Právnička je vtažena do mezinárodního spiknutí poté, co je obviněna z vraždy, kterou nespáchala. Její jediná šance na přežití spočívá v odhalení tajemství starého německého letadla z druhé světové války, které bylo objeveno na největším islandském ledovci. (FunDinDung)

alchac odpad!

Netuším, zda nekorunovaným mistrem světa v dělání debila ze svého publika je autor předlohy, či zda se mu pouze na knize „kreativně“ vyřádil „scénárista“, ovšem vzhledem k tomu, že již po nějakých deseti minutách sledování tohoto nemastně neslaného eintopfu ryzí tvůrčí impotence jsem si připadal jak datel stachanovec po šichtě (pročež napříště asi budu jako jednotu patologické demence používat jeden Napoleon) a jediné, po čem jsem toužil, bylo zítra ráno vstát a opařit kompletní tvůrčí štáb čajem, to ani zjišťovat nehodlám. Doufám, že když už je na konci tak nehezky nab(l)ito na pokračování, dají si Lara s Indym a Old Larderhandem hned nějak zkraje ve Šlonsku hlt kvalitní místní metylovice a ty další dvě hodiny budou jen prázdným čuměním na černou obrazovku, do které si každý s IQ vyšším než dva zvadlé listy špenátu jistě domyslí daleko zajímavější, smysluplnější a napínavější příběh. ()

*CARNIFEX*

Výborný námet! Pútavý, od úvodu prakticky dostatočne záhadný, čo je vlastne aj jeho hlavnou doménou. Lenže tie idiotsko, primitívne vsuvky mu dosť extrémnym spôsobom podrážajú nohy, no a potom sa nemôže nikto čudovať, že je z toho takýto priemerno, podpriemerný paškvil. Je to fakt škoda, lebo toto spraviť inak, trošku s väčšou dávkou logiky, mohla to byť pecka. ()

Daiker

No nic moc.... Zápletka a Trailer nalákal.... Zpracování filmu je ale dost odbyté a film mě nudil a vůbec mě nezajímalo jak to dopadne. Celkem jsem ani během filmu nechápal o co tam v tom letadle šlo, ikdyž nějaké vysvětlení nám předhodili (čekal jsem něco jiného)... Hlavní zabiják byl idiot a vraždil o sto šest... Ta jako že drsnačka (černoška), která měla mít asi cool hlášky, byla spíš parodie na všemožné záporacké postavy.... Je to škoda, od seveřanů jsem zvyklý na mrazivé thrillery, ale tento film k nim nepatří... ()

pornogrind

Film natočenej na motivy knižního bestselleru kterej jsem sice nečetl ale věřím, že bude určitě působivější než tohle filmový zpracování. Film je na můj vkus zbytečně dlouhej a ačkoliv má celkem zajímavej námět akce je pomálu a není to ani tak napínavý jak bych si představoval. Konec jasně naznačil, že můžeme očekávat pokračování. Lepší 2hvězdy. ()

Trevor

Potom ako sa Katrin dozvie o objave havarovaného nemeckého lietadla z druhej svetovej vojny na islandskom ľadovci obdrží od svojho brata zúfalý telefonát, ktorý najprv berie ako jeden z jeho vtipov. Keď však do jej bytu vnikne cudzinec a zabije jej priateľa zisťuje že sa začína boj nielen o jej život ale aj život brata...možno keby to bolo trošku kratšie a v niektorých momentoch menej prekombinované hodnotil by som ešte vyššie, pravdepodobne film na motívy jednej z tak obľúbených severských detektívok. ()

• Okrem Islandu, kde sa natáčalo v metropole Reykjavík a na ľadovci Langjökull, pracovali filmári aj v nemeckom Kolíne nad Rýnom. (MikaelSVK)