Jak blízko smrti se musíme ocitnout, abychom se naučili žít? Příběh rodiny, jejíž členové se navzájem berou jako samozřejmost, ale nemohou se víc mýlit. Vážná nemoc nejmladšího z nich se paradoxně stane příležitostí pro všechny. Příležitostí, jak být dobrou matkou, otcem, dítětem. Jak si najít holku a jak o ni nepřijít. Jak zkrotit ego a nemyslet jen na sebe... Filip je ambiciózním studentem neurochirurgie, který má vše před sebou. Ovšem místo toho, aby získal prestižní post na klinice, stane se jejím pacientem. V pětadvaceti letech je mu zjištěna rakovina. Nemoc mu umožní najít lásku, stejně jako vážit si vlastní rodiny, jejíž členové si každý zvlášť i společně projdou velkou životní zkouškou. Seriál, který se témat, o nichž se víc mlčí, než mluví, chopil s humorem a empatií. Seriál, který není sedativem, ale lékem. Možná ne na rakovinu, ale na život rozhodně. Na konci každé epizody sdílejí skuteční onkologičtí pacienti pocity, které je provázely jednotlivými fázemi onemocnění. (Česká televize)

Recenzie používateľa janstrizek k tomuto seriálu (6)

Smysl pro tumor (2024)

Nadstandardní projekt České televize, který otevřel zásadní téma. Myslím, že to je dobrý směr pro ČT a představoval bych si ještě lehce ubrat na dramatičnosti a přidat na nspiraci světovou nezávislou tvorbou ve smyslu netlačení na pilu. Je důležité, že dostali prostor mladí herci a to konkrétně skvělí Alžběta a Filip. Díky čt za snahu posouvat. ()

Epizoda 2 (2024) (E02)

Lepší než epizoda první. Začíná to být silné. Skvělý Březina, Řezníček a těším se až uvidím víc z naprosto civilní Alžběty Malé. 4+ ()

Epizoda 3 (2024) (E03)

Díl od dílu lepší, ikdyž plné dosti klišé, je to Českotelevizní posun. Skvělí Březina, Bartoška, Malá, Řezníček. ()

Epizoda 4 (2024) (E04)

Silný díl. S postavou Hany přichází do příběhu naděje a něha, která předtím chyběla. S její přítomností mi příběh připadá mnohem opravdovější. Alžběta jde zevnitř a je skvělá. Skvělý i Březina a Bartoška.. Těšim se na další díl. ()

Epizoda 7 (2024) (E07)

Škoda všudypřítomné hudby, která je někdy zbytečná a na sílu. Ale další silný díl, který kdyby trochu ubral ve svém snažení, je stoprocentní. Pokud se tu někdo nesnaží, je to Alžběta Malá. Její civilní herectví se vyjímá a já se těším, až ji uvidím v nějakém artovějším snímku. Spatřil jsem ji poprvé v Pěti letech, kde jsem si byl jist, že se jedná o sakra nesympatickou herečku. Teď vím, že se jedná pouze o skvělou herečku, protože tady předvádí úplně jinou polohu a přitom s naprostou přirozeností. Za ní 4 hvězdy. ()

Epizoda 8 (2024) (E08)

Nadstandardní projekt České televize, který otevřel zásadní téma. Myslím, že to je dobrý směr pro ČT a představoval bych si ještě lehce ubrat na dramatičnosti a přidat na nspiraci světovou nezávislou tvorbou ve smyslu netlačení na pilu. Je důležité, že dostali prostor mladí herci a to konkrétně skvělí Alžběta a Filip. Díky čt, že se snaží posouvat. ()