Fallout

USA, (2024–2025), 15 h 53 min (Minutáž: 45–74 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Seriál Fallout vychází z jedné z nejúspěšnějších videoherních sérií všech dob. Vypráví příběh vítězů a poražených ve světě, kde už není skoro nic, o co by se dalo hrát. Změkčilí obyvatelé luxusních protiatomových krytů jsou po 200 letech od apokalypsy nuceni vrátit se do neuvěřitelně složitého, rozkošně bizarního a ukrutně násilného světa, který na ně čeká na povrchu. (Prime Video)

stnly

Takhle si Bethesda vždycky přála, aby vypadaly její hry. Ale nemají ani jednoho zaměstnance, co by uměl vytáhnout pero z kapsy a napsat poutavý příběh a zajímavé charaktery. Christopher Nolan — třikrát hurá, salva před nastoupenou jednotkou, fanfára, fáborky, rýže ve vzduchu, křik, potlesk, všeobecné veselí — umí. ()

K4my

Kdo si dokáže představit Todda Howarda jako vůdce Vault Tecu , ten bude spokojený. Proč? Protože je charakterem Todda Howarda film doslova nasycený od nejmenších detailů. Není na světě absurdnější , lživější, manipulativnější bezpáteřní marketér na světě, než právě Todd (producer Bethesdy), po kterém máme pojmenovaný i hlavní charakter (howard) celé série, když opominu výpravnou hlavní postavu, která upřímně, není uvěřitelná a dostatečně přesvědčivá. A v tom je celé to kouzlo, o tom celý Fallout je, o absurditě, neuvěřitelných interakcí, přehnané naivitě, lidské obecné krutosti a mocenských zájmů. Jestli je Fallou seriál v něčem skvělý, tak to v satirickém sarkastickém zrcadle dnešní společnosti. A to prakticky v každé dějové lince, které rychle odsejpají a prakticky se dá celý seriál slupnout na jedno posezení. V neposlední řadě musím pochválit míru detailů, především co se rekvizit týče a musím pochválit Bethesdu (herní studio), že na filmaře tlačili a dohlíželi nad scénářem. Ono totiž potěší i existence malých rekvizit, které třeba leží jen v rohu místnosti a ani se nedostanou do centra dění na kameře, to zajisté divák neznalý herní předlohy neocení, nicméně každý takový detail dává celému záběru ten správný šmrnc a za mě musím konstatovat, že za poslední roky jde o nejlepší herní adaptaci, která má co říct i neznalému divákovi. Skvělé zakončení série s velkým prostorem na další série mne nabudilo, ale nenechalo úplně hladového, to se třeba u série Halo říct nedalo, jak u první tak i u druhé série. Budu se těšit na pokračování, už teď je vcelku jisté, že pokračování bude. ()

platzman

Haters gonna hate, já jako veterán všech Fallout her dostal dárek k narozeninám, svátku a dvěma vánocům dohromady. Jasně, že je to over the top stylizovaná retrofuturistická záležitost, kde některé části logiky musíte nechat v šatně. Ale to je fallout svět. Ale zpětně si uvědomuju kolik věcí z se povedlo přesně zachytit, od minipříběhů pár figurek přes přímé pomrkávání na hráče znalé reálií až po finální pohled na ***** .  I hope this a beginning of a beatiful - and long - friendship! ()

Michalsafr

Myslím, že fakt, že hype vždycky přinese hodnocení 80+ vypovídá víc o divácích, než produkovaném "obsahu". Ale čemu se divit, když je tu nejoblíbenější režisér Christopher Nolan. ()

LordMalak

Hrál jsem jen New Vegas, a to asi před deseti lety, nejsem tedy hardcore fanda série, ale byl jsem zvědavý na výsledek, hlavně poté, co Westworld vedl tak nějak nikam. První dva díly mě hodně chytly a navnadily, od třetího jsem se přemlouval, že už bych to měl vypnout a pokračovat až další den. To nevyšlo, sjel jsem zbytek téměř na jeden zátah. Ano, asi by se daly kritizovat určité nelogičnosti a občas chování postav, ale v závěru téměř vše zapadne do sebe A JÁ CHCI POKRAČOVÁNÍ, PROTOŽE TO NEJSPÍŠ BUDE NEW VEGAS. ()

defense

Zbožňuju Fallout 1 a 2. Tohle je adaptace spíše 3 a 4. Ale vůbec to nevadí. Příběh je skvělej! Vůbec nechápu lidi, kteří komentují, že seriál nemá žádný příběh! Naopak, vše je skvělé vystavené. Má to v sobě alegorii na dnešní svět (bohužel). Tohle se fakt parádně povedlo! Je to dramatické, vtipné, akční, zajímavé neploché postavy, které se vyvíjejí, mystery. Je tam vše. Moc se těším na pokračování. Seriál je lepší než hry. ()

