Stopy Járy Cimrmana

Cimrmanova Praha (E06)

(epizóda)
Dokumentárny / Mysteriózny / Komédia
Česko, 2023, 26 min

Přední čeští cimrmanologové, herci Divadla Járy Cimrmana, se tentokrát vydávají na pouť Prahou. Podívají se třeba do Cimrmanových bahenních lázní, které působí blahodárně na revmatické potíže. Badatelé podotýkají, že Cimrman je známý také svým přínosem v oblasti radioaktivního lázeňství – především svým dobročinným gestem, kdy manželům Curiovým složil ve sklepě na vlastních bedrech 45 puten smolince. O Cimrmanových bahenních lázních si připravil referát mladý cimrmanolog Vojtěch Kotek. Profesor Miloň Čepelka, původním povoláním pedagog, zase zavede diváky do Základní školy Járy Cimrmana v pražských Lysolajích, kde dodnes částečně vyučují podle Cimrmanových metod. (Česká televize)

Cacorka_eliz

Jsem ráda, že se v celém seriálu vzpomínalo nejen na Cimrmana, ale i na některé zesnulé herce souboru a hlavně na pana Ladislava Smoljaka, který vetknul divadlu nezaměnitelný rukopis. Závěrečná scéna byla opravdu pěkná tečka za tím naším případem. Opakuji: byla to takové pěkná tečka zatím naším případem. ()

Pepi74

Tohle bylo spíš o divadle ale chápu. Za mě se mohla udělat Praha po stopě a pak díl věnovaný jen divadlu. Oba bychom ocenili. Nevím jestli Vojta Kotek měl ve scénáři se tvářit pořád nedoceněně a i to říkat, ale to mi tam moc nesedlo. Hlavně s tím plným diářem. Ale jinak super celý seriál a pokud bude víc dílů, vůbec se nebudu zlobit! ()