Becky je zpět

• USA The Wrath of Becky (viac)

Dva roky poté, co unikla násilnému útoku na svou rodinu, se Becky ocitá tváří v tvář vůdci fašistické organizace. (HBO Max)

kingik

Mladá psychopatka Becky se po třech letech vrací na scénu. Je sexuálně vyvinutější a připravena čelit další partě zlořádů. Tentokrát musí rozprášit teroristickou buňku, co jí unesla milovaného psa a která má všechny rysy kultu, a v jejímž čele je Sean William Scott. Má na to jen něco kolem 80 minut, takže na dlouhé prodlevy rozhodně nebude čas. Lulu Wilson to vzala od podlahy. Filmové role nepřicházely, tak se rozhodla navázat na svoji dosavadně nejslavnější roli. S novým realizačním týmem, kdy režii převzala dvojice Matt Angel a Suzanne Coote, se pustila podruhé do osvědčeného formátu skupinky zabijáků, co si dala sraz v lesní chatce. Barvy záškodníků bude hájit Michael Sirow, který už nějakou tu zkušenost s psychopatickými rolemi má. Aaron Dalla Villa a Courtney Gains mu budou krýt záda. Má to spád, objeví se i nějaké ty drastické scény, kterých mohlo být i více. A i napodruhé v podstatě stále stejný koncept solidně funguje. Sean William Scott už zřejmě definitivně dává vale rolím připitomělých sympaťáků z komedií a nastartoval druhou část své kariéry, kde své místo budou mít temnější existence, které v pohodě zvládá. Scénář moc neužije na velkou propracovanost, stejně tak postavy mají své jednoduché a jasně cílené charaktery, takže nemá smysl se v této oblasti nimrat. A i nějaká ta chyba se najde: do záležitosti s terorismem se v závěru vloží CIA, ačkoliv záležitosti této trestné oblasti spíše přísluší FBI. V rámci svých možností, kdy rozpočet jistě nedosahoval závratné částky, se jedná o kvalitně natočený a zahraný thriller, který o moc za svým předchůdcem nezaostává. 8/10 ()

pornogrind

Přiznávám, že vykulená Lulu Wilson mi zrovna nepřirostla k srdci a její trampoty z prvního dílu mě zrovna dvakrát neoslovily. I přesto jsem se rozhodl, že dám Becky(Lulu) potažmo druhýmu dílu šanci. Byl jsem tak trochu zvědavej i na Seann William Scotta. Už dlouho jsem ho neviděl v žádným filmu. Ikdyž do role záporáka se mi zrovna nehodil. Což mi potvrdil i samotnej film. Neměl to správný záporácký charizma stejně tak jako Kevin James v prvním díle. Nevím proč sem vybírají spíš komediální typy. Ale i tak jsem rád, že jsem ho po delší době zase viděl. Celkově všichni záporáci v tomhle díle byli nevýrazní. Co se týče samotné Becky ta mi až tak nevadila. Už jsem si na ten její vykulenej kukuč asi zvykl. Navíc film měl solidní vtipnej rozjezd a i během filmu se objeví pár vtipnejch hlášek takže v tomhle vidím určitě zlepšení oproti prvnímu dílu. Co se týče příběhu tak ten je jednoduchej ale tady snad ani nikdo nemohl očekávat nic víc. Když se nad tím člověk zamyslí tak za všechny problémy si vlastně Becky mohla sama. Jednou dělá v pohostinství a tak holt musí nějakou tu nejapnou narážku skousnout. Jenže ona né a vychrstne kafe do klína nesprávnýmu člověku což samozřejmě nezůstane bez odezvy... Přesuneme se dál.  Becky vezmou psa Diega a začíná odplata a záchranná mise v jednom. Rozhodně mi to přišlo zábavnější než první díl ale k mé větší spokojenosti bych bral větší bodycount. No a konec jasně naznačil že bude trojka. ()

M.i.k.e

první Becky se mi svého času dost líbila a zapadla u mě do škatulky fajnových béček. Dvojka na to jde dost podobně a Becky se tentokrát rozhodne zachránit svého psa, kterého jí unesli zlí lidé a ještě jí zabili kamarádku. Zábavné a brutální to je pořád, nicméně podstatně méně hlavně proto že na rozdíl od jedničky je tu poměrně slabý záporák, který nesahá náckovi Kevinu Jamesovi ani po kotníky. Na jedno podívání je to každopádně ok…60% ()

JASON_X

Hodně hodně slabý scénář, jako kdyby ho snad psala nějaká nevyzrálá pubertální holka, pokoušející se o feministický akčňák. V porovnání se stejně mozkovýplachovou, ale mnohem zábavnější i propracovanější jedničkou, jde o velké zklamání. Dřevorubec by myslím řekl, že ten film je dost vo hovně. Naprosto nevyužitý potenciál příběhu a hlavně postavy Becky. A ta mě mimochodem mnohem víc bavila v prvním dílu, coby krvežíznivá lolitka. Ale závěrečný tripl medvědích pastí mě srdečně rozesmál, dobrý gag. ()

Gilmour93

Šestnáctiletý psychopatický hrdlořez se sklony k sadismu vs. buňka bratrstva bílých misogynních „fake patriot fuckers“, co chtějí pomocí násilí zpět svou vlast a aby bylo všem jasné, co jsou zač, hrají při tom na bendžo. Zdá se, že tenhle souboj nemůže mít vítěze.. Scénář spíchnutý horkou jehlou z toho jde bolestně cítit, stejně jako přiznané inspirace v Kill Bill, Kick-Ass a Edgaru Wrightovi a i přes přijatelnou délku se mluvené slovo stává zbytečným a předvídatelným balastem. S prvním dílem to má společné dvě věci. Trapnost záporáků a obsazení herce známého spíše z komedií na post jejich vůdce. Stifler se snažil, podobně jako jeho máma, ale stejně nakonec pochopil, že výcvik rangerů je k ničemu, když stačí běhat po lese a trénovat boj s nožem proti listnatému stromu. Pokračování s rekrutem CIA s hormonální dysbalancí už prosím ne. Mějte se mnou slitování.. ()

• Výroba prebiehala v tajnosti v New Jersey a trvala 18 dní. Dodatočné natáčanie sa uskutočnilo v meste Scotch Plains začiatkom júna 2022 a až potom bolo ohlásené pokračovanie prvého filmu Becky (2020). (Arsenal83)
  • Matt Angel a Suzanne Coote, ako aj ich kameramanka Julia Swain, sa rozhodli upustiť od ručných metód natáčania použitých v predchádzajúcom filme a namiesto toho použiť plynulejšie pohyby kamery a Steadicam. (Arsenal83)