Arsenal83

Druhá sezóna je naopak trochu lepšia než tá prvá. Samozrejme, že prznenie histórie, histórie s mäkkým i, tu pokračuje. A už si človek nejak zvykol a zasmeje sa  a pochopí. Scenáristi totiž nemajú čas prečítať si aj nejakú voľne dostupnú štúdiu či prácu, na to pri pití kávy a filozofovaní o dúhových pochodoch nemajú predsa čas. Ale mimo historických blábolov sa dobre celkom vyvinuli niektoré osobné linky a tak hlavne záverečné časti boli dosť pozerateľné. ()

Anet21

⚪Druhá séria, kvalitatívne rovnaký nepodarok ako prvá. A tu nejde už ani o to prznenie dejín, to by bolo fakt nejmenej, ak by sa tento seriál dal sledovať a mal kvalitný scenár a réžiu. Lenže nemá ani jedno. V Čechách ten hlavný vzťahový leitmotív tiež nie je bohviečo, ale kvalitatívne to tak o 50% ťahá hore Arichtev a jeho réžia, lebo ten človek má pre to cit.⚪Tu akoby absentoval aj cit, aj nejaký charakteristický rukopis, všetko. Hlavne, absentuje logika, živé správanie sa postáv, veď to sú všetko bábky odriekajúce veľmi veľmi slabý text, nič nedáva zmysel. V roku '39 si nevesta na slovenskej svadbe berie niečo modré, nové, požičané... Veď to je vyšitá paródia, ale nie, tu v tomto scenári sa to všetko berie vážne, bežne, takto to bolo... A takéto idiocie sú tam stále, každý diel, každú druhú scénu. Veď to ani nie je možné, toto už musia scenáristi robiť naschvál, aby sa o nich písalo a držala za sledovanosť ľudí, ktorí seriál sledujú ako vtip.⚪Keby to bola aspoň dobrá telenovela, ale takto... Zlatá labuť si s väčšinou zápletiek poradila oveľa lepšie, logickejšie a už v tomto bode sú asi o štyri kroky pred Dunajom.⚪ ()

2000_2009 odpad!

Druhá sezóna horšia než prvá. Prosím už nepokračujte, przníte obdobie 2 svetovej, prekrucate fakty aj reálie. To mala byť dramaticka komedia ?, lebo ja som myslek že to mal byť Hystorický Seriál, no toto sa na hystóriu ani len nepokúša hrať ()