Jak blízko smrti se musíme ocitnout, abychom se naučili žít? Příběh rodiny, jejíž členové se navzájem berou jako samozřejmost, ale nemohou se víc mýlit. Vážná nemoc nejmladšího z nich se paradoxně stane příležitostí pro všechny. Příležitostí, jak být dobrou matkou, otcem, dítětem. Jak si najít holku a jak o ni nepřijít. Jak zkrotit ego a nemyslet jen na sebe... Filip je ambiciózním studentem neurochirurgie, který má vše před sebou. Ovšem místo toho, aby získal prestižní post na klinice, stane se jejím pacientem. V pětadvaceti letech je mu zjištěna rakovina. Nemoc mu umožní najít lásku, stejně jako vážit si vlastní rodiny, jejíž členové si každý zvlášť i společně projdou velkou životní zkouškou. Seriál, který se témat, o nichž se víc mlčí, než mluví, chopil s humorem a empatií. Seriál, který není sedativem, ale lékem. Možná ne na rakovinu, ale na život rozhodně. Na konci každé epizody sdílejí skuteční onkologičtí pacienti pocity, které je provázely jednotlivými fázemi onemocnění. (Česká televize)

Recenzie používateľa Takaru k tomuto seriálu (2)

Epizoda 1 (2024) (E01) odpad!

Tuhle nechutnou sračku, máte tu drzost vysílat v neděli večer, gratuluji... Nikdy bych nevěřil, že mě nahota ve filmu může vůbec kdy takhle nasrat, jo povedlo se to třeba Saulovu synovi. Není to ale jen nahota, ale spíš způsob, jak krásně nám postavy, zvláště zdravotnický personál, vykreslujete. Hlavně hodně peněz, ještě víc šukat. Jakoby nestačilo to nechutné divadlo, které nám část lékařské obce předvedla před Vánoci, teď ještě tenhle hnus. ODPAD!!!!!! a NASERTE SI "UMĚLCI"....PS: Neodpustím si ještě pár vět. S nahotou ve světě filmu,  nemám opravdu žádný problém. Je mnoho skvostných filmových děl, která obsahují třeba i explicitní sexuální scény a ty jsou úchvatné, mají jasný smysl a místo v daném díle. Zde je to ale jen ubohá kalkulace a snaha a co největší divácký zářez, v co nejkratším čase. Opravdu mě toto urazilo, zkazilo nedělní večer a s ním i dojem z celého projektu, který byl a stále je široce propagován.  A to jsem chlap a shodou okolností jsem byl i fešný medik, který si těchto radovánek užil dosyta. Přesto takto záměrně zjednodušený způsob vyobrazení hlavního hrdiny, budoucího lékaře, byť je to mladý kluk s vždy plně nabitou "zbraní", je ubohost a urážka diváka ČT. How Jo, a ještě tohle: Děvčata z nahých scén, tohle není ani nuda pláž, ani "film pro dospělé", kde byste mi nikterak nevadily, tohle je ČT. Tak snad vám to stálo za to, a doufám, že za pár let nebudete mluvit o sexismu a o tom, jak si připadáte zneužité. I obnažené scény Evy Green ve Snílcích měly větší smysl a význam, nežli váš štěk, pardon, vlastně "šuk". ()

Epizoda 2 (2024) (E02)

Minulý díl mě "naštval" svojí podbízivostí, tenhle jenom neskutečně nudil. Celé je to pro mě bez emocí, odtažité, nezábavně sterilní, postavy působí neživotně. Téma bezesporu hodné zpracování, takto provedeno mi to ale zatím vůbec nechutná. Kéž by seriál měl alespoň špetku kouzla "Six feet under". Jedna hvězda za to, že jsem nemusel čumět na další kozy nebo pipku nějaké budoucí herecké hvězdy, druhá za dvě hezké skladby, které zazněly. Ale stále jen "naleštěná bída". Vysoké hodnocení nechápu. ()