Exodus

(festivalový názov)
  • Švédsko Exodus

Když profesionální pašerák lidí neochotně zachrání dvanáctiletou dívku, jejíž celá rodina zmizela během války v Sýrii, střetnou se dva světy. Teenagerka věří, že její blízcí jsou na cestě do Švédska, a rozhodne se je najít. (Cinemax)

Adramelech

Švédský film, který propaguje migraci. Nezletilé děvče spolu s jinými migranty cestuje v kontejneru ze Sýrie do Skandinávské Sýrie, někdy též nazývané Švédsko. Protože holka je sama, její přičmoudlí soukmenovci se rozhodnou, že ji po příjezdu prodají. Je už ve věku, kdy by se mohla začít zaškolovat na dětskou prostitutku, aby získala aspoň nějakou kvalifikaci, když je v té Evropě. Sledujeme kontejner, z nějž vystupují migranti – vesměs ženy a děti, mužů jen málo. Lžete, filmaři! Naprostou většinu migrantů tvoří mladí muži. Migranty i pašeráka lidí přistihne policie a začne pašeráka pronásledovat. On jednoho policistu praští pěstí a uteče. Proč ho napadený policista nezastavil střelbou z pistole? No asi nesmí, nebo možná pro jistotu ani nemá zbraň. Pašerák napadne druhého policistu a začne ho mlátit. Ten se vůbec nebrání. Copak nemá bojový výcvik? Pak se ho pašerák chystá podříznout, ale s ohledem na přítomnost holčičky to neudělá, aby dítě pohledem na uřezávání hlavy nevěřícímu psu neutrpělo trauma. Zřejmě už načichl evropskými manýry. Je zajímavé, že islamisté klidně můžou lidi brutálně vraždit, ale na webu se to ukazovat nesmí, protože nejen pro děti, ale i pro dospělé Evropany jsou takové záběry příliš drastické. Když už tam něco dají, tak to tak rozrastrují, že není nic vidět. Ne že bych tolik toužil vidět, jak příslušníci Hamásu házejí do ohně živé židovské děti před očima jejich rodičů, ale zveřejnit by se tyto záběry měly. V Izraeli je promítli novinářům a ti odcházeli, protože se na to „nemohli dívat“. Kdyby vydrželi, lépe by chápali izraelskou reakci na tato zvěrstva. Evropané jsou vedeni k tomu, aby přijali roli oběti. Semknout se a zapálit svíčky, to ano, vypráskat z Evropy okupanty a vyžírky, kteří terorizují usedlé obyvatelstvo, to ne. Trochu jsem odbočil, ale pouze abych ukázal, ve prospěch koho zde filmoví tvůrci lobují. Dál se mi ten film nechce rozpitvávat. Kdo chce, ať se na něj podívá sám a udělá si vlastní úsudek. ()

Dawe2

90%. Místním hodnocením se nenechte odradit. Celkem příjemný film s vynikajícími hereckými výkony, dobrou kamerou, střihem i zvukem. Téma popsané v obsahu tentokrát celkem odpovídá. Doporučuji. ()

Marze

Aktualni tema zfilmovane zemi, ktera si jako prvni v Evrope na pocatku sedmdesatych let v referendu odhlasovala prijmuti ideologie multikulturalismu. Film je bez velkych emoci, jednodude lici svizelnou uprchlickou situaci. Je to spis "feel good road movie". Filmova remesla jsou na urovni. ()

Johnny.ARN odpad!

Keď čmoudka zo Sýrie povie, že v Grécku je veľmi horúco, automaticky by mal byť tento film zaradený ako komédia. Inak imigrantská píčovina o ľuďoch, ktorých tu nikto nechce, ktorý tu chodia na člnoch aj keď nemusia a sú ešte aj nesympatickí. A samozrejme, všetci zlí policajti boli bieli. Mňa tieto filmy nebavia a nevidím v nich zmysel. ODPAD! ()