Morské víly

• Česko Mořské panny (viac)

Slavná komedie o excentrické paní Flaxové, která se po dalším neúspěšném vztahu stěhuje i s dvěma dcerami na východní pobřeží. Chtějí začít nový život. Její dcera Charlota prožívá složité období svého života a zamiluje se do církevního zaměstnance. Příběh se odehrává v době atentátu na Kenedyho. (oficiálny text distribútora)

kleopatra

Mořské panny jsou milou oddechovkou, ale hloubavějším divákům jistě neujde nenásilné poučení pod vrchními vodami. To je totiž tak: máma s dvěma dcerami migruje z místa na místo, nepřestává po zpackaných vztazích věřit v nové začátky. V co věří dcery, je pro ni vedlejší, ale teď je na čase, aby si svůj díl osudovosti vybraly i ony: malinká plavkyně Christina Ricci a pánbíčkářka Winona Ryder nezůstávají ve stínu Cher ani o jeden šplouch. ()

Sejkorka

Velmi dobrá romantika ve které excelují matka Cher, a Winona RyderChristina Ricci,- její dcery. Docela se povedl dabing, každá z těch tří má svoje kouzlo. A není to totál hepyend, život jde dál, i když Lou (Bob Hoskins) by si ho určitě za svoji snahu zasloužil. ... Charlotte je patnáctiletá dívka, která žije v Oklahomě se svou výstřední matkou Rachel a svou devítiletou sestrou Kate. Rachel se při sebemenším problému stěhuje. podruhé 5-2-24 Kate miluje plavání, v němž exceluje, a Charlotte je posedlá katolictvím, ve kterém ji utvrzuje nesouhlas Rachel. Stálevelmi dobré, Winona super. Škoda, že už nemůže hrát tyhle svoje týnejdžerky. Má strašně podobný úsměv jako Keira K. Mám rád obě. ()

pumpkinqueen

Když já mám tenhle divnej film tak zatraceně ráda. A vlastně ani neumím popsat, proč mě tak chytil za srdce, ale je v něm něco, co mi ho zarylo do paměti. Ač se zdá příběh o svobodné matce, která se se dvěma dcerami stěhuje na venkov a z toho s jednou cloumá puberta, jako naprosté klišé, které bylo zpracováno už stokrát na sto způsobů - věřte, že tady je to trochu jinak. Cher, Winona Ryder a malá Christina Ricci spolu tvoří neuvěřitelně uvěřitelnou rodinku a neskutečně jim to spolu na plátně sluší. Skvělé dialogy, pečlivě vykreslené charaktery, výborná režie. A nelze nezmínit perfektní atmosféru šedesátých let a skvěle zvolený soundtrack. Tenhle film patří k těm, které rozhodně stojí za to vidět. ()

1frida2

Tak ten film mám moc ráda. Atmosféra let šedesátých přesně, jak já si představuji. Cher hrát opravdu umí a tady je neodolatelná+Vinona, svěží, krásná, dojemně naivní+Christina, vodní žínka. A nesmím zapomenout na Boba, tvořili s Cher tak neuvěřitelný pár, že to bylo fakt těžce romantické. Tleskám ve stoje! ()

dobytek

Osudy nějaký rozvedený bláznivý ženský a jejích dvou dcer mě teda zrovna moc nezajímaly. Film je asi určen spíš pro ženský publikum. Ale dalo se na to koukat a sem tam jsem se i něčemu zasmál. Těžko tam najít něco, co by se dalo vyzdvihnout. Na druhou stranu mě nenapadá ani nic, co by bylo vyloženě špatný. Prostě takovej průměrnej film, kterej stačí vidět jednou. ()

• Původně se měl na režisérské židli objevit Lasse Hallström, pro kterého by se jednalo o první film produkovaný v USA, avšak po konfliktu s Cher projekt opustil. Cher stála také za odvoláním dalšího režiséra Franka Oze. (Dlee)
  • Píseň „Shoop Shoop Song“ od Betty Everett, která ve filmu zazněla, později představitelka hlavní role Cher přezpívala a vydala na svém albu. (Dlee)