Den & Noc

Krátkometrážny / Animovaný
USA, 2010, 6 min

Réžia:

Teddy Newton

Když se Den, radostný chlapík, setká s Nocí, cizinkou jasně temnějších nálad, přeskakují jiskry! Den a Noc se zpočátku jeden druhého bojí a mají k sobě nedůvěru a rychle si jeden druhého znepřátelí. Ale jak začínají poznávat jedinečné kvality toho druhého, docházejí k závěru, že každý z nich nabízí odlišný pohled na stejný svět. Přátelství jim oběma pomůže objevit zatím nepoznané. (HBO GO)

Aelita

Vizuálně i obsahově notně zjednodušené srovnání předností dne a noci. Výsledek by mohl být mnohem lepší, kdyby Den a Noc nebyli bambulaté pytlo-brambory a kdyby půlka jejich předností nepřipomínala reklamu na americký sen. Jediné, co se mi opravdu líbilo, byl okamžik výměny rolí. ()

Carrie_3

Den & Noc je dalším příjemným počinem z dílny Pixaru. Po počátečním zmatení jsem nakonec byla příjemně překvapena a užívala jsem si těch 6 volných minut ve společnosti dvou zvláštních postav, mezi nimiž vznikalo pomalé přátelství. Opravdu zajímavý námět. ()

bartias

Roztomilá nápaditá pixarovská hříčka Den a noc zajímavě a zábavně kombinuje trojrozměrnou animaci s klasickou dvojrozměrnou. ()

A.Beech

Tak mna tento predfilm naopak od väčšiny uživatelov tu na csfd nezaujal...aj ked nutno podotknuť, že nápad to bol originálny ale pre mňa trošku nudný - a v tomto sa so mnou zhoduje aj môj sedemročný brat, s ktoým sme to videli v kine. Ale musím uznať, že záver bol dosť milý :) ()

LeoH

Filmeček, který by se díky naprosto mimořádnému základnímu nápadu – opravdu klobouk dolů před tou představivostí – mohl stát klasikou, ale chybí mu k tomu nějaký netriviální děj či sdělení. ()

Lachtaan

Mé favoritní studio to jednou zkusilo pouze ve dvojrozměrném formátu a jelikož se vrhlo na opět dokonale neotřelé téma, tak se nelze dokopat jakýchkoli výtek. Den & Noc ze scenáristického hlediska představuje asi vůbec nejpovedenější pixarovský kraťas, přestože na jeho sestrojení bylo zapotřebí asi nejmenšího úsilí. ()

T-pack

Možná ne tak pružné a vtipné, jako ostatní Pixarácké kraťasy, ale přinejmenším hodně slušivé kalhoty. Možná bych dal za čtyři, protože tomu chybí jistě kvality ostatních díleček, ale ten nápad prostě vyzdvihuje na zasloužených pět. ()

Timak

Musím souhlasit s většinou komentářů tady - je to naprosto úžasné a skvělé. 6/5 * Někdo to bohužel nepochopil, jako třeba Flipper, těm bych to doporučil shlédnout ještě jednou ... ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky