny možné i nemožné problémy. (DiableBlanc)

NinadeL

100/164 Animovaný seriál ve 2D k frenčíze Monster High. Brzy navázala série 15 filmů (většina ve 3D) a fenomén stále pokračuje. Ačkoli je to primárně "jen" další linie od Mattela, mohou MH ocenit i starší diváci, kteří se vyznají v klasických monstrech. Hlavní postavy jsou Frankie Stein (dcera Frankensteinových monster), Draculaura (dcera hraběte Draculy), Clawdeen Wolf (dcera vlkodlaka), Lagoona Blue (dcera žabího muže), Ghoulia Yelps (dcera zombie), Cleo de Nile (dcera mumie) a Deuce Gorgon (syn medúzy). Čili prakticky se jedná o mezistupeň mezi The Munsters a Vampirinou. Některé díly i u nás vyšly jako bonus na MH DVD. První čtyři série jsou naprostá klasika. 5. série představila několik velmi dobrých nových postav studentů z výměného programu - Lornu McNessie (dceru Loch Nessky) nebo Marisol Coxi (dceru jihoamerického BigFoota). Závěrečná 6. série měla dvě skvělá témata - cirkusové Freak du Chic a opět několik nových zahraničních studentů - Batsy Claro (dceru bílého upíra), Isi Dawndancer (dceru zvířecího ducha z Boo Hexica) a Kjersti Trollson (dcera trola). Dojemný konec první generace. ()

kingik

Strašidelná střední škola sdružuje výkvět goticky vyhlížejících holčin, které mají něco do sebe. V krátkých epizodách je prostor pro legraci, zamyšlení a řešení všeho možného i nemožného. Klady: vtipně a pěkně zvládnutá animace postaviček, rychlé zaujetí originálními postavami, spád pro jednotlivé situace, nejkratší možná stopáž. Zápory: s množstvím epizod se jednotvárné prostředí postupně okouká, není zcela jasné pro jakou cílovou skupinu je seriál určen, dominance a větší propracovanost ženských postav oproti ostatním. Mé hodnocení: 60% ()

hellstruck

Jako někdo, kdo má dost peroxidových bárbín (mluvím o pohádkách :) ) jsem si Monster High dokázala (i ve svých dvaceti) zamilovat. Tyhle goticky/punkově laděné příšerky jsou prostě neuvěřitelně zábavné a originální. Takové škole bych snad dala přednost i před Bradavicemi. Co na to říct, za mého dětství prostě tak úžasné pohádky (a panenky..) nebyly, tak si to momentálně vynahrazuju. A navíc by podle mě mohli vytvořit další monster postavičku :D :) ()

Carol Pifková

Hodnotím zatiaľ po prvej sérii týchto webepizód. Z druhej série mám zhliadnutých zatiaľ 6 epizód a druhá séria sa mi zdá byť lepšia. Od Monster high určite netreba veľa čakať, pretože pre cca 11 ročné ročné deti, pre ktoré je seriál určený nemajú vysoké nároky, hlavne, že postavy vyzerajú skvelo. A je samozrejmé, že i ja som sa nechala skôr ovplyvniť vzhľadom niektorých postáv ako dejom epizód. Ale občas som sa i uchechtla, hlavne pri fotke Draculaury z ročenky. Rozhodne zaujímavý seriál no nie každý dospelák ho vie tak dobre stráviť. A určite odporúčam originálne znenie. Stojí za to. No a už sa neviem dočkať kedy sa objaví Skelita a Venus McFlytrap.... Palubný denník... dostala som sa na tretiu sériu (konečne, bola dlhá pauza totižto) a uvažujem o zmene hodnotenia k lepšiemu. Uvidím, keď dopozerám. ()

• Součástí seriálu je 5 edukativních epizod - Kind: The Shockumentary (2011), Fashion EmergencySuper FanZom-Beach PartyWe Stop Hate, které nenásilně učí toleranci, udržitelnosti atd. Inspirací byli tehdejší kampaně Kind (2011) a WeStopHate (2012), se kterými Mattel spolupracoval. (NinadeL)