Nejhlubší nádech

• Veľká Británia The Deepest Breath (viac)
Veľká Británia / Írsko / USA, 2023, 108 min

Rekordmanka v potápění bez kyslíku a odvážný profesionální potápěč dají v sázku všechno, aby se zapsali do historie tohohle extrémního sportu, který je pro ně vším. (Netflix)

Kwaichi

Dokumenty sú málokedy také napínavé, že ich sledujete celý čas so zatajeným dychom. Toto bol jeden z nich. Výborná práca. Film sa podaril tak kvalitne zostrihať aj vďaka samotnému freedivingu, kde je pri pokusoch o rekord stále prítomná audiovizuálna technika. Stačilo len materiál pozbierať a umne postrihať. Ale späť k športu samotnému a k aktérom, ktorí rozprávajú celý príbeh. Klobúk dole, ako ľudská motivácia dokáže posúvať limity. A klobúk dole pred tými, ktorí obetujú všetko za úspech svojích priateľov. ()

Fakof

Skutočne silný dokument, odvážim sa povedať, že ide o ten najlepší/najkrajší dokument aký som kedy videl, Netflus a A24 sa znova tromfli. Vieme, že Netflix robí veľmi kvalitné dokumenty a v prepojený s kvalitou a originalitou A24 sme dostali túto nádheru. The Deepest Breath exceluje profesionálnymi zábermi počas celej dĺžky filmu, hlavne úvodná scéna, tá bola parádna. Za dokument som veľmi rád, totiž to som fanúšik Freedivingu ( nieže by som tento šport robil, no vždy ma fascinoval spoločne so surfingom, a hlavne ľudia, ktorý robia tieto športy mi pripadajú byť fakt uvoľnený, na nič sa nehrajú ). The Deepest Breath odporúčam pozrieť každému, nielen pre kvalitu svojich záberov ale hlavne pre zachytenie spoločného puta, ktoré mali títo dvaja zamilovaní ľudia. ()

sskrblik

A zase to kdyby... Kdyby byvali byli tam nenacpali tu romatickou ufnukanou vatu, tak to byl dobry, nerku-li vyborny dokument o nahodnem posouvani hranic schopnosti lidskeho tela. Muzu jeste jednu sekundu ci dve dal nebo to se mnou yeahbne a nestihnu vyplavat? Kdo vi?! Doporuceni pro zeny. Pokud opravdu touzite lapat po dechu a nechcete se topit ve stometrech pod wasserem, nasadte si kolicek na ///// * (nanosekundu, nosekundu, sekundu,) * !nehodici se skrtnete! ////// nos a se svym milym chlapcem ( muzem) zkuste techniku tzv. Dypfroutu ( deepthroatu, chcete-li). Kazdym dnem se muzete krasne zdokonalovat. Panove voala... ()

holtis

I když jsem fanoušek freedivingu, tak bych film trochu sestříhal...zdálo se mi dost rozvláčné. Film má celkem dost nepřesností (vlastně už v první minutě, kdy tlukot srdce freedivera utichá a zpomaluje  s vynořením). Viděl jsem český dabing z Netflixu...hrůza,na překlad by se mohli alespoň někde na terminologii dotázat. Jinak su za film rád...moc takových není a přes drobnosti i tak překvapil. Navíc ho pustili v době konání závodů Vertical Blue 2023, což se k sobě náramně hodilo. Za mne 85%. ()

Marcos22

Nejhlubší nádech je strhující výpravnou dokumentární podívanou, která zavede diváka do tajů extrémního sportu zvaného freediving. Film však není natočený sterilně a nezajímavě, ale přesně naopak. Pohledem freediverky Alessie Zecchini a jistícího potápěče Stephena Keenana přináší epický a srdceryvný příběh nejen o tomto sportu, ale taktéž o životním stylu, lásce a hrdinství. Všechna tato témata dohromady smíchají prvotřídní koktejl plný intenzivních a niterných pocitů, který by byla velká škoda neokusit. Prozatím nejlepší dokument roku 2023! Plná palba a velké doporučení všem. 💯 (20.07.2023) ()

• Film sa premietal v sekcii špeciálnych premiér na Medzinárodnom festivale dokumentárnych filmov v Kodani 2023. (Arsenal83)
  • Scenáristka/režisérka Laura McGann bývala len cez ulicu od otca potápača Stephena Keenana, ktorý hrá kľúčovú rolu v tomto dokumente. Túto skutočnosť zistila, až keď začala pracovať na tomto projekte. (Arsenal83)