Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Wyrdas

Krásná Sandra a nepřemožitelný Sylvestr bojují bok po boku proti charismatickému záporákovi Wesley Snipesovi v blízké budoucnosti, ve které by ale asi nikdo z nás normálních hříšných smrtelníků žít nechtěl. Porušení morálního statusu by pro většinu z nás byla nejvíce slýchaná věta dne. Krásnej film, který se nechá vidět i víckrát a nezačne vás při dalším promítání nudit. Pro mě osobně má tento film ještě jedno obrovské kouzlo, které z filmového světa přeskočilo do toho našeho a očarovalo nejen mě. Takže buďme dobří, využívejme správně tři mušličky a za tento krásný akčňák propletený tlustou stužkou komediální dávky dejme odpovídající počet hvězdiček. Za mě je to plná palba. PS: Nikdy bych nevěřil, že tohle kdy někam napíšu, ale slovenský dabing tu nade všemi jasně exceluje! ()

bono22vox

On neví k čemu se používají mušle... Klasika, s výborným Stallonem a Snapesem i Bullock, nabitý akcí, vtipem a vlastně celou tou atmosférou devadesátkových filmů... ()

Lorge

Srdcovka, která nezklame. Dokonce i ta Sandra tady celkem dobře sedne, jen Denis Leary by si zasloužil víc prostoru, protože navzdory dokonalosti jeho výstupu ke konci filmu (když poprvé mluví se Silvestrem), pár minut prostě nestačí. Komu se zamlouval tak, jako mi, doporučuji jeho No cure for cancer ;-) ()

kukkik

Já nevím.. asi jsem se prostě k tomu filmu dostal příliš pozdě a už mi nic neříká. Ale vůbec nic a moc mě to mrzí, protože vím, že starší generace ho vychvalují ale nedá se nic dělat.. vtipy mi nepřijdou vtipné, herci mi připadají prkenní a šablonovití.. 3/5 ()

Inozuka

Demolition Man má jedinou chybu a tou je Wesley Snipes, který jako záporák fakt nefunguje a přehrává jako kráva. Záporná postava má být temná a jít z ní hrůza, zde vás jenom neskutečně sere tím svým ječením a mečením. Zkuste srovnat třeba s německým komandem z Die Hard, takhle se to má dělat ... Jinak ale velice vtipně napsaná antiutopie s trochu lacinými odkazy na Brave New World. Stallone parádně hláškuje a Sandra Bullock v sexy oblečku zdárně sekunduje (na ten zadek v elesťákách a vysoké boty se nezapomíná). A jako bonus: Sir Humphrey jako Velký bratr ... Takže jo, i po letech stále pobaví. Buďte dobří a rozviňte svůj klid. ()

Hashirama

Nejvíc cool nigga Snipes, co vyhazuje ublížený bukvy z terapeutickejch budek, a Stallone, co používá pokuty jako hajzlpapír, jsou od teď mými životními vzory. Díky (ne)záměrné (?) genialitě scénáře se podařil film, který nejen vtipně akcentuje celou maskulinní akční éru, ale má i orwellovsky satirickou flow, která nám ukazuje tu frigidní ad absurdum realitu, ke které moderní ychtylosauří společnost úspěšně spěje. Nadčasově vtipný svět, ve kterém Sly šíří svou macho osvětu, Snipes jako za hranu přehrocený záporák si užívá chaos a Sandra jako totálně überseksy a supercute soudružka hlásí a do toho se nechá na závěr i sklátit. Prostě žůžo. 9/10 ()

rublik05

Je až neuvěřitelné, jak moc je hlavní myšlenka Demolition Mana stále aktuální. Co se tvůrcům tenkrát zdálo jako sci-fi, se dnes pomalu, ale jistě stává realitou. Zpět k filmu. Jeho největší devízou je jednoznačně obsazení. Wesley Snipes je přímo ukázkový záporák, jehož šílenost je až neuvěřitelná, a kterému přejete jen to nejhorší. Sylvester Stallone předvádí svůj standardní výkon, chlapy jistě potěší sympatická policistka v podání Sandry Bullock. Scénář je rovněž velmi povedený, hlášky padají o stošest, akčních scén je nepřeberné množství. Snímek je dějově opravdu jednoduchý, na nic si nehraje, má však spád, plno nápadů a dokáže diváka skvěle pobavit. Kdyby takhle vypadaly všechny akční béčka, hned by ten svět byl daleko pěknější. Na tu dobu opravdu vizionářské dílo, které bylo ve své době bráno pouze jako zábavný akčňák, dnes však bohužel dostává úplně nový rozměr. 9/10. ()

