Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

CheeseFigure

Utopistiská budúcnosť plná dobra, krásy, mieru a vyškerenej Sandry Bullock, do ktorej sú vrhnutý Sylvester ,,Tvárim sa drsno" Stallone a Wesley ,,Čierny Joker" Snipes. Je to akčné, vtipné a bavilo ma to. ()

Joachim36

Tenkrát v devadesátkách byl ten film sci-fi. Jak čas letí, tak se v některých aspektech náš svět začíná přibližovat tomu, čemu jsme se tenkrát smáli a bavil se tím. Smích mě pomalu opouští a jen doufám, že v roce 2032 mi nezůstane už jen hořký úšklebek na rtech, protože žádnýho Johna Spartana z hibernace nepůjde rozmrazit. ()

futislav

Když jsem ten film viděl poprvé, tak jsem se smál. Teď se jenom nestačím děsit, jak rychle se vize staré 27 let naplňují. Verbal vynechal ještě jeden nadčasový film a to Sexmise. Všechny ty situace, které svou absurditou vyvolávaly salvy smíchu jsou dnes téměř každodenní realitou. "Einstein byla žena" dobře koresponduje s BLM názorem, že žárovku vynalezl černoch. K dokonalosti snad jen chybí uvést, že se ten černoch cítil jako osmnácté pohlaví samičky vorvaně a byl terčem policejní brutality. ()

soukyd33

To je jízda. Divák se baví, a trosky létají vzduchem. Velmi půvabná policistka tomu dává také pěkné grády. 😀 Budoucnost tak, jak se nestala. 😀 Šílenec chytá šílence? No to sedí! 🤔 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Bogrant

Stallone už dokáže zahrať čokoľvek, i keď si vlastne zahral svoje staré známe akčné predstavenie ibaže v budúcnosti, ale kto to naozaj vytiahol je Snipes, ktorý podal jednu skvelú hlášku za druhou. Akčné, komediálne ladené sci-fi bláznovstvo, ktoré má určite svoje pevné miesto medzi lepšími (nad)priemermi v Slyovej filmografii. ()

Peddro

Orwell a Huxley by se radovali. V dnešní době velmi aktuální, neboť EU z nás chce vychovávat ,,lepší" lidi a pokud nevíme sami, co je pro nás dobré, tak nám to vštípí, třeba i násilím. Politická korektnost se šíří jako rakovina celou západní civilizací a metastázuje do mnoha odvětví, stejně jako do naší každodennosti. Takže ,,buďme dobří", jak si to představuje  Evropský parlament (Dr. Cocteau ). Pokračoval bych dál v komentáři, ale asi bych dostal pokutu milion kreditů za porušení slovního morálního statutu :-D :-D Vzhledem k aktuálnosti tématu, měním na 5 hvězd. Již to není akční sci-fi komedie, ale důrazné varování!!!!! ()

jerrik7

Že Amíci ukradli námět Polákům z geniálního polského filmu Sexmise by mi tolik nevadilo, kdyby ten námět použili smysluplně. Bohužel Demolition Man je čiré zoufalství za milióny dolarů ve srovnání s o deset let starší, geniální a přitom finančně nenáročnou Sexmisí. Přesto film úplně nezatracuji, protože mne fascinuje (a děsí), o kolik rychlejším tempem pokračuje úpadek civilizace (Google, Facebook, politická korektnost, MeToo, genderismus atd.) než předvídali tvůrci filmů Demolition Man, nebo třeba filmu Absurdistán (režie Mike Judge). ()

W00DY

Buďte dobří a rozviňte svůj klid u sledování této nadčasové klasiky. I po téměř 30ti letech je to pořád skvělý. Nabitá akce, spousta hlášek. Fantastická je vizionářská narážka na prezidenta Arnolda (škoda Arnie, čo chýbalo). Wesley si roli vyšinutého Phoenixe náležitě užívá. My si užíváme pohled na mladou Sandru v upnuté uniformě. Vše je tak, jak má být. Zůstává nezodpovězena jediná otázka. Jak se sakra používají ty 3 mušličky? ()

Xmarc

Příjemné komediální prvky ve svižném akčním snímku prostém zbytečných stupidit obdobných filmů stejné kategorie. A sedli mi všichni hlavní protagonisté - Sly, Weslík i Sandra. ()

horrormaker

Je to môj film z detstva, ale úplne to nehralo až takú veľkú rolu. Tou veľkou bolo to, čo to je. Je to akčný film so sekvenciami, ktoré niesú na hlavu padnuté, až na niektoré sekvencie skvelý vizuál a až na niektoré sekvencie parádne bitky. Tie niektoré veci sú len naraz niekde, čo síce o niečo viac bolí, ale zase inde to je čistota. Mohol byť možno väčší priestor na iné veci, ale mne tieto veci nenapadli a užíval som si dosť dobre to, čo bolo a len na niečo niekde by som to nemenil. Hlášky ma vážne bavili, to bolo suprové. Malo to čo ponúknuť a som rád, že som si to mohol pozrieť znovu, s akoby inou mysľou. 9 z 10 ()

Thalin

Vcelku povedená akční komedie, kterou si občas ráda pustím. Líbí se mi tam ty odkazy na minulost a kyksy, kterých se dopouštěla postava Sandry. A dalo by se z toho vytřískat víc zajímavých vtipů, kdyby z Johna nedělali pračlověka. Kdyby spal stovky let, tak neřeknu, ale i v budoucnosti pořád žili jeho vrstevníci, které znal z minulosti a kteří jeho dobu zažili a tak to působilo trošku prkenně a přitaženě za vlasy. ()

