Ovdovělý vědec dr. Steven Mills hledá radarovými paprsky mimozemské formy života. Aniž o tom ví, jeho signály jsou zachyceny na vzdálené planetě, jejíž Rada starších se rozhodne poslat na Zemi krásnou Celestu. Mimozemšťanka má kontaktovat dr. Millse a zjistit složení jím vysílaných paprsků, které mohou planetu zachránit před hrozícím zničením. Celesta, čerpající všechny informace o pozemském životě ze své encyklopedické kabelky, potká Millse na večírku. Vědec je lepou dívkou okouzlen a rozhodne se s ní oženit. Jeho třináctiletá dcera Jessie vytuší, že její nová matka není běžnou lidskou bytostí. Celesta se přizná ke svému původu i ke svému poslání na Zemi, ale trvá na tom, že její city k Millsovi jsou opravdové. Duplikace radarového vysílání zachrání vzdálenou planetu a Celesta může zůstat na Zemi. (oficiálny text distribútora)

nash.

Stará, místy téměř bláznivá a přitom inteligentní komedie, která dokázala pobavit i po letech nečekaným množstvím zábavných situací a vtípků. Signál do vzdálené galaxie dorazí ve vteřině a to i oklikou, stará odrhovačka a kýchnutí zachrání Zemi a Kim Basinger je ve své roli úžasná, mnohem zábavnější než Aykroyd. A scéna polibku podle encyklopedie nemá chybu, stejně jako první sex či snídaně. ()

gudaulin

Některé komedie z 80. let, byť nemají ambice větší než jednoduše pobavit, mám opravdu rád, viz oba díly Ghost Busters, ale tahle rádoby komedie má jeden problém - pro mě ale zásadní. Její pokus o humor na mě vůbec nefunguje, je to plytké a strašně rychle zapomenutelné. Pokud bych měl udělovat hvězdičky, pak jedině za půvaby Kim Basinger a sympatické vystupování Dana Aykroyda - a to mi přijde málo. Takže je mi líto, celkový dojem: 25 %. ()

honajz2

Ta stopáž je dost přepísknutá a celé to dost kazí, protože by to jinak byla příjemná komedie. U nejedné scény jsem se kupodivu dobře bavil tak jako tak, ale je tu taky spousta míst, které jsou buď nevtipné nebo trapné nebo jenom nudné nebo prostě nijaké. Plus to přehrávání skoro všech mi tu místy taky lezlo na nervy - ačkoli Kim Basinger je celkem fajn. I tak to ale je příjemná komediální jednohubka, určitě jsem to rád viděl, ale žádné výraznější dojmy to ve mě nezanechalo a znova to vidět taky nemusím. Slabé 3* ()

Han22

Už dlouho jsem neviděl něco jako romantickou komedii, takže jsem si to užil. Krásná mimozemšťanka, trošku nepraktický vědec, sympatická dcera. Spousta výborných vtipů a nádherný happyend. Bassingerová byla kočka, ale tady dokázala že uměla být i vtipná - některé hlášky nebo scény nemají chybu, zvlášť první polibek je nezapomenutelný. K tomu prima muzika (Tom Jones a jeho Kiss, hitovka Pump Up The Volume) a perfektní happyend. Zkrátka moc hezký film. ()

Agatha

Komedie stará 20 let, dalo by se říct, že celkem obyčejná a průměrně filmařsky zpracovaná, ale přesto stále milá a úsměvná. Krásná Kim Basinger v množství slušivých kostýmů vyvádí velmi vtipné kousky a přitroublý Dan Aykroyd jí dobře sekunduje. Některé části jsou ovšem nudnější, ale některé zase nadmíru zábavné. V roce 1988 to muselo pobavit hodně, dnes už o trochu méně, ale přesto to většinu dnešních stupidních komedií převyšuje. Pro mě bude Krásná mimozemšťanka vždy symbolem zábavy. ()

• Natáčanie prebiehalo v Kalifornii. Pláž, na ktorej pristane Celeste (Kim Basinger) so svojím lietajúcim tanierom, poslúžila neskôr aj pre natáčanie seriálu Beverly Hills 90210 (od r. 1990). (m.a.t.o.)
  • Kvôli účinkovaniu v tejto snímke odmietla Kim Basinger (Celeste) možnosť zahrať si vo filme Znásilnenie (1988). (m.a.t.o.)