UncleMorty

Šmarja co se to děje? Herní adaptace co není úplnou sračkou, zlá korporátní společnost co do toho nalila prachy a ještě k tomu poslouchají původní tvůrce? Kdo má u Satana vroubek, že se ty manažeři vod balíků najednou snažej? Fallout je úspěšnou jízdou z hodně černýho postapo univerza, který se nebojí svojí bizarností balancovat mezi vážností a komedií. Jako někdo kdo si nějaký díly pohrál seriál vůbec neřeším jako hardcorežijuumámyvesklepě fanoušek, ale jako obyčejný zlý bílý heterosexuální muž. A všech těch 8 dílů jsem se neskutečně bavil. PROTOŽE TO MÁ VŠECHNO CO OD FALLOUTU ČEKÁTE. Pro neznalé diváky seriál slouží jako rychlý úvod do toho jak svět pustiny funguje a jaké frakce ho ovládají. K mému překvapení je produkční kvalita opravdu vysoko a je znát, že se tady nebáli tvůrci rozhazovat o peníze. Ústřední trio hrdinů bylo vybráno taky perfektně a několik různě propletených linek je napsáno tak geniálně, že to na diváka nepůsobí vůbec násilně, jako je tomu například jinde. 5 leguánů na špejli z 5 ()

RoyBatty444

S01 Pokračovanie hry Fallout. Dobre spravené s občasnou vatou. Postavy aj svet uveriteľný. Aj hráči dostali celkom obstojný seriál. Všetky tri dejové linky, ktoré sa časom pretnú sú zaujímavé a dobre sa doplňujú. Čo ma rušilo boli predely retrospektívy, ktoré pôsobili ako iný seriál. ()

HMTD

Mám rád Fallout na čtyřce jsem strávil skoro 200h, u 76 jsem již přes 400h. Paradoxně pro mnohé nejoblíbenější díl New Vegas jsem nedohrál i když jsem skončil v pokročilé fázi hry. Trojku jsem hrál, ale taktéž nedokončil, tady šlo ale spíš o to, že to bylo mé první setkání se sérií a měl jsem tehdy jiné oblíbené hry k hraní. Po tomhle zdlouhavém úvodu vám mohu říci, že seriál jsem si užil, myslím že pěkně vystihuje ducha hry a vlastně je to Fallout se vším všudy, takže mu občas odpustíte to, že něco vypadá trochu lacině nebo nedotaženě, ale osobně si myslím, že v tom seriálu se muselo utopit tolik peněz, že prostě ani nešlo vše udělat perfektně. Já jsem spokojený a stálo mi za to si zase předplatit Amazon, který je tak levný, že jsem ani neuvažoval o tom, jestli mi to za to stojí a nebo si počkám až tam budou dva seriály které chci vidět. ()

Hixx

Tak na tento seriál som čakal určite viac ako 20 rokov keď som dohral Fallout 1 a 2 čo boli parádne hry ešte pod hlavičkou Interplay. Všetko skončilo keď to prebrala stupídna Bethesda od ktorej sa na dalšie Fallouty nedalo ani pozerať. Bol som skeptický keď som na začiatku uvidel logo firmy ktorá vlastne zhovadila hry ale našťastie ich mal asi kto korigovať lebo na počudovanie seriál dopadol dobre. Trošku mi vadila krehká dievčinka v hlavnej úlohe ale keďže všetci vo Valoute 33 pôsobia dosť priteplo tak som si na ňu celkom zvykol. Jedine čo by som ešte vytkol bolo to že sa tam neobjavili prerastené krysy alebo geckoni a reapers, ale možno to napravia ďalšie série, už teraz sa nemôžem dočkat. ()

MartinSTFC odpad!

Tak prvních 20 minut prvního dílu super, ale zbytek totální, omlouvám se za ten výraz, sra*ka. Stále více se mi potvrzuje, že zdejší hodnotící osazenstvo má vkus desetiletých dětí, nebo hodnocení značně pomáhá tým adminů. Fakt, že se v tom absolutně nic neděje a že to málo z děje, co se to snaží nabídnout, je tak neskutečně chaotické snad překoná už jen fakt, že se jedná o další woke americkou slátaninu, která má za úkol za co nejvíce peněz, nabídnout co nejméně muziky. Co na tom, že to je nudné, stupidní a absolutně o ničem, hlavně, že tam bude rovnoměrně zastoupena LGBTQ+ komunita, společně s afroamerickou a hispánskou komunitou. Někde mi tam unikl asijský herec či herečka, ale ten asi bude v dalších dílech, nebo jsem ho jen přehlédl. Jako nic proti zastoupení menšin ve filmech, sám jsem byl tím prvním, kdo toto podporoval, ještě v dobách, kdy to nebylo "cool", ale když už to takhle vyloženě nutí a cpou do úplně všeho, je to prostě trapné a zcela to vyruší jakýkoliv zážitek z celého sledování. Transgender voják, který sice vypadá a mluví jako žena, ale v seriálu je honorován titulem "brother", je vážně tak trapné a k smíchu, že i kdyby byl ten děj o něčem, tak by to stejně sérii pro mě nezachránilo. Už aby tomu bylo konec a začaly se opět točit filmy a seriály z pohledu uměleckého a ne politického. Protože jinak to bude i nadále jedna žumpa za druhou. ()

kukumen

Překvapivě dobrý seriál, který fakt udeřil hřebíček na hlavičku a výborně dokázal zreplikovat svět Falloutu jak ho známe z her. Jak pojetím atmosféry, humorem tak třeba i malými detaily. Ella Purnell v hlavní roli vyloženě září a je vidět, že jí tato role naprosto sedla. Podobně je na tom Walton Goggins. Bohužel ostatní už tak oslňující nejsou... Příběhově je to určitě zajímavé, ale žádné terno co by člověka úplně oddělalo. Rozhodně se už těším na další sérii. ()

VesVes

Musím dát plný počet hvězd, protože tenhle seriál ze světa Falloutu toho nabídl tolik, kolik jsem ani nečekala. Jak tady mnozí píší, že je to hype, tak není, protože takové detailní převedení světa Falloutu do “reálné” hrané podoby jsem nikde ještě neviděla. Autoři si na tom dali opravdu hodně záležet tj. hudba, zvuky, lokace, pejsek a spousta rekvizit, které znáte, na tom prostě srdíčko zaplesá. Někdo zas píše, že to nemá děj. Ale má, jen je pomalu táhnutý jako vývar. Příběh je potřeba vnímat jako postupné nabírání questů, kdy jednoduchý úkol (jdu si pro taťku) přejde do záchrany civilizace. Při setkání s obyvateli pustiny se hlavní postava mění (tj. zvyšuje si perky). Takže výtky, že ženská hlavní hrdinka je moc naivní, a že by nepřežila v Pustině den a tedy je to blbost, je nepochopení Fallout pravidel. Právě o tom to vždy ve hrách bylo, ne? Že obyvatel Vaultu vstoupí ven na povrch slabý a nepřipravený na krutou realitu. A o tom, jak se vám v Pustině povede a jakým stylem, rozhoduje to, jak máte rozhozené perky (takže evidentně Lucy má Luck na max). V seriálu se též nezapomnělo na černý humor a ironii, který k Falloutu prostě patří a pro neznalé to asi může být trochu moc uhozený s wtf momenty. Další výtka seriálu, kterou jsem zde zaznamenala je, že je to woke a tedy k zblití. Tak vězte, že toho woke je tu pramálo a je spíš rozmělněno v bizarních postavičkách falloutovského ražení. Možná bych uvítala, kdyby do příběhu začlenili nějakou historii či vývoj světa, resp. Ameriky, Bratrstva atd. Lehce to bylo načrtnuto u Howarda ve flashbacích, ale věřím, že v další sérii to bude nějakým způsobem ukázáno. Takže abych shrnula mé zde dosud nejdelší hodnocení, já jako nadšená hráčka Fallout 1, 3 a 76 musím smeknout klobouk a zatleskat autorům seriálu, že se jim podařilo věrně převést svět Falloutu do hrané podoby, a že jim to “Management” umožnil. ()

Rastamania

Někde je tu xy let muj starej koment, kde vzývám satana, jen ať se točí filmy/serialy podle her, jmenovitě fallout, mass effect, gothic a dead space v první čtveřici, kde je mass effect králem.. zaklínačem a last of usem mi udělali velkou radost a tímhle...mi splnili dětskej sen. WG jako vždy výbornej výkon, ten jeho hlas a intonace mi prostě dávají.. Eastereggů jak namr...... To taky miluju. Akorát nechápu proč příběh ignoruje New Vegas ..nebo spíš proč przní ten herní příběh..Amerika je asi dost malá na to, zvolit jinou lokaci. Třeba takovou, která s tím nekoliduje.. fucking fall of shady sands ()

Dandirion

Fallout v té podobě jak ho známe od Bethesdy, přenesený na plátno 1:1. Na takovou herní adaptaci jsem dlouho čekal. Žádná zbytečná masturbace a dělání si věci po svým, prostě 100% dodržení herní předlohy. ()

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (viac)