Nejhlubší nádech

• Veľká Británia The Deepest Breath (viac)
Veľká Británia / Írsko / USA, 2023, 108 min

Rekordmanka v potápění bez kyslíku a odvážný profesionální potápěč dají v sázku všechno, aby se zapsali do historie tohohle extrémního sportu, který je pro ně vším. (Netflix)

Talina

Teda tak to jsem nečekala ! Měla jsem to v merku už déle, ale moc se mi do toho nechtělo, nejspíš jsem čekala na tu správnou náladu...Ale že mě dostane dokument a ještě k tomu o potápění tak to bych teda neřekla nikdy. Na konci mi dokonce tak bušilo srdce napětím že jsem skoro zadržovala dech s nimi. Asi si jdu zkusit do vany jak dlouho vydržím zadržet dech pod vodou :D ()

Mrkvič

Bohužel jsem malinko o ději dokumentu zaslechl a neustálá očekávání byla na škodu. Jinak jde ale o hodně silný příběh, který si odvyprávění zasloužil. Vypustit z mluvících hlav kvůli dramatičnosti jednu z hlavních postav, mi ale přišlo takové neuctivé, netaktní. Jinak ale krásné podvodní záběry, hodně informací a dost emocí i ucházející pohled do nitra závodníků a lidí okolo tohoto sportu. ()

swenyx

Freediving je další z mnoha šílených rizikových sportů. Na jednu stranu ty lidi neskutečně obdivujete pro to co umí a pro jejich odvahu se postavit takovýmu riziku. Na druhou stranu ale proč by to někdo dělal, když je tolik sportů, kde se nemůže nic stát. Bylo to fakt super, záběry, příběhy postav. Jinak super rekordy, je to obdivuhodný, prostě 104 metrů. Já se potopím 2 metry a už mi dochází kyslík :D Musíme všichni uznat Netflixu, že na ně nikdo s dokumenty nemá. ()

taibrek

Páči sa mi priebeh celého dokumentu. Poukazujú na to, že potápať sa do takej hĺbky nie je len tak, ale chce to veľa úsilia. Stále mi beží v hlave myšlienka, že keď sa pohybuješ tak dlho na hrane života a smrti, tak to začneš brať v sebe ako, že si nesmrteľný. Nič sa mi nemôže stať. A to je ten bod zlomu, kedy preceníš svoje schopnosti a už žiaľ nie je návratu späť. ()

Frajer42

Veškeré pasáže s potápěním byly extrémně napínavé a super. Veškerá omáčka okolo mi ovšem moc nešmakovala. Dost jsem se nudil a často mi někam utíkala pozornost a navracela se vždy až ve hloubce několik desítek metrů pod vodou. Jakákoli snaha o hru na sentimentální notu mě tentokrát velkým obloukem minula. Každopádně obrovský respekt vůči všem lidem, kteří podlehli tomuto extrémně nebezpečnému sportu, který bych nenašel odvahu vykonávat. [50 %] ()

• Scenáristka/režisérka Laura McGann bývala len cez ulicu od otca potápača Stephena Keenana, ktorý hrá kľúčovú rolu v tomto dokumente. Túto skutočnosť zistila, až keď začala pracovať na tomto projekte. (Arsenal83)
  • Film sa premietal v sekcii špeciálnych premiér na Medzinárodnom festivale dokumentárnych filmov v Kodani 2023. (Arsenal83)