Nix

Simon Phoenix a John Spartan. Tohle je legendární film pro mne a velká nostalgie z mého dětství a řekl bych, že jedna z nejlepších rolí Wesleyho. Boží vtipné hlášky, akce jak by smet. Tady Wesley řádí a Stallone taky nezahálí. Zasazení do budoucnosti je skvělé a myšlenka toho, že do mírumilovné zemi přijde takový magor, je prostě geniální. Výkony všech herců nemaj chybu. Je pravda, že prostě takové filmy nemají vyšperkovaný příběh, ale já nemůžu jinak, než to hodnotit naplno. No nic jdu na záchod a učit se jak se používají tři mušle. ()

src

Snipes jednoznacne kraluje tomuto lehce nadprumernemu akcnimu snimku, takze budte dobri a pohlednete skrze nej do budoucnosti. Ale predtim se naucte pouzivat muslicky. ()

D.awi.d

Na základní škole povinnost....Viděl's demolišn mena?Ne?Ty vole, to musíš, to je drsný!!Jak tam Steloun nadává a dává mu to ty pokuty,to je vtipný ty jo!Jo a huuustý je, jak chtěj š*kat a ona dotáhne ty helmy!To jo ty vole!Muhehe..... a pak zazvoní zvonek a kluci si sednou a uklidní emoce.Tohle nejde hodnotit jinak,pro mě školní klasika opravdu par excellence.Nejtupější film, kterýmu dávám 4 hvězdy. ()

fojtas

genialni vize do budoucnosti plna nesmrtelnych hlasek... budte dobry johne - bud v prdeli s nadhledem by se dalo i rici, ze se to hodne trefilo - schwantzenegrova knihovna---:? ()

Looka

O tom že slovní spojení akční sci-fi komedie se nemusí nutně rovnat kravina, mě bude přesvědčovat Sly? A že se mu to povede?? Tak na to bych nevsadil ani poslední Čtyřlístek s Pinďou a Myšpulínem. Dodnes nechápu jak se to mohlo stát. Bravo !!! ()

D.I.G

Moja modla STALLONE ukazuje že nejaká búcnosť a černoch s blond melírom ho nerozhádže. " Z čoho je ten Hamburger?" -" Z potkana! " - "....dobrý potkan!" ()

zmates

Jóó, rok 1993, to byly časy. Sylvester Stallone měl ještě namakaný pracky, zbytky obličejového svalstva a špetku soudnosti. Sandra Bullock byla mladá a krásná, Wesley Snipes uměl řezat bezbranné policejní ňoumy a sypat přitom jednu hlášku za druhou. Poněkud odfláknutý úvod je divák ochoten zapomenout ve chvíli, kdy je Kraken (Phoenix) vypuštěn z klece a začíná nefalšovaná akce. Pobavil jsem se u toho více, než u všech Rambů a Rockyů Balboů dohromady, a to je u těchto filmů, tuším (a doufám), to podstatné. Suma sumárum, 4.5* za akci +0.5* za Schwarzneggerovu knihovnu a 3 mušle na záchodě = čistokrevných 5. ()

Tiiso

Komediálně laděný, s akčními scénami, sci-fi příběh, který má hlavu a patu. Vybraní herci se zřejmě hodně bavili a na projevech je to v kvalitě hned moc znát. Jinak ve skrze průměrný snímek, sice obsahuje některé dialogové skvosty a pár originálních scén, ale jako celek se nad zmíněný všeobecný filmový průměr nedostává. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)