NinadeL

#7. Monster High film Hlavní příběh je moc pěkná variace na pohádky s francouzským šarmem, ať už pro dospělé ve stylu Emily in Paris nebo dětské diváky jako Barbie A Fashion Fairytale. Vysloveně radost mi udělala pořádná porce prostoru pro Rochelle Goyle, chrličku s kořeny v Notre Dame, kterou jsem si oblíbila už v knižní sérii Ghoulfriends. Ale problém je, že zápletka ze Scaris měla sotva hodinku a zbytek stopáže dotáhla taková naivní groteska, která by lépe fungovala v seriálovém formátu, což jinak vysloveně pozitivní dojem z celého filmu poněkud upozadilo. Plus film chybí zcela nelogicky v české distribuci, takže napojení na merch je nulové a sběratelé, kteří neviděli film v originále netuší, o co šlo v sezóně 2013. ()

BLEEDER

Monster High: Scaris, Mesto hrôzy. Začnem tým, že nerozumiem prečo nie je tento film distribuovaný v Česku a na Slovensku, a tým pádom nemá ani český a ani slovenský dabing. Tak či onak je Scaris priemerný Monster High film. Clawdeen na Monster High usporiada módnu prehliadku o ktorej sa dozvie známa módna návrhárka Moanatella Ghostier (Donatella Versace who XD). Madame Ghostier zavolá Clawdeen do Scarisu, aby k nej išla študovať módu. Clawdeen avšak nevie, že ju Moanatella Ghostier chce využiť a ukradnúť jej návrhy. Medzitým Frankie pomáha v Scarise Rochelle Goyle nájsť jej stratenú lásku. Film pozostáva ako keby z dvoch častí: 1. Hlavná dejová línia aj s ukončením príbehu, ktorá trvá 45 minút. 2. 15-minútová groteska, ako sa príšerky vracali zo Scarisu a chytali Clawdeeninu knihu, ktorá záhadne ožila Lmao. Posledných 15 minút bolo naozaj zbytočných a lepšie by to zafungovalo ako nejaký špeciál, pretože posledných 15 minút úplne zabilo dej, ktorý sa dovtedy odohrával. Tým nechcem povedať, že tá groteska bola zlá. Práveže nebola zlá a príjemne ma prekvapila. Ale myslím, že mala byť vydaná samostatne a nemala byť prilepená k filmu. Prvých 45 minút bol jeden veľký priemer. Nezamrzí ale ani neohúri. Príbeh je veľmi jednoliaty. Bez žiadnych nečakaných zvratov alebo rozuzlení. Možno by viac zafungovalo, keby nevieme, že je Moanatella Ghostier hlavná záporáčka až do rozuzlenia. 5/10 ()