Tři králové

• angličtina Three Kings

Sedmidílný seriál čerpá ze skutečných událostí období druhé světové války. Dobrodružný špionážní příběh volně líčí činnost legendární trojice důstojníků ilegální vojenské organizace Obrana národa, podplukovníků Josefa Balabána, Josefa Mašína a štábního kapitána Václava Morávka. Tito tři důstojníci patřili k těm příslušníkům naší prvorepublikové armády, kteří nejen morálně, ale i fakticky odmítli demobilizaci a nepřešli ani do civilu, ani nevstoupili do vládního vojska. Po okupaci země hitlerovským Německem okamžitě vstoupili do ilegality a v odbojové organizaci Obrana národa vedli s nacistickou přesilou statečný, i když předem prohraný zápas. "Televizní román" scenáristy Ondřeje Vogeltanze a režiséra Karla Kachyni vypráví o lidech, kteří se nepodřídili žádnému jinému diktátu než příkazu svého svědomí. (Česká televize)

ArthasKarfa

Velmi pěkně zpracovaný seriál o Druhém odboji na území Protektorátu, který líčí příběh takzvaných Tří králů, kteří vedli odbojovou skupinu proti německým okupantům. Příběh je opravdu velmi smutný a dojemný a zároveň se pohybuje poměrně blízko skutečným událostem na prakticky faktografické rovině. Výborný Vladimír Javorský, který ztvárnil postavu št. kpt. Morávka, jeho herecké výkony zde jsou opravdu neskutečně věrohodné skutečnému člověku. ()

Pevek2

Pozitivne hodnotim civilnost zaberu a hlavne prestrelek. Legracni je naopak devadesatkova "erotika", kdy i porada gestapa musi zacinat zaberem na nozku sekretarky. O santanovych pisnich beze smyslu ani nemluve. Co mi ale tenhle serial vyrazne vylepsuje je herectvi a charisma Vladimira Javorskeho v roli kpt. Moravka. Ten je uplne genialni. ()

dawe787

Toto dílo řadím mezi nejlepší kousky ohledně protektorátní doby, kterých je u nás jako šafránů. Tento sedmidílný seriál zachycuje převážně osudy známých legendárních českých odbojářů zvaných taky jako Tři králové. Po celou dobu jim je v patách Gestapo a tak o napětí a dobrodružství není nouze. Josef Carda jako dvojitý agent exceloval se svou vystříbřenou češtinou spolu se šéfy Gestapa, kteří taky váleli německy tak dobře, že nám jsou napomoci titulky v určitých pasážích. Bohužel tento poklad se objeví v TV tak jednou za 8 let zcela nečekaně a opravněnému vydání na DVD si z mých neznámých důvodů nezasloužil. Nerozumím tomu proč. Určitě by historikové našli nějáké chybičky, ale dech temné doby za protektorátu na Vás zavane zcela určitě a přiblíží osudy několika lidí, kteří pomohli k záchraně našeho státu a národa před utlačením nacistického režimu. V podobném duchu jsou natočeny ještě např. Operace Silver A nebo I ve smrti sami, ale ty se vztahují k jinému tématu. ()

Ivoshek

Tenhle seriál se mi líbil moc. Líbilo se mi téma, zpracování i herecké výkony v hlavních rolích. Co se mi napak nelíbilo, byly historické nepřesnosti a některé zbytečné fabulace navíc - za to ten bod dolů. Ale jak říkám, je to dobré - lepší český seriál z posledních let je snad jen I ve smrti sami. Pokud vás tohle dějinné období zajímá, určitě se na to podívejte. ()

argenson

Rozhodně sympatičtější než o něco mladší Operace Silver A, která sázela na diváckou atraktivitu. Tři králové sázejí spíš na herecké výkony a celkem nevadí, že scénář se občas dopouští futuristických hlášek předjímajících události mnohem pozdější, například ústy Josefa Mašína: "Z kluků vychovám pořádný chlapy." ()

• V roce 1940 bylo Václavu Morávkovi 36 let, stejně jako Vladimíru Javorskému při natáčení v roce 1998. Josefu Mašínovi bylo 44 let, Karlu Heřmánkovi pak při natáčení 51 let. Josefu Balabánovi bylo 46 let, Janu Vlasákovi bylo v době vzniku seriálu 55 let. (DecentFellow)
  • Krajčírstvo, v ktorom odbojári z času na čas prebývajú, nesie názov "Pánský krejčí J.Carda, důstojnické uniformy na míru zde" (7. diel, 04:51). Zrejme sa jedná o odkaz na Josefa Cardu, predstaviteľa nemeckého agenta Holma alias Reného. (AAsniper)
  • Podle nedávno - až zázračně nalezeného pitevního protokolu - si kapitán Morávek nevzal život  sám, ale byl zastřelen. (sator)