Jak v nemoci přijít na jiné myšlenky? Filipovo tělo vyčerpává léčba, což mu komplikuje opatrné sbližování s Hanou. Oběma dochází, že za vzájemnými provokacemi se skrývá sympatie. Mirek a Jarka zkouší začít znovu, ale každý sám. Zatímco Mirek čelí nástrahám mužské emancipace, Jarka se seznamuje s přitažlivým fotografem Davidem. (Česká televize)

janstrizek

Silný díl. S postavou Hany přichází do příběhu naděje a něha, která předtím chyběla. S její přítomností mi příběh připadá mnohem opravdovější. Alžběta jde zevnitř a je skvělá. Skvělý i Březina a Bartoška.. Těšim se na další díl. ()

mischa

Zatím dle mne nejlepší díl. A je to vidět i na hodnocení. Myslím, že Filip Březina měl štěstí, že hraje hl.roli a především měla štěstí režisérka, že Březinu obsadila. Filip hraje Filipa neskutečně pravdivě, dokonce se mi zdá, že to snad ani nehraje.... Tentokrát se mi líbila i Brodská a hlavně její kafe za 120. A Alžbětu Malou jsem viděl poprvé v Marii Terezii, už tam na mne zapůsobila velice kladně. ()

rass

Je mi líto, ale já všeobecné nadšení z tohoto dílu nesdílím. Naopak se u mne dostavilo spíše rozčarování, měl jsem dokonce dojem, jako kdyby se najednou vyměnila část realizačního týmu, protože celkové vyznění vzalo najednou úplně jiný drajv. Zatímco v předešlých epizodách se postupně budovaly charaktery jednotlivých postav nějakým víceméně uvěřitelným způsobem, pokusy o humorné okořenění jinak vážného tématu balancovaly na únosné míře a herci si drželi příjemnou laťku civilního podání - tak ve čtvrtém pokračování se vše posunulo směrem k horšímu. Jednání mnoha postav je najednou hloupé, snaha dělat legraci je křečovitá a dopředu avizovaná. Zejména obě figury rodičů Filipa se staly doslova nesnesitelně schematické. Forma vyprávění je stále příjemně svižná, vytratil se ale moment překvapení, dopředu víte, co bude následovat, kdo co bude říkat, k jakému pokusu o fórek se schyluje. Prvoplánovost žene herce k přehrávání. Takže za mě takto ne, pokud to bude v tomhle trendu pokračovat, přestane mě to nejspíš bavit úplně. A to je škoda, protože potenciál měl tenhle projekt veliký. ()

suchol

Po mnoha stránkách povedený seriál, neobvyklý svým obsahen a způsobem, jakým je divákům představen.  Není 100% uvěřitelný, ale přesto je pro mne jako rosička na naší televizní louce. Věřím, že se to do konce nezkazí a autorům i hercům k této zdařilé sérii blahopřeji ... ()