Vypravěčem podivného příběhu je lékař Chris, který se po smrti při autohavárii ocitá nejdříve ve zvláštním stavu mezi skutečnosti a nicotou a posléze přichází do pozoruhodného světa, vytvořeného jeho vlastními představami, vzpomínkami a sny. Chris sleduje z dálky milovanou manželku Annii a marně se snaží ulehčit ji utrpení. Manželé totiž přišli už dříve, při jiné autohavárii o dvě děti a překonali těžkou krizi. Annie spáchá sebevraždu. Chris, který se mezitím setkal s dětmi se pro ni vydává do pekla, odkud se mu ji podaří zachránit. Rodina se konečně shledá ve vysněném světě. Příběh však nekončí, protože je možná reinkarnace... (oficiálny text distribútora)

morasten

Film jsem viděla jako malá a hrozně se mi líbil, nevím, jak bych na něj reagovala teď, takže se zdržím hodnocení a ruším dosavadní, ikdyž stále řeším dilema jestli hodnotit film tak, jak na mě zapůsobil když jsem ho viděla hodně dávno, nebo mám-li ho hodnotit mýma současnýma očima. Jeden a asi nejhlavnější:) z hlavních důvodů proč se mi líbil, byla taková esteticky romantická vizuální stránka filmu(kdo se rád vyžívá ve výtvarném umění, chápe) a malinko naivní; pro mě, která jsem kreslila samé fantasy romantické obrázy to byla velká bomba. Navíc citový obsah filmu je dost silný - někdo tam umře, maminka se zabije, tatínek najde dětičky a najde nakonec i maminku a všichni jsou neskutečně happy. Jediná věc, která mě trochu zkazila dojem a která mě vrtala hlavou byla ta, že v tom nebi a pekle byl normálně děj, všechno plynulo jako na zemi, ale jak je to možné, když tam řikali že v nebi neexistuje čas? no takže to byl takový logický zádrhel, ale jinak jako malá bych stejně dala 5*... když jsem to viděla podruhé, už to bylo tak na 4* a velmi mě zajímá, jak bych to viděla nyní. Dialogy si nepamatuji, ani hudbu, abych mohla podtvrdit, že to je kýč, jako tu někdo řekl. Možná ano, ale to uvidím, až to uvidím znova. zatím tedy nehodnotím PS: Ještě věc, která se mi hrozně líbila, bylo peklo, když tam Chris přišel, tak šlapal po zemi složené z milionů obličejů:) tak to mě fakt zaujalo. ()

jarod13

Je to jeden z nejúžasnějších filmů. Herecký výkon Robina Williamse je prostě úžasný, k tomu ty úžasné barvy a děj. Neznám nikoho kdo by u něj neupustil slzu......tenhle film má grády!! ()

Rosmarine

Téma filmu se mě osobně dotýká, shlédla jsem ho a proplakala. Je to Wardovo vyjádření jednoho snu a představy, jaké je to tam, odkud se ještě nikdo nevrátil. Všichni můžeme jen barevně snít a váhat a dohadovat se a mít naději. ()

whoof

nelíbilo ... a to natolik že jsem to nedokoukal ... takže hodnotit ani nebudu ... jedno vím, že tohle určitě není film pro každýho ()

Mostecan

Pro mne srdeční záležitost! Kdysi jsem měl psa, Dalmatina a ta představa, že na mě po smrti čeká... Přiznám se, při filmu jsem brečel :) ()

le_loulou

Když tak přemýšlím, těžko bych asi našla nějaký film, se kterým by se dal srovnat. Ocenila bych originalitu, Robina. Pak taky scény, kde jsou ještě v obraze a rozmazávají barvy.... A nakonec efekty. Jinak to na mě bylo tak nějak příliš. Prostě je to docela těžko požvýkatelné sousto. ()

JARDAHONDA

Velmi slušně ztvárněné mystické drama, jak by to mohlo vypadat po životě........................ pro ty co co se chovají slušně a naopak... Obdivuji roli R. Williamse, jak hluboce dokázal milovat svou ženu, pro kterou šel i do pekla. Originální námět, vynikající vizuální efekty, zaslouženě 100 % ()

Regig

Láska až za hrob, bych řekl k tomuto snímku...................Uvidíte vtip, romanci, akci, skvělé vizuální efekty a obrovský herecký výkon velkého komika, i když v tomto snímku tak trochu smutného Robina Williamse. ()

pekkanik

Za nádej dávam 4 *... V podstate katolícky horor kombinovaný so vzťahovou drámou a nádhernými obrazmi (občas to ide až do gýča, ale krajší gýč som vo filme ešte nevidel), miestami telenovelový štýl sa dá vydržať, v konečnom súčte originálny a dobrý film. ()

FanynkaFilmu

Svět po smrti,který je tvořen vlastní fantazií a přáními se zdá být jako přijatelná forma života po životě... Zpracování tohoto snímku bylo zdařilé,jen na můj vkus přišla ,,záchrana,, sebezavražděné manželky moc brzy a tak nějak podivně rychle a relativně snadno. I tak hodnotím pěti* protože tento dojemný film mě jinak mile překvapil. ()

romulus777

Nádherná ukážka toho,kam až je človek ochotný zájsť v mene lásky.Farebnosť filmu vyráža dych.Vykreslenie pekla ako miesta nekonečnej bolesti a beznádeje tlačí slzy do očí.Nikdy predtým a ani potom som nevidel tak dokonalý herecký výkon R.W. Aby som to skrátil,tento film je zhmotnením vyššieho princípu lásky zahalený úžasným závojom fantázie.Človek si až po jeho skončení uvedomí na čom v živote skutočne záleží a všetky tie malichernosti,ktoré musíme dennodenne riešiť vyznejú komicky. ()

FanOfMovies

Hodně zajímavý film, který mi dal práci, abych ho pochopil... možná jsem ho ani nepochopil. Každopádně pěkné vizuální efekty a Robin Williams... ()

Ed.

Tak na tento film jsem byl patrně naladěný, bylo to silné ale bylo tam dost prostoru pro vlastní představy, v mezerách děje. Velice silné a svobodné ztvárnění, pro mě bez výhrad. ()

MichalCZ30

Pomo, souhlasím s Tebou. Na tento film je zapotřebí mít náladu. Já jej shlédl podruhé po delší době na uctění památky nedávno zesnulého herce Robina Williamse. Komu by se však nelíbilo botanické a barevné prostředí ve filmu Alenka v říši divů, špetka Avataru a nápaditá romance a láska až za hranice života z Města andělů, ten by se nejspíš díval zbytečně. Navíc nehledejte přímý smysl, je zapotřebí se zamyslet. Ne nadarmo se říká, že vše je takové, jak to chceme vidět. Zde scénárista Ronald Bass nádherně vystihl právě ten skrytý smysl knižní předlohy Ronalda Mathesona. Pokud Vás zajímá astrální cestování a zároveň otázka co je to vlastně ten Ráj, o kterém se tolik mluví a co je peklo, možná zde najdete inspiraci. Určitě ne odpověď - na tu si každý z nás, někdo méně a někdo více, musí ještě počkat a snažit se zde malovat svět takový, aby byl hezký i pro ostatní. A kdo ví, možná se denně potkáváme se svými zesnulými blízkými, kteří se do života znovu vrátili. Napodruhé na mě film zapůsobil zcela jinak, než při prvním shlédnutí. A tak, alespoň ode mě, čtyři a půl hvězdičky. ()