Sly_Izer

Můj táta po shlídnutí VHSky s tímhle vizionářským akčňákem (psal se rok1994) řekl hlášku, na kterou si vždycky vzpomenu, když na tenhle majstrštyk někde v TV narazím. "Tak takhle jednou, děti, budete jíst vejpečky jenom v kanále a budete mít čip v nose." A šel radši do hospody na pivo. Takže pokud chcete rozvinout svůj klid a být dobří, na tenhle biják se rozhodně nekoukejte. ()

DanGreyman06

Film Demolition Man patří k jedněm z mých oblíbených filmů se Silvesterem Stallonem. Příběh se točí okolo policisty Johna Spartna, který se právě chystá zatknout nebezpečného zločince Simona Phoenixe, který drží 30 cestujících autobusu. Kluci se poperou, barák udělá boom, Simon je začten a s ním i John, protože ačkoli si myslel že Simon cestující ukryl někam jinam tak cestující udělali boom i s barákem. Avšak John se Simonem nebudou nastavovat pr*el ve vězeňských sprchách, ale ve zmražovacích kádích. Oba jsou odsouzeni na několik let k trestu zmražením. Děj se poté přesune do roku 2032 do megapole San Angeles. Do světa budoucnosti, kde není skoro žádný zločin, ale za to je zde zakázáno kouření, pití alkoholu, sůl, vulgarismy a dokonce i pohlavní styk. Což u nás v Česku by se už dávno lid bouřil po zákazu piva. :D Co po zákazu piva?! Stačil by jeden zákaz a už by se „nejchytřejší“ občané naší země v čele s lysou horou Danem Landou by už div neprováděli defenestraci s modlením se za příchod blanických rytířů a doprovodu České hymny a kapely Ortel. U těchto lidí kdyby se provedl ten zákaz toho pohlavního styku tak by to na škodu vůbec nebylo. :D No do tohoto světa je podmínečně propuštěn Simon Phoenix, který avšak záhadně zná všechny kódy a bojová umění a podaří se mu utéct z vězení. To jak tyhle věci ví a umí je pak dál ukázáno ve filmu, ale zas tak moc důležité to není. Avšak policisté 21. století nejsou cvičeni proti násilí a sází spíše na důrazné prosby a rozkazy na „zločince“ a jejich jediná zbraň je elektrický obušek, protože zbraně jsou zde jen v muzeu. Ani rvát se neumí. A tak se rozhodnou oživit i Honzu Sparťana, protože ten dostal Šimona Fénixe k ledu ikdyž šel i s ním. Následně pak ve filmu jen vidíme Johna přizpůsobovat se nové době a snažit se dostat Phoenixe. Sice tohle určitě není nejlepší akční film všech dob, ale za to má zajímavý svět, hláškující postavy. Film je spíš taková sci-fi komedie než akčňák, ale jako taková oddychovka na večer u které vypnete mozek je to vynikající. Je taky dost vtipné sledovat neschopné policisty sledovat Johna Spartna jako zkušeného ostrého poldu, který se s ničím nes*re. I sledovat Johna jak si nemůže zvyknout na novou mírumilovnou dobu, která bere toaletní papír jako věc co využívali neandrtálci. Příběh taky není žádný adept na Oscara, protože zejména ta věc se odsouzením Spartna je dost nesmyslná. Postavy ačkoli nejsou na nic z toho co se děje zvyklí se chovají jak parta retardů co se snaží bejt jako John drsný. Ve filmu je ještě jedna vedlejší linka kdy se jedna postava, u který ani pořádně nevíte jestli je prezident Ameriky, nebo jen starosta San Angeles, kterej stojí za upgradem Simona, protože chce, aby zabil chlapa co vede rebely proti němu, ale to zas tak důležité a zajímavé není, protože vás spíš zajímá souboj mezi Johnem a Simonem. Avšak film obsahuje skvělé obsazení. Je skvělé vidět jak si Stallone dává do huby s Wesley Snipesem a do toho sledovat Sandru Bullock, jak leze Johnovi do čokodíry. Soundtrack taky není k zahození. Abych to shrnul. Demolition Man je oddychový sci-fi komediální akční film, se zajímavým nápadem, dobrým humorem a skvělým hereckým obsazením. Film můžu doporučit na to když nevíte co si večer pustit a chcete u něčeho vypnout mozek. () (menej) (viac)

ajaxx

Byť je mi to mírně proti srsti, tak naprosto podepisuji komentář verbala, kterýžto vysvětlil do puntíku to, co si ostatní tiše myslí, aby nedostali horentní pokutu za porušení slovního morálního statutu ;-) ()

pitrisp

vražda, smrt, zabití.... dobré hlášky, dobrá akce, hnusně odporný Wesley Snipes. No a stallone taky nebyl špatný. Jeden z jeho nej filmů za posledních 10 let ()

J.o.h.n.ny

Stallone sází hlášku za hláškou a Snipes je zábavný záporák. Bohužel ke konci film trochu ztrácí dech... Jinak 3/4 filmu je za 5* a hlášky taky("toho budeš litovat až do konce života - obě dvě vteřiny") ()

jarhead

Já se bavil královsky i po mnoha letech od prvého shlédnutí. Není to žádná intelektuálská záležitost, ale kdo by jí také očekával od filmečku, ve kterém hraje SLY, že???Moc lepších filmů TV Nova stejně nedává... ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)