Fallout

USA, (2024–2025), 15 h 53 min (Minutáž: 45–74 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Seriál Fallout vychází z jedné z nejúspěšnějších videoherních sérií všech dob. Vypráví příběh vítězů a poražených ve světě, kde už není skoro nic, o co by se dalo hrát. Změkčilí obyvatelé luxusních protiatomových krytů jsou po 200 letech od apokalypsy nuceni vrátit se do neuvěřitelně složitého, rozkošně bizarního a ukrutně násilného světa, který na ně čeká na povrchu. (Prime Video)

Recenzie používateľa kubas369 k tomuto seriálu (9)

Fallout (2024)

8.5/10. Jelikož jsem Fallout nikdy nehrál měl jsem to se seriálem daleko jednoduší. Můžu říct, že jsem hodně překvapen jak moc mne to bavilo. Nejedná se o nic výjimečného ale jde tu o poctivé sci-fi, které se nebojí si ze sebe občas udělat srandu a místy je brutálně nechutné, což oceňuji. Vizuálně i lórově se jedná o velice zajímavý a bohatý svět, který má potenciál do budoucna. Na rozdíl od The last of us, jsem v herním Falloutu nestrávil ani minutu (kde se mi několik změn proti předloze fakt nelíbilo), pro to se Fallout stal asi nejlepší herní adaptací, co jsem zatím viděl. Těším se na druhou řadu. ()

Konec (2024) (S01E01)

8/10. Znám ale nehrál jsem. Slibný začátek pro mne nového fantasy/sci-fi světa. Hodně krve, trošku nadsázky a spostu zajímavého lóru. Jsem zaháčkován. Akorát, když pouštěli obyvatelstvo 32, tak už odpohledu bylo zřejmé, že jsou divný a že je ani neproskenovali, což podle všeho trvá asi sekundu, je prostě divný a hodně to tu epizodu rozbíjí. ()

Cíl (2024) (S01E02)

8/10. Udělal jsem chybu, neznaje předlohu, jsem první díl bral až moc vážně. Při tom druhém mi došlo, že mám tu čest z naprosto ulítle zábavným brakem, kde logiku nemá smysl řešit. Jako kdyby tomu napsal scénář František Kotleta na LSD. ()

Hlava (2024) (S01E03)

8/10. Ustálilo se to na zábavné pitomince na kterou se hezky kouká, když vypnete mozek. ()

Ghúlové (2024) (S01E04)

8/10. Taková ta prostřední epizoda, kde se vlastně moc nestane jen se dozvíme sposty maličkostí o světě. Linka ve valutu je v pohodě, linka v divočině je nechutně zábavná. Mozek opět nepotřebujete. ()

Minulost (2024) (S01E05)

8/10. Můžu říct, že mne tento svět doopravdy zajímá a baví. V tomto díle je zajímavější linka ,,záhada v podzemí" ()

Past (2024) (S01E06)

8.5/10. Doopravdy jsem překvapen. Opět nevím jak tenhle zvláštní seriál brát? První epizodu jsem bral seriózně, další epizody jako sebeuvědomnělý brak a najednou seriál vytáhne kritiku kapitalismu nebezpečí korporátu a klientelismu a podobně, vše poddané povedenou sociální satirou. To je náhoda nebo záměr? Uvidíme co bude dál. ()

Radio (2024) (S01E07)

8/10. První epizoda, co končí pořádným napínákem. Jinak si zase logika bere dovolenou. Vlastně každou epizodou mám více a více otázek na fungování tohoto světa. Odpovědí bude ale málo. ()

Začátek (2024) (S01E08)

8.5/10. Hodně předvídatelné finále, které zaklapne na správném místě. Nejedná se o vrcholnou scénaristiku a je to hodně očekavatelné vyústění ale velice uspokojivé. Na druhou řadu si rád počkám. ()

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (viac)