Fenomenální úspěch komedie Pretty Woman (1990), v níž prostitutka se zlatým srdcem najde svého vysněného prince, odstartoval celou sérii podobných snímků, jež v různých variacích zkoušely tento model zopakovat a stavěly vedle sebe ženy pochybné pověsti a muže bez partnerek. Do této škatulky patří i romantická komedie Prostě úžasná! (1994), kterou natočil někdejší herec Richard Benjamin (např. major Danby v Hlavě 22), jenž se postavil na druhou stranu kamery a jehož specializací se staly zejména komedie (Můj oblíbený rok, Krásná mimozemšťanka, Mořské panny, Made in America apod.). Prostě úžasná je dobrosrdečná prostitutka V (Melanie Griffithová), kterou si vyhlédne dvanáctiletý Frank (Michael Patrick Carter) jako ideální ženu pro svého ovdovělého otce (Ed Harris). Tomu se synova nová kamarádka velice líbí, aniž ovšem cokoli tuší o pravém způsobu její obživy. V hodlá dosavadního života zanechat, je však otázkou, zda k tomu po násilné smrti svého pasáka a zmizení značné sumy v hotovosti vůbec bude mít příležitost. (oficiálny text distribútora)

blackrain

Také mi to připomínalo Pretty Woman. Melanie Griffithová byla opravdu úžasná a vypadala sexy, žádná plastická oprerace, žádný botox a žádné skandály s alkoholem. Ed Harris byl roztomilý, jak se zahrabal do své práce a pak mu jedna úžasná žena změnila život. ()

Aleee89

Bude to dávno, co jsem film viděla, ale názor přece jenom napíšu. Melanie Grifith není moje oblíbená herečka, nemyslím si ani, že by byla nějak moc hezká, tudíž moc nechápu její obsazení zde... Ale což, námět velice podobný Pretty Woman, taková blbinka na nedělní či sobotní odpoledne. Nic výjimečného, nic extra. ()

Katarine

Film, který neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Prostě takový typický rodinný film pro sobotní dopoledne k lehkému pobavení. Svůj účel rozhodně splnil. ()

Wiikii

Už si to moc nepamatuji, ale co si vzpomínám, bavilo mě to. ... Hold, budu muset udělat opětovné shlédnutí. ....HODNOCENÍ: 70% (4*) ()

pufina

Musela bych být chlap, aby mi přišla hlavní představitelka "prostě úžasná" - podle které má film název. A ani celkově mi to prostě úžasné nepřišlo, jedině herecký výkon mladého Michaela (Franka) byl úžasný. ()

Juto

Veselý film. Jednoduchá zábavná. Vynikajúce výkony Eda Harrisa, Melanie Griffithovej a Michaela Patricka Cartera. Vzájomná komunikácia medzi Harrisom a Griffithom založená na Carterovej lži je veselá. 6/10 ()

otík

Perfektně zábavná a hlavně uklidňující romantická komedie o třech chlapcích, kteří tak touží vidět nahou ženu, že se z předměstí vydají do města a za ušetřené peníze hledají prostitutku, která by se před nimi svlékla. Jednu takovou najdou, ale protože má problémy, odjede s nimi z města a skrývá se v domě jednoho z nich. A potká jeho tátu, zamilují se a ... vždyť už to dál jistě znáte. Je to film a tak nevadí, že s realitou to má málo co společné. Je to moc roztomilý a rodinné hodnoty zdůrazňující film, přináší jen uklidnění a úsměv na rtech. Co od romantické komedie chtít více? ()

Duoscop

Docela příjemná komedie podobající se na Pretty Woman ale lepší. Herecké obsazení bylo vybráno kvalitně, hlavně Ed Harris byl jako vždy dobrý. ()

darwin

Naprosto pohodová komedie s neodolatelnou Melanií Griffith a pár perfektnímí scénami, jako například orální prezentace reprodukce. ()

bruceman7

Bohužel jsem neviděl podstatných 10minut ke konci filmu, přesto si odvažuju tvrdit, že je to velice pěkná sladší romantická sranda, kde se člověk i dobře pobaví. 70% ()

Paity

Melanie Griffith je ve filmi asi nejhezší co kdy byla (a co kdy bude), film navíc velice dobře využívá herectví Eda Harrise, výsledkem je pak velmi povedená romantická komedie. Čtyři hvězdy jsou sice moc, tři ale málo, proto dávám raději vyšší hodnocení. ()

Foxhound#1

Při každé repríze se mi ten film líbí víc a víc, takže nakonec hodnocení zvyšuju. Tahle romantická komedie je jednoduše pohodová a Melanie je opravdu úžasná. ()

VonoXX

Kam se hrabe Pretty Woman. Melanie Griffith je milion-milionkrát krásnější než Julia Roberts. Prostě úžásná! Zbytek už padá do průměru, ale na jedno zhlédnutí dobré. Kvůli Melanie možná ještě jednou. [65%] ()

lucijelucije

M. Griffith tady byla skvostná. A možná bych i věřila, že Milk Money je něco jako Pretty Woman akorát s dětským motivem. Jenže Pretty Woman, je Pretty Woman..A Pretty Woman je jen jedna. ()

peetriss

Film z kategorie až pohádkově naivních, ale současně příjemný, milý, sladký a přirozeně zábavný, až je jeho sledování pozitivním zážitkem. Melanie Griffith je v roli ženy, která diváka vede k zamyšlení, že posuzování člověka podle zevnějšku není spolehlivým vodítkem, prostě úžasná. Richard Benjamin předvádí, že i nenáročná zábava se dá natočit na úrovni, byť občas ztrácí nad svým dílem kontrolu – zejména v akční honičce s Malcolmem McDowellem. 70% ()

evil_ryu

Pekný film ktorý mi vážne pripomenul vek tých chlapcov. Druhá polovica je už trochu presladená ale dojem s filmu mi nepokazila. Pekné 4*